• Narodowe Święto Niepodległości - koncert

• 12.11.2022
        • Z ogromną przyjemnością zapraszamy do obejrzenia koncertu złożonego z utworów, które towarzyszyły Polkom i Polakom w czasach wojen i pokoju, żałoby i radości, szczęścia i łez. Wykonane przez naszych uczniów utwory tym razem stały się częścią akademii, stanowiącej hołd złożony Niepodległej Ojczyźnie.

• „Niepodległa do Hymnu”

• 11.11.2022
        • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości oraz dzień pamięci o przeszłości w ILO celebrowany był 10 listopada i przyjął formę uroczystej akademii, przygotowanej przez panią Magdalenę Skoczek wraz z klasą 2c, przy współpracy z uczniami klas 2d i 3c pod opieką pani Joanny Nowak-Kopeć i pani Marzeny Komskiej-Ciesielskiej. Całość uroczystości składała się z dźwięków i obrazów, nawiązujących do historii Polski, stanowiąc jednocześnie podróż do przeszłości wypełnionej pokojem ale i wojnami, żałobą i radością, szczęściem i łzami. O oprawę muzyczną, stanowiącą integralną część całego przedstawienia, zadbała uzdolniona muzycznie młodzież naszej szkoły wraz z panem Krzysztofem Łobodzińskim.

„Naród, który traci pamięć, przestaje istnieć”. Dlatego też celem naszej szkolnej uroczystości było przywołanie wspomnień związanych zarówno z tymi bolesnymi momentami, jak i radowanie się, że ziścił się sen wielu pokoleń naszych rodaków i my – Polacy XXI wieku, żyć możemy w wolnym kraju.

W jednej ze współczesnych polskich powieści czytamy: „Według legendy założycielskiej Polski to biały orzeł wskazał miejsce na założenie gniazda. Orzeł, pod którego skrzydłami można się schronić. Patrzący w przyszłość i wypatrujący niebezpieczeństw. Ale orzeł, który nas chroni, jest jedynie naszym odbiciem. To od nas, tu i teraz, zależy, czym jest ojczyzna.”

Bo ojczyna - to my.

• Pamiętamy

• 01.11.2022
        • Uroczystość Wszystkich Świętych to czas zadumy i pamięci o tych, których nie ma już wśród nas. To czas przywoływania wspomnień i wydobywania z zakamarków serca zapamiętanych, wspólnych chwil.

Ostatnie dwa lata były dla naszej szkolnej społeczności czasem pożegnań. Rozstaliśmy się nauczycielkami - Panią Agnieszką Kostką (+09.07.2021) i Panią Sabiną Nogaj (+20.08.2022) oraz uczennicami - Olivką Barabasz (+24.12.2020) Oliwką Buczkowicz (+18.06.2022) i Julką Kurzydło (+01.07.2022)

„Śmierć nie kończy, śmierć zmienia”, dlatego mimo nieodwracalności zdarzeń, piękna zapisanych w sercach wspomnień nie zabierze czas.

Zapalmy Płomień Pamięci dla wszystkich Nieobecnych - Uczniów, Nauczycieli i Absolwentów. „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”