• Narodowe Święto Niepodległości - koncert

• 12.11.2022
        • Z ogromną przyjemnością zapraszamy do obejrzenia koncertu złożonego z utworów, które towarzyszyły Polkom i Polakom w czasach wojen i pokoju, żałoby i radości, szczęścia i łez. Wykonane przez naszych uczniów utwory tym razem stały się częścią akademii, stanowiącej hołd złożony Niepodległej Ojczyźnie.

• „Niepodległa do Hymnu”

• 11.11.2022
        • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości oraz dzień pamięci o przeszłości w ILO celebrowany był 10 listopada i przyjął formę uroczystej akademii, przygotowanej przez panią Magdalenę Skoczek wraz z klasą 2c, przy współpracy z uczniami klas 2d i 3c pod opieką pani Joanny Nowak-Kopeć i pani Marzeny Komskiej-Ciesielskiej. Całość uroczystości składała się z dźwięków i obrazów, nawiązujących do historii Polski, stanowiąc jednocześnie podróż do przeszłości wypełnionej pokojem ale i wojnami, żałobą i radością, szczęściem i łzami. O oprawę muzyczną, stanowiącą integralną część całego przedstawienia, zadbała uzdolniona muzycznie młodzież naszej szkoły wraz z panem Krzysztofem Łobodzińskim.

„Naród, który traci pamięć, przestaje istnieć”. Dlatego też celem naszej szkolnej uroczystości było przywołanie wspomnień związanych zarówno z tymi bolesnymi momentami, jak i radowanie się, że ziścił się sen wielu pokoleń naszych rodaków i my – Polacy XXI wieku, żyć możemy w wolnym kraju.

W jednej ze współczesnych polskich powieści czytamy: „Według legendy założycielskiej Polski to biały orzeł wskazał miejsce na założenie gniazda. Orzeł, pod którego skrzydłami można się schronić. Patrzący w przyszłość i wypatrujący niebezpieczeństw. Ale orzeł, który nas chroni, jest jedynie naszym odbiciem. To od nas, tu i teraz, zależy, czym jest ojczyzna.”

Bo ojczyna - to my.

• Pamiętamy

• 01.11.2022
        • Uroczystość Wszystkich Świętych to czas zadumy i pamięci o tych, których nie ma już wśród nas. To czas przywoływania wspomnień i wydobywania z zakamarków serca zapamiętanych, wspólnych chwil.

Ostatnie dwa lata były dla naszej szkolnej społeczności czasem pożegnań. Rozstaliśmy się nauczycielkami - Panią Agnieszką Kostką (+09.07.2021) i Panią Sabiną Nogaj (+20.08.2022) oraz uczennicami - Olivką Barabasz (+24.12.2020) Oliwką Buczkowicz (+18.06.2022) i Julką Kurzydło (+01.07.2022)

„Śmierć nie kończy, śmierć zmienia”, dlatego mimo nieodwracalności zdarzeń, piękna zapisanych w sercach wspomnień nie zabierze czas.

Zapalmy Płomień Pamięci dla wszystkich Nieobecnych - Uczniów, Nauczycieli i Absolwentów. „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

• Indywidualne zawody w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt.

• 01.11.2022
        • W tym roku szkolnym w walce o tytuł najlepszego zawodnika w kategorii szkół ponadpodstawowych w tenisie stołowym  chłopców i dziewcząt wzięły udział dwie szkoły
          I L.O  i  Z.S.E.  w Brzozowie (bez udziału ZSB).

W zawodach rywalizowało ze sobą 13  dziewcząt i 12 chłopców.
          Zawody odbyły się 26 października w naszej szkole - naszą szkołę reprezentowali
          następujący uczniowie:

Kategoria dziewcząt

1. Kuś Karolina 4D
          2. Julia Komska 3E
          3. Justyna Rachwał 3D
          4. Oliwia Dyka 3D
          5. Morajko Wiktoria 1B1
          6. Wiktoria Wolańska 1B2
          7. Hanna Wolańska 1D2

Kategoria chłopców

1. Filip Dereń 3E
          2. Miłosz Konieczny 4E
          3. Wojciech Rzepka 4E
          4. Gabriel Starzak  3E
          5. Jakub Jonarski 4E
          6. Kacper Pelczar 3E

W kategorii chłopców pierwsze dwa miejsca zajęli zawodnicy z naszej szkoły. Mistrzem powiatu został Filip Dereń (3E), drugie miejsce zajął  Wojciech Rzepka (4E). 5 miejsce zdobył Miłosz Konieczny (4E).
          W kategorii dziewcząt 2 miejsce zajęła Karolina Kuś  (4D) , 4, 5 i 6 miejsce zajęły kolejno
          Wiktoria Wolańska (1B2), Hanna Wolańska (1D2) i Julia Komska (3E).

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników i życzymy kolejnych sukcesów.