• Uczniowie klas matematyczno-fizyczno-informatycznych z wizytą na Międzynarodowych Zawodach Robotów XChallenge 2022

• 29.11.2022
        • 25 listopada uczniowie klas 2A i 3A - matematyczno-fizyczno-informatycznych - odwiedzili Regionalne Centrum Sportowo-Widowiskowe "Podpromie" w Rzeszowie, gdzie odbywały się Międzynarodowe Zawody Robotów XChallenge 2022. Uczestnicy zawodów zmagali się z różnymi wyzwaniami, między innymi z kilkuetapowym Task Hunters. Zbudowane przez drużyny roboty musiały w wyznaczonym czasie wykonać wiele zadań oraz rozwikłać liczne zagadki, dodatkowo prezentując efekty przed jury.

Równolegle z zawodami odbywał się mini piknik popularnonaukowy, podczas którego za sprawą  eksponatów naukowych i symulatorów przybliżony został uczniom świat nauki i techniki.

Nasi uczniowie, oprócz śledzenia zmagań drużyn i podglądania rozwiązań konstrukcyjnych robotów, mogli również skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Przede wszystkim jednak zawody robotów z całą pewnością stały się inspiracją dla wszystkich tych uczniów, którym robotyka, elektronika i programowanie nie są obojętne.
          —————————————————————

Organizatorami wydarzenia była Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych (Rzeszowska Grupa IT), Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO (Rzeszowska Grupa IT), RoboLAB oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Podkarpacki. Wydarzenie wspierają:Pratt & Whitney, Województwo Podkarpackie, Rzeszów – stolica innowacji, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, 3D House, Alcatel-Lucent Enterprise, Kronospan, Podkarpackie Centrum Innowacji oraz WAGO.

• Międzynarodowy Dzień Tolerancji

• 27.11.2022
        • W ramach Międzynarodowego Dnia Tolerancji nasi licealiści wzięli udział w spotkaniach z pedagogiem specjalnym, organizowanych na lekcjach wychowawczych. Celem zajęć była rozmowa o wartościach, która przyjęła formę warsztatów, w trakcie których uczniowie przygotowywali mapy mentalne, plakaty oraz hasła poświęcone tolerancji. Zorganizowane zajęcia stały się również punktem wyjścia do refleksji, czym jest tolerancja oraz jak ważną wartością w naszym życiu jest akceptacja odmienności drugiego człowieka.

„Ludzie idą różnymi drogami w poszukiwaniu spełnienia i szczęścia. To, że nie idą Twoją, nie oznacza, że się zgubili”

• Sukces naszej drużyny szachowej

• 21.11.2022
        • Rejonowe  zawody w szacch drużynowych odbyły się 18 listopada w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzozowie. Nasza drużyna po zajęciu 2 miejsca w powiatowych zawodach które odbyły się 8 listopada w ZSB W Brzozowie z powodzeniem zaprezentowała się na etapie rejonowym. W zawodach wzięły udział  drużyny z 4 powiatów: Ustrzyk Dolnych, Leska, Sanoka i Brzozowa. Po udanych rozgrywkach i meczach zajęła  wysokie 2 miejsce premiowane awansem na etap wojewódzki, ulegając tylko zwycięzcy zawodów drużynie z II Liceum z Sanoka.

Skład drużyny szachowej:
          1. Remigiusz Florek  ( 4a)
          2. Maciej Wolanin  (4c)
          3. Klaudia Futyma  (1e)
          4. Weronika Jamrugiewicz  (4b)
          5.Michał Sołtys rez. (1e)

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.