• Spotkanie z lek.med. Józefem Gancarzem - kierownikiem i koordynatorem merytorycznym centrum diagnostyki i leczenia chorób piersi „Breast Cancer Unit” Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie

• 09.12.2022
        • Każdy z nas spotkał w swoim życiu kogoś, kto walczył lub walczy z chorobą nowotworową. Wszyscy mamy również świadomość, jak niebezpiecznym wrogiem jest ta podstępna choroba, która zwykle rozwija się w ciszy, zaś, jeśli nie zostanie w porę zauważona, rośnie w siłę nie do pokonania.

Najczęściej pojawiającym się nowotworem wśród kobiet jest rak piersi. Jednocześnie jest to choroba, która wykryta odpowiednio wcześnie daje bardzo dobre rokowania i szansę na całkowite wyleczenie. Dlatego tak ważna jest profilaktyka raka.

O tym, jakie badania wykonać i w jaki sposób odpowiednio wcześnie wykryć pojawiające się zmiany, podczas spotkania z uczennicami i nauczycielkami ILO mówił lek.med. Józef Gancarz - kierownik i koordynator merytoryczny centrum diagnostyki i leczenia chorób piersi „Breast Cancer Unit” Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie.

Zorganizowane spotkanie było efektem inicjatywy katedry wychowania fizycznego i zaplanowane zostało w ramach profilaktyki prozdrowotnej.

• "Czy to co robisz ma sens?" - spotkanie z Arkadiuszem "Arkadio" Zbozieniem

• 08.12.2022
        • 6 grudnia licealiści uczestniczyli w spotkaniu z Arkadiuszem „Arkadio” Zbozieniem, które zorganizowane zostało w ramach programu profilaktycznego „Arkadia” pod patronatem MEiN.

Istota spotkania opierała się na zgubnych skutkach niewłaściwych wyborów oraz destrukcyjnym wpływie używek na kondycję życiową człowieka. Punkt wyjścia do rozważań zawarty został w słowach „Czy to co robisz ma sens?”, których celem było skłonić młodzież do refleksji nad życiem. Arkadio, aby dotrzeć do młodzieży, przede wszystkim mówił o doświadczeniach osobistej walki, jaką stoczył o samego siebie z własnymi wadami i słabościami. Słuchaczom dał się również poznać jako kreatywny artysta, który ma świetny kontakt z młodzieżą.

W napisanej przez siebie książce Arkadio powiedział: „Nie znam nikogo, kto nie chciałby być szczęśliwy. Nikogo. Dlatego prawie każdy zadaje sobie pytania: (…) Czy idę odpowiednią drogą? Dokąd to wszystko prowadzi?(…)”

Warto myśleć krytycznie, zadawać pytania i szukać odpowiedzi, aby wygrać szczęśliwe życie.

• Uroczyste otwarcie wystawy prac Amelii Wróblewskiej

• 06.12.2022
        • Dla Amelii Wróblewskiej – naszej młodej, świetnie zapowiadającej się artystki, 5 grudnia był dniem pełnym wrażeń. Stało się tak za sprawą wydarzenia, którym było uroczyste otwarcie wystawy prac Amelii, kolekcji w głównej mierze złożonej z portretów kobiet oraz obrazów ze świata natury i zwierząt.

Uroczystość zainaugurowana została przez wychowawczynię Amelii – panią Annę Futymę, która powiedziała:„Amelia Wróblewska - tegoroczna maturzystka z klasy 4D o profilu językowo- dziennikarskim - dała nam się poznać do tej pory jako wzorowa uczennica, otrzymująca rok rocznie świadectwa z bardzo wysokimi notami i wyróżnieniem. Amelia jest również osobą chętnie uczestniczącą w szkolnych inicjatywach - to właśnie logo jej projektu stało się znakiem rozpoznawczym programu Erasmus+, w którym brała czynny udział. Wśród uczniów jest znana jako osoba bardzo wrażliwa, życzliwa i koleżeńska, z ogromnym sercem i otwartością na drugiego człowieka.

Dzisiaj Amelia odsłania przed nami kolejny swój portret i jest to portret wspaniałej artystki. Jej prace plastyczne poruszają nas i zachwycają. Jesteśmy pod wrażeniem jej ogromnego talentu i niezwykłych umiejętności.

Amelio, wiemy, że pomysł na Twoją pierwszą wystawę szukał swojego miejsca i bardzo się cieszymy, że ostatecznie trafił do naszej szkoły, to dla nas ogromny zaszczyt. Towarzyszy nam myśl, że kiedy po latach będziesz wspominać to wydarzenie, wrócisz pamięcią i sercem do naszego brzozowskiego Liceum. Życzymy Ci, by świat dostrzegł i docenił Twój ogromny talent i zachwycił się nim, bo masz niezwykłe możliwości, aby uczynić nasz świat piękniejszym i lepszym.„

W tej wyjątkowej uroczystości Amelii towarzyszyli bliscy – rodzice oraz babcia Magdalena Wyżykowska - Figura, uznana w środowisku artystycznym malarka, po której to zapewne Amelia odziedziczyła swój ogromny talent. Nie zabrakło również ciepłych i pełnych uznania słów pani dyrektor Doroty Kamińskiej oraz muzycznego prezentu w wykonaniu Julii Kałamuckiej.

Amelio! Pozostajemy pod ogromnym wrażeniem Twojego talentu Tak jak powiedziała Twoja babcia – wybrałaś trudną i wymagającą artystycznie drogę, ale odnajdujesz się w niej doskonale. Z całego serca życzymy Ci spełnienia wszystkiego tego, o czym sama dziś wspomniałaś oraz o czym mówili Twoi bliscy.

Aby Twoje obrazy przyciągały uwagę.

Aby nie można było przejść obok nich obojętnie.

Aby zachwycił się nimi świat.

• Wernisaż prac Amelii Wróblewskiej 5 - 9 grudnia

• 03.12.2022
        • Artyści już od starożytności inspirowali się człowiekiem. Przez wieki zachwycali się jego urodą i szukali sposobów na uchwycenie piękna ludzkiej duszy. Tą samą artystyczną drogą podąża Amelia Wróblewska - uczennica klasy 4D, która od 5 lat rozwija swój malarski talent, portretując ludzi oraz językiem obrazów opisując świat.

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na wernisaż prac naszej młodej artystki, składający się przede wszystkim z portretów, przedstawiających różne oblicza, tajemniczość i piękno kobiet.

Do zobaczenia!