• Spotkanie z Cyprianem Cyrkiem - studentem pierwszego roku Filologii Angielskiej KUL

• 14.04.2023
        • W minioną środę z radością powitaliśmy w progach I LO Cypriana Cyrka - naszego absolwenta, a obecnie studenta pierwszego roku Filologia Angielska KUL. Cyprian, chcąc przybliżyć wybrany kierunek studiów swoim młodszym kolegom z klas o profilu językowo - dziennikarskim, przygotował dla nich gościnny wykład. Uczestniczący w wykładzie uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jakich przedmiotów uczą się studenci filologii angielskiej, czy jakim zagadnieniom każdy z nich jest poświęcony.

Spotkanie z Cyprianem Cyrkiem to był miło spędzony czas, tym bardziej, że w przekazywanych treściach nie zabrakło ciekawostek oraz sporej dawki dobrego humoru.

Drodzy Absolwenci! Pamiętajcie, że nasze drzwi zawsze pozostają dla Was otwarte.

• 17.04.2023 –  VI MARATON MATURALNY

• 12.04.2023
        • Maraton dla UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH

POZIOM PODSTAWOWY / POZIOM ROZSZERZONY

13:15 - 14:00 – Moduł 1 – rozwiązywanie zadań – forma wykładowo-ćwiczeniowa

14:00 - 14:15 – Przerwa kawowo - herbaciana :)

14:15 - 16:15 – Moduł 2 – mini-matura

16:15- 16:45 – Moduł 3 – podsumowanie, omówienie mini-matury i zakończenie Maratonu.

Oceny na życzenie uczniów będą wpisywane do dziennika

Myślisz, że nie da się cały dzień rozwiązywać zadań z matematyki? Weź udział w Maratonie, a zobaczysz, że jest to możliwe!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych maturzystów do udziału w Maratonie Maturalnym. Chęć udziału zgłaszamy u nauczycieli uczących.  Ilość miejsc ograniczona.

• Powiatowa Licealiada w biegach indywidualno-drużynowych

• 06.04.2023
        • W przedświąteczny wtorek biegacze ILO wzięli udział w Powiatowej Licealiadzie w biegach indywidualno - drużynowych.

Mimo niezbyt korzystnej pogody sięgnęli po najwyższe lokaty.

Obie drużyny zajęły miejsca I, natomiast indywidualnie najlepsi byli:

w kat. dziewcząt:
          1 m. Wiktoria Wrona
          2 m. Martyna Górniak
          3 m. Kinga Fil

w kat. chłopców:
          1 m. Kacper Olejarski
          3 m. Jakub Buczek

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów!

• 04.04.2023
        • Piękno człowieka kryje się w Jego różnorodności. Każdy z nas jest inny i każdy z nas jest ważny.

3 kwietnia patrzyliśmy na świat przez niebieskie okulary tolerancji. W ramach solidarności z osobami ze spectrum autyzmu zarówno nauczyciele, jak i licealiści zadbali o niebieskie elementy garderoby. Ponadto, w ubiegłym tygodniu uczniowie wszystkich klas, w ramach lekcji wychowawczych, uczestniczyli w zajęciach poświęconych tematyce autyzmu.

Warto budować życie na wartościach tolerancji i otwartości. Tylko akceptacja odmienności drugiego człowieka oraz szacunek dla Jego wyjątkowości pozwolą stworzyć przestrzeń, w której mieszka szczęście

• Baraże do Finału Wojewódzkiego w koszykówce chłopców

• 04.04.2023
        • Ostatecznie zajmujemy V miejsce w województwie w ramach Licealiady.

Komplet zwycięstw w tym turnieju uzyskało IV LO z Rzeszowa.

Nasi koszykarze zakończyli rywalizację z jedną wygraną, pokonując ZS z Tarnobrzega .

Gratulacje !!!!