• Matura 2023

    • 09.05.2023
    • W ubiegłym tygodniu licealiści rozpoczęli sesję egzaminacyjną i przystąpili do egzaminów maturalnych w nowej formule z języka polskiego oraz wybranego języka nowożytnego, zaś wczoraj stawili czoła maturze z matematyki. To obowiązkowa część egzaminu maturalnego, od której zależeć będzie uzyskanie świadectwa maturalnego. Dziś natomiast rozpoczęła się kolejna część egzaminacyjnych zmagań, na którą składają się egzaminy w zakresie rozszerzonym z wybranych przedmiotów oraz matura ustna z języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego. Ostatni punkt dla licealistów nowość w egzaminacyjnym harmonogramie, ponieważ matura ustna wraca do szkół po kilku latach nieobecności spowodowanej pandemią.

     Drodzy Maturzyści! Trzymamy kciuki za uzyskanie jak najwyższych wyników oraz życzymy powodzenia na każdy kolejny dzień egzaminacyjnych zmagań.

    • Uwolnij wyobrażnię

    • 09.05.2023
    • 28 kwietnia 2023r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w finałowym etapie Ogólnopolskiego konkursu UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ z obszaru biznes i zarządzanie, organizowanego przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Celem konkursu było: nabywanie umiejętności wykorzystania wiedzy z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii w obszarach zarządzania, poszerzenie świadomości istoty kompetencji miękkich w zakresie koordynacji projektów, a także w budowaniu strategii organizacji, zrozumienie pojęcia biznesu w kontekście praktycznym, rozwijanie wśród młodzieży świadomości nowoczesnego Lean Managmentu. W finale zmierzyło się 11 drużyn. Uczniowie w pierwszej rozgrywce rozwiązywali test dotyczący zagadnień z zakresu przedsiębiorczości i zarządzania, a następnie wykonywali zadania praktyczne przed komisją konkursową.

     Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Bober i  Żaneta Sokołowska z klasy 2a, Karol Rak z klasy 3a i Marcelina Haduch z klasy 3b. Uczestnicy konkursu walczyli o bardzo atrakcyjną nagrodę jaką stanowiły indeksy na bezpłatne studia  w murach #WSTiE, toteż rywalizacja była zacięta, a poziom bardzo wysoki. Nasi reprezentanci nie sięgnęli po najwyższy laur, ale do drugiego- finałowego etapu dostali się spośród 400 uczestników z całej Polski. Należą się im więc ogromne gratulacje, tym bardziej, że wśród rzeszy drużyn ze szkół ekonomicznych, stanowili jedną z dwóch ekip reprezentujących licea ogólnokształcące. Warto dodać, ze komisja konkursowa była pod wrażeniem poziomu wiedzy i umiejętności uczestników

    • Fotorelacja z pożegnania maturzystów

    • 05.05.2023
    • 28 kwietnia pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Zapraszamy na FOTORELACJĘ

     Uroczystość pożegnania przygotowali uczniowie klas 3b i 3d pod opieką pani Anety Brewki oraz pani Jolanty Gliściak. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbali nasi szkolni artyści, jak zawsze pod batutą pana Krzysztofa Łobodzińskiego. Wyjątkowym momentem było wykonanie pożegnalnych utworów przez dwie nasze uzdolnione abiturientki - Julię Kałamucką oraz Oliwię Mielcarek, która zagrała swoją autorską kompozycję.

     Podczas uroczystości nagrodzeni zostali uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w różnych dziedzinach - naukowych, sportowych i artystycznych, nie zabrakło również słów pełnych wzruszenia, wygłoszonych zarówno przez uczniów jak i panią dyrektor Dorotę Kamińską.

    • Życzymy matury na 100%

    • 02.05.2023
    • Drodzy Maturzyści! W przeddzień czekającego Was egzaminu maturalnego oraz u progu dorosłości życzymy Wam jedynie właściwych wyborów, samych szczęśliwych gwiazd i ludzi, którzy będą wiatrem w Wasze skrzydła. Życzymy Wam matury na 100%, miłości malującej świat kolorami szczęścia, wiary w moc własnych możliwości i potęgi nadziei, która nawet „niemożliwe” zamienia w rzeczywistość. Cieszcie się życiem, spełniajcie marzenia, odkrywajcie świat i pamiętajcie o tym, że nasze drzwi zawsze pozostaną dla Was otwarte!

    • Pożegnanie maturzystów

    • 30.04.2023
    • Wybrane migawki z pożegnania tegorocznych maturzystów, wręczenie nagród dla najzdolniejszych i najbardziej utalentowanych uczniów I LO w Brzozowie. Pożegnanie z wychowanków z nauczycielami i z koleżankami i kolegami z młodszych klas.