• Wycieczka do Krakowa

• 31.05.2023
        • Kraków to cudowne miasto, które od lat przyciąga uwagę turystów, w tym młodzieży szkolnej. Nie bez powodu zatem uczniowie klas 2c oraz 2d w towarzystwie kilku osób z klas 3c, 2a, 1b2 oraz 1d2, postanowili poznać je od środka, wybierając ten kierunek jako cel wycieczki szkolnej. Tym samym, wędrując klimatycznymi uliczkami miasta, zwiedzając Wawel, słuchając hejnału mariackiego czy podążając śladami krakowskich Żydów, mieszkających niegdyś na Kazimierzu, mieli okazję poczuć niepowtarzalny klimat miasta królów. Wspólnie spędzone chwile były nie tylko czasem relaksu, ale też bogatą lekcją historii, której treść zostanie w pamięci licealistów na długo.

• Finał Archidiecezjalnego Konkursu dla Szkół średnich o Wielkich Polakach – Sługach Bożych – Rodzinie Ulmów

• 29.05.2023
        • Dzień 25 maja 2023 to dzień finału Archidiecezjalnego Konkursu dla Szkół średnich o Wielkich Polakach – Sługach Bożych – Rodzinie Ulmów. Pierwszy etap konkursu odbył się w naszej szkole 13 kwietnia 2023 roku i wzięło w nim udział 78 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 3 osoby: Natalia Mikoś, Marlena Pietryka i Iga Kuźniar. Podczas finału, który odbył się w Łańcucie Natalia Mikoś znalazła się w czołowej dziesiątce zajmując 8 miejsce.

• Ogólnopolska akcja #badamynietylkomamy

• 29.05.2023
        • 26 maja br. z okazji Dnia Matki  nasza młodzież z klas 3b, 2Ba, 2Bm wzięła udział w spotkaniu profilaktycznym w ramach ogólnopolskiej akcji #badamynietylkomamy dotyczącej profilaktyki oraz samobadania piersi.

Organizatorem wydarzenia w Brzozowie było Stowarzyszenie "Amazonki" przy Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym w Brzozowie we współpracy z Burmistrzem Brzozowa Szymonem Stapińskim.

Akcja miała na celu rozpowszechnianie wiedzy społecznej na temat przeciwdziałania nowotworom piersi. Wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki propagujące badania profilaktyczne.

• Spotkanie z Jakubem Ciesielskim

• 28.05.2023
        • Od wielu lat szkolną tradycją są spotkania uczniów z absolwentami ILO. Nie inaczej było również tym razem. W kwietniu i w maju w murach naszej szkoły gościł Jakub Ciesielski - absolwent naszej szkoły oraz sinologii (filologii chińskiej) na Uniwersytecie Jagiellońskim, obecnie student stosunków międzynarodowych w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych na tym samym uniwersytecie. Jakub w barwny oraz ciekawy sposób przybliżył uczniom zagadnienia związane z polityką Dalekiego Wschodu oraz Chin po drugiej wojnie światowej.

19 maja w ramach lekcji historii i teraźniejszości w spotkaniu z Jakubem uczestniczyli uczniowie klasy 1a (dwujęzycznej), która na co dzień część przedmiotów realizuje w języku polskim oraz angielskim, i taki też charakter miały zajęcia z Jakubem. Ponadto, niezwykle ciekawym wydarzeniem dla naszych uczniów było wprowadzenie do wykładu elementów języka chińskiego. Dla wielu osób był to pierwszy w życiu kontakt na żywo z tym orientalnym dla nas językiem oraz pierwsze próby posługiwania się nim praktyce. Poza spotkaniem stacjonarnym klasa dwujęzyczna uczestniczyła również w zajęciach prowadzonych przez Jakuba online.

23 maja w podobnym wykładzie, również prowadzonym przez Jakuba, mieli przyjemność uczestniczyć uczniowie klas 1c, 1d1 oraz 1d2. Spotkanie cieszyło się ogromym zainteresowaniem, głównie ze względu na to, że niecodziennie lekcje historii to świetny sposób przekazywania wiedzy, o czym świadczą słowa jednego z uczestników wykładu, ucznia klasy 1c: „Moją uwagę najbardziej zwróciły filmy, które przedstawiały okres rewolucji kulturowej w Chinach. Ciekawe były również informacje o tym, jak działa gospodarka tego państwa.”

Zwieńczeniem wykładu był quiz, w którym uczniowie mogli zweryfikować wiedzę zdobytą w czasie spotkania, zaś najaktywniejsi uczniowie otrzymali oceny z HiT-u.

Bardzo miło było nam gościć w naszych progach Jakuba, który jeszcze nie tak dawno rozwijał swoje pasje jako uczeń ILO. To zaszczyt, że nasi absolwenci wracają do nas opowiedzieć o swoim życiu, nowych doświadczeniach i odkrytych, nieznanych dotąd horyzontach.

Czekamy na kolejne spotkanie!!