• „Bezpieczne wakacje bez uzależnień”

• 06.06.2023
        • Nasi uczniowie rozpoczęli już odliczanie dni do wakacji, planując jednocześnie, w jaki sposób spędzą czekający ich, letni czas. Najważniejsze jednak jest to, aby był to czas zorganizowany bezpiecznie, ze świadomością, jakich sytuacji unikać, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo przykrych konsekwencji, włącznie z ryzykiem utraty zdrowia lub nawet życia.

O zagrożeniach czyhających na młodych ludzi oraz świadomym korzystaniu z wolności mówili policjanci z KPP w Brzozowie - podinsp. Marek Śliwiński i mł. asp. Tomasz Hałka oraz przedstawiciele PSSE w Brzozowie - powiatowy inspektor sanitarny Zofia Cwynar i z-ca inspektora Agata Karamus, którzy 5 czerwca odwiedzili naszą szkołę z wykładem „Bezpieczne wakacje bez uzależnień”. W spotkaniu wzięła udział młodzież wszystkich klas ILO, nie tylko słuchając prelekcji, ale biorąc również udział w testach przy użyciu narkogogli - specjalnych okularów pozorujących widzenie osoby znajdującej się pod wpływem środków odurzających - narkotyków i dopalaczy. Tym samym uczniowie uświadomili sobie zgubny wpływ używek na organizm, który polega na:

* obniżeniu zdolności koncentracji,

* spowolnieniu czasu reakcji,

* niemożności określenia kierunków,

* zniekształceniu widzianego obrazu,

* zmianie w ocenie odległości,

* zmniejszeniu możliwości oceny sytuacji,

* podwójnym widzeniu,

* braku koordynacji mięśniowej.

Bądźmy świadomi, dokonujmy mądrych i odpowiedzialnych decyzji oraz dbajmy o nasze zdrowie i bezpieczeństwo!

• Sprawdzian kompetencji językowych dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do oddziału dwujęzycznego
      • Bezpieczeństwo DANYCH !!!!!

• 01.06.2023
        • Rekomendujemy podjecie działań zapobiegawczych:
          -zmiana haseł dostępowych do serwisów intenetowych (poczta, bank, portale społecznościowe, dziennik internetowy itp.)
          -usuniecie ze wszystkich urządzeń możliwości zapamiętywania haseł
          -zaniechanie logowań na sprzętach nieznanych
          -zweryfikowanie komputerów pod kątem obecności złośliwego oprogramowania

Otrzymaliśmy informację o zamieszczeniu w Internecie dokumentu zawierającego dane dostępowe (login i hasło) do różnych serwisów internetowych, w tym także do kont systemu LIBRUS Synergia. Informacja ta została potwierdzona przez CERT Polska (zespół reagowania na incydenty, działający w strukturach NASK - Państwowego Instytutu Badawczego).

Dane dostępowe zostały wykradzione bezpośrednio samym użytkownikom z ich komputerów prywatnych lub komputerów szkolnych, z których korzystali. Stało się to najprawdopodobniej za pomocą złośliwego oprogramowania, które najczęściej instaluje się na urządzeniach i “podgląda” hasła zapisywane na komputerze.

Zgodnie z doniesieniami medialnymi wyciekowi z urządzeń użytkowników mogły ulec dane dostępowe do ponad 6 milionów kont z różnych serwisów internetowych, m.in. ingbank.pl, online.mbank.pl, facebook.pl, allegro.pl, gov.pl, onet.pl (źródło: zaufanatrzeciastrona.pl).

• Roztańczony Dzień Dziecka w ILO!

• 01.06.2023
        • Licealiści z „Kazimierza” uczcili Międzynarodowy Dzień Dziecka na różne sposoby - w rytmie tanecznym, na integracyjnych spacerach, a nawet w towarzystwie maskotek :)

Pamiętajcie, „w każdym (…) dorosłym mieszka dziecko, którym kiedyś był”. Dlatego też wszystkim dzieciom, również tym bardziej dorosłym życzymy cudownego życia, spełnionych marzeń oraz słońca i uśmiechu na każdy dzień.

• Spotkanie z Panem Arturem Aniołem

• 01.06.2023
        • 1 czerwca uczniowie klas 3c i 3d uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z Panem Arturem Aniołem - absolwentem naszej szkoły, który egzamin maturalny zdawał w 1977 roku. Nasz Gość opowiedział licealistom o życiowych wyborach, odważnych decyzjach oraz roli, jaką w życiu człowieka pełni znajomość języków obcych. To właśnie dzięki ogromnej determinacji i rozwijaniu kompetencji językowych dziś Pan Artur Anioł jest sądowym oraz imigracyjnym tłumaczem przysięgłym, na co dzień mieszkającym i pracującym w Kanadzie. W trakcie spotkania uczniowie mogli zatem dowiedzieć się, na czym polega specyfika tego wymagającego zawodu oraz jak wyglądała droga prowadząca do jego zdobycia.

Jesteśmy zaszczyceni, że Pan Artur Anioł odwiedził naszych licealistów natomiast opowiedziana przez Niego historia dowodzi, że znajomość języków obcych otwiera na oścież życiowe okno na świat.