• Wspomnienia z Malty

        • 25.11.2023
        • Nauczyciele, którzy wyjechali na Maltę w ramach programu Erasmus + , mają za sobą intensywne dni, których czas wypełniony został nauką języka angielskiego oraz odkrywaniem uroków tego pięknego i słonecznego kraju. Gdzie dotarli? Co zobaczyli? Jak zapamietają pobyt na Malcie?

          „We wspomnieniach z pewnością pozostanie nam Valletta - malownicza, wysunięta najdalej na południe stolica Europy i jednocześnie bogata w zabytki, renesansowa twierdza zaprojektowana przez ucznia Michała Anioła - Francesca Laparellego. Niepowtarzalnego klimatu urokliwych, zalanych słońcem oraz przyozdobionych kolorowymi kwiatami uliczek doświadczyliśmy w Mdinie - dawnej stolicy Malty, mieście otoczonym murami i usytuowanym w najwyższym punkcie wyspy, Sliema ugościła nas różnorodnymi smakami lokalnej kuchni, zaś w Marsaxlokk mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda rybacka wioska, w tym wypadku słynąca z niedzielnego targu oraz kolorowych, cumujących w zatoce łódek. Miasta i wioski to oczywiście nie wszystko, co warto zobaczyć na wyspie - Malta słynie przede wszystkim z malowniczych krajobrazów, do których niewątpliwie zaliczają się liczne plaże oraz klify Dingli, wyrastające z morza na wysokość 250 m, gdzie mieliśmy również przyjemność obejrzeć spektakl zachodzącego słońca, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Jak natomiast wygląda nasz dzień z językiem angielskim? Gdzie znajduje się nasza szkoła i na jakich zasadach zorganizowane zostały zajęcia, w których uczestniczymy? O tym opowiemy Wam w kolejnym poście, natomiast dziś…

          Greetings from Malta!!!”

          #ErasmusLOBrzozów

          ……………………………………………………….

          Wyjazd sfinansowany ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

        • Drugi etap projektu kosmicznego CanSat 2024

        • 21.11.2023
        • Drużyna Code Bee znalazła się w grupie 33 drużyn z kraju, które złożyły najlepsze raporty PDR i tym samym przeszła do 2 etapu Konkursu CanSat 2024. Konkurs CanSat organizowany jest przez Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik.

          Celem drużyny jest zbudowanie miniaturowego satelity, który będzie mierzył stężenie dwutlenku azotu w atmosferze. Dwutlenek azotu negatywnie wpływa na pszczoły. Mamy nadzieję, że nasze badania pomogą w ich ochronie. 

          Zespół składa się z zaangażowanych i zdeterminowanych uczniów, którzy pod opieką pani Joanny Chęć pracują wspólnie, by stworzyć innowacyjne rozwiązanie wspierające ekologię i życie na naszej planecie. 

          Skład zespołu: Anna Szajnowska - lider, Bartosz Dereń, Jarosław Rychlicki, Jakub Wojtoń, Kamil Janusz, Szymon Pietrasz

          Bądźcie z nami na bieżąco, ponieważ będziemy regularnie aktualizować nasz postęp oraz dzielić się informacjami na temat naszych działań w ramach tego emocjonującego wyzwania! 

          Instagram - Code Bee (@code__bee) • Zdjęcia i filmy na Instagramie 

          Strona projektu - https://code-bee.webflow.io/ 

        • Dzień Tosta - czyli ILO pomaga zwierzętom

        • 21.11.2023
        • Z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu w poniedziałek w naszej szkole zorganizowany został "Dzień Tosta". Od rana do południa uczniowie przyrządzali tosty, przygotowując je na na wiele różnych sposób - były i słodkie i słone smaki, a zapach tostów unosił się w całej szkole. To był bardzo kreatywny i pyszny dzień!!!

          Celem zorganizowanej akcji było zebranie środków, które przeznaczone zostaną na zakup karmy dla Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Sanoku.

          Całej społeczności szkolnej, która włączyła się do akcji serdecznie dziękujemy i zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzętom przez cały rok!

          Dziękujemy jesteście wielcy!!!

        • Poszerzamy horyzonty z programem Erasmus+

        • 20.11.2023
        • Zaszczyt inauguracji serii mobilności w ramach realizacji programu Erasmus+, możliwej dzięki uzyskanej przez szkołę akredytacji, przypadł grupie nauczycieli, którzy na Malcie uczestniczyć będą w kursie językowym, szlifując znajomość języka angielskiego i podnosząc tym samym swoje kompetencje niezbędne w pracy nauczyciela. Dziś ruszyły zajęcia, które obejmować będą 30 godzin nauki języka angielskiego w międzynarodowych grupach oraz na różnych poziomach zaawansowania.

          Dla naszych nauczycieli to będzie pracowity tydzień, ale nauka w tak pięknych okolicznościach przyrody i kultury to sama przyjemność!!

          #ErasmusLOBrzozów

          ……………………………………………………….

          Wyjazd dofinansowany ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej. Unia Europejska ani podmiot

          udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.