• Karol Rak stypendystą Prezesa Rady Ministrów

• 08.12.2023
        • Karol Rak, uzdolniony uczeń klasy 4A, wyróżniony został Stypendium Prezesa Rady Ministrów, które jest formą nagrody przyznawanej uczniom wykazującym szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. Gala wręczenia stypendiów odbyła się 7 grudnia w Sali Kolumnowej im. Ojców Niepodległości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, zaś dyplomy wręczone zostały przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzatę Rauch.

Karol to pasjonat nauk ścisłych, który od pierwszej klasy startuje w olimpiadach i konkursach matematycznych, odnosząc sukcesy na różnych szczeblach, w tym na szczeblu ogólnopolskim oraz może pochwalić się najwyższa średnią w szkole - 5.62 uzyskaną na koniec minionego roku szkolnego.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia oraz życzymy wielu kolejnych sukcesów!

• Odwiedziny Świętego Mikołaja

• 05.12.2023
        • Mimo że 6 grudnia dopiero jutro, Św. Mikołaj odwiedził naszych licealistów już dziś. Wraz z Nim oraz Jego Świtą w szkole zapanowała atmosfera radości oraz przedświątecznego nastroju, na korytarzach rozbłysły choinkowe światełka zaś najgrzeczniejsi uczniowie i nauczyciele obdarowani zostali słodkimi upominkami.

To był zdecydowanie pozytywny i wesoły dzień.

• Uczniowie klas matematycznych na wykładach w Łańcucie

• 05.12.2023
        • 30 listapada uczniowie klasy 3A oraz 4A udali się do Łańcuta na wykłady towarzyszące V KONFERENCJI EDUKACYJNEJ - INNOWACJE W EDUKACJI.

Tematem przewodnim tej edycji konferencji było „wykorzystanie sztucznej inteligencji w edukacji” a uczniowie szkół średnich na wykładach mogli posłuchać jak tworzona jest sztuczna inteligencja - wykorzystując modelowanie zjawisk zachodzących w naszym mózgu połączone z opisem matematycznym i programowaniem.

Swoją wiedzą podzielili się z nami pracownicy i studenci Politechniki Rzeszowskiej: dr inż. Marcin Kowalik - "Sztuczna inteligencja – jak komputer rozpoznaje obrazy",  dr Sławomir Wolski - "Tomograf komputerowy – jak to działa?", Aldona Świrad - "Jak działają sieci neuronowe?" oraz Jakub Kryczka "AI od strony hardware’owej"