• 11.10.2024
        • Dzisiejszy dzień miał w naszej szkole wyjątkowy charakter. We wspólnym gronie uczniów i nauczycieli świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz oficjalnie, uroczystym ślubowaniem, do społeczności I LO włączeni zostali uczniowie klas pierwszych.

Jak co roku nasi szkolni artyści, wraz z panem Krzysztofem Łobodzińskim, przygotowali dla wszystkich muzyczną niespodziankę, zaś uczniowie - tym razem klasy 2b oraz 2f, pod opieką pani Katarzyny Kozak, w humorystyczny sposób odnieśli do szkolnej rzeczywistości w przygotowanym programie artystycznym Galeria zdjęć

Drodzy Nauczyciele, Kochani Uczniowie!

Praca nauczyciela i rola ucznia to nasz wspólny świat, rzeczywistość pełna wyzwań, obaw oraz trudu, ale również satysfakcji oraz szczerej radości.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy, aby tych pozytywnych chwil w szkolnym świecie było jak najwięcej, aby każdego dnia rosło w Was poczucie spełnienia i radości. Życzymy morza motywacji i siły w dążeniu do upragnionych celów, zaś nade wszystko - zdrowia i optymizmu na każdy, nawet najbardziej pochmurny dzień

• Wyniki rekrutacji w programie Erasmus+

• 11.10.2024
        • Komisja rekrutacyjna podaje listę dwudziestu osób, które uzyskały najwyższy wynik w procesie rekrutacji do udziału w programie Erasmus+ w roku szkolnym 2024/2025:

Klasy 2/3:

S***k Tymoteusz
          P*****a Zofia
          S******n Julia

Spotkanie informacyjne odbędzie się w piątek 18 października o godzinie 15:00 w sali 110.

• Pielgrzymka maturzystów

• 07.10.2024
        • Początek października w naszej szkole tradycyjnie łączy się z Pielgrzymką Maturzystów na Jasną Górą. W drodze do Częstochowy uczniowie odwiedzili także Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Pielgrzymka Maturzystów była dla naszych licealistów, stojących przed wyborem życiowej drogi, czasem zadumy i indywidualnej modlitwy, źródłem refleksji i pytań o istotę człowieczeństwa oraz lekcją historii, stanowiącą drogowskaz postępowania jak również przestrogę przed konsekwencjami, które niesie ze sobą degradacja w świecie norm i wartości.

• Darmowy Kurs Matura 2025 organizowany przez Uniwersytet SWPS

• 04.10.2024
        • Maturzysto - Zapisz się na darmowy kurs organizowany przez Uniwersytet SWPS!

Kurs Matura 2025 to cykl bezpłatnych spotkań online, podczas których wykładowcy z Uniwersytetu SWPS oraz wybrani nauczyciele przedmiotów maturalnych. Z naszym kursem nie tylko przygotujesz się do matury z matematyki i polskiego. Damy ci też znacznie więcej:

• Podzielimy się z tobą lifehackami, które przydadzą się nie tylko podczas matury, lecz także na studiach i w pracy,

• Zdradzimy, jak skutecznie i wydajnie się uczyć – to prostsze niż myślisz,

• Podpowiemy ci, jak w tym intensywnym czasie utrzymać pewność siebie, równowagę i spokój,

• Podpowiemy, jak uporządkować myśli o tym, co po maturze i o czym warto pamiętać, planując dalszą ścieżkę zawodową,

• Będziemy z tobą cały rok – aż do matury

W ramach kursu odbędzie się także wyjątkowe spotkanie online dla rodziców maturzystów i maturzystek. 27 listopada 2024 r., o godz. 18.00 porozmawiamy o tym, jak wspierać nastolatka w przygotowaniach do matury oraz jak zachować równowagę między wsparciem a nadopiekuńczością.

Zachęcamy do zapoznania się z kursem oraz skorzystania z korzyści, jakie oferuje.

Link do kursu: https://swps.pl/matura?utm_source=mautic&utm_medium=mailing