Nauczyciele z ILO, którzy uczestniczyli w tygodniowym kursie w zakresie technologii informacyjnej, odebrali certyfikaty ukończenia szkolenia.
Kurs Basic ICT for Teachers: Empowering Classrooms in the Digital Age zorganizowany został w Language Campus w mieście San Cristobal de La Laguna na Teneryfie. Zajęcia, prowadzone w międzynarodowych grupach, bazowały na ćwiczeniach praktycznych, podnoszących kompetencje cyfrowe. Uczestnicy kursu poznali nowoczesne, cyfrowe narzędzia edukacyjne, które podczas ćwiczeń wykorzystywane były przez nich do tworzenia treści wirtualnych, takich jak: prezentacje, gry interaktywne, quizy itp. Ponadto, zajęcia koncentrowały się również na poznaniu zasad używania sztucznej inteligencji oraz sposobach wykorzystania jej potencjału w pracy nauczyciela.
Atutem kursu była również jego urozmaicona formuła. Jedną z aplikacji uczestnicy testowali w Ogrodzie Botanicznym w Puerto de la Cruz, co stanowiło dodatkową, wyjątkową atrakcję. Szkoła zorganizowała również dla uczestników kursu wycieczkę ulicami La Laguny pod opieką anglojęzycznych przewodników.
-----------------------------------------------
Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.