• Klasa dwujęzyczna matematyczno-informatyczna

• Przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym:

matematyka oraz informatyka lub fizyka
        i język angielski na poziomie dwujęzycznym

Język angielski realizowany w wymiarze 6 godzin tygodniowo. Będziemy zwracać szczególną uwagę na poszerzanie słownictwa oraz komunikację.

Będziesz mógł uczestniczyć w:

• wykładach oraz zajęciach praktycznych organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską, Karpacką Państwową Uczelnię w Krośnie i WSIiZ w Rzeszowie,

• tematycznych wycieczkach edukacyjnych,

• kole robotyki i innych zajęciach kół przedmiotowych.

Absolwenci tej klasy mają możliwość podjęcia studiów na różnych kierunkach technicznych, informatycznych i politechnicznych, takich jak:

• informatyka,
        • elektronika,
        • automatyka i robotyka,
        • analiza matematyczna,
        • telekomunikacja,
        • logistyka,
        • budownictwo,
        • lotnictwo i budowa maszyn,
        • inżynieria produkcji.
        oraz na kierunkach studiów, w przypadku których podstawą rekrutacji jest matura na poziomie dwujęzycznym.

Wybrane przedmioty nauczane są w systemie dwujęzycznym, co oznacza, że lekcje są prowadzone częściowo po polsku, częściowo po angielsku, w proporcjach dostosowanych do możliwości uczniów.

O przyjęciu kandydata do klasy dwujęzycznej decyduje pozytywny wynik uzyskany ze sprawdzianu kompetencji językowych. Zakres materiału na sprawdzianie obejmuje podstawę programową nauczania języka angielskiego w szkole podstawowej.

Przykładowy test znajduje się na naszej stronie internetowej