• 2014/2015

• Osiągnięcia sportowe naszych uczniów:

PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

W Klasyfikacji Wojewódzkiej nasza drużyna piłki ręcznej dziewcząt zajęła VI miejsce, co jest ogromnym sukcesem naszej szkoły.

Opiekun drużyny - p. Magdalena Kaczkowska.

Drużyna grała w składzie:
          Maria Karwat-bramkarka, Anna Łobaza-bramkarka, Karolina Sowa-bramkarka, Aleksandra Bator, Kinga Kita, Barbara Mac, Kamila Paściak, Daria Wawczak, Karolina Gierlach, Monika Kędra, Gabriela Gurgacz, Karolina Florczak, Emilia Szmyd, Adrianna Szyndlar, Magdalena Kozłowska, Wiktoria Tympalska, Edyta Sawicka.

Turniej barażowy w piłce ręcznej dziewcząt  - Kolbuszowa 3.03.2015r. - 3 miejsce

Turniej barażowy w piłce ręcznej dziewcząt odbył się w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. Spotkały się w nim drużyny, które w półfinałach wojewódzkich zajęły miejsca drugie - I LO Brzozów, LO Kolbuszowa i drużyna szkoły sportowej – V LO Rzeszów. Nasze dziewczęta walczyły jak równy z równym z drużyną szkoły sportowej z Rzeszowa. Nieznacznie przegrały w końcówce meczu 11-13. W drugim spotkaniu długo  toczyła się wyrównana walka, ale po kilku błędach własnych straciliśmy piłkę i ostatecznie przegrałyśmy  z drużyną z Kolbuszowej 11-15.

Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt - Krosno 14.01.2015r. - 2 miejsce

Półfinał Wojewódzki Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt odbył się w Hali MOSiR w Krośnie w dniu 14.01.2015r. Nasze zawodniczki zagrały twardo w obronie i konsekwentnie w ataku. Osiągnęły następujące wyniki:

I LO Brzozów – I LO Krosno 7-4

I LO Brzozów – MZSP Miejsce Piastowe 8-7

I LO Brzozów- II LO Sanok 3-7 (wynik z zawodów rejonowych)

pozostałe wyniki:

I LO Krosno - MZSP Miejsce Piastowe 4-3

I LO Krosno - II LO Sanok 5-12

MZSP Miejsce Piastowe-II LO Sanok 6-10

W Półfinale Wojewódzkim drużyna I LO w Brzozowie zajęła II miejsce, co uprawniało ją do udziału w turnieju barażowym.

Rejonowa Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt-Ustrzyki Dolne 4.12.2014r. - 2 miejsce
          Rejonowa Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt odbyła się 4.12.2014r. w Ustrzykach Dolnych. W zawodach rywalizowały 4 drużyny – I  LO  Brzozów,  II LO Sanok,  LO Lesko i ZSL Ustrzyki Dolne. Nasza drużyna po zaciętej walce uzyskała następujące wyniki:
          I LO Brzozów - II LO Sanok 3-7

I LO Brzozów - LO Lesko 15-4

I LO Brzozów - ZSL Ustrzyki Dolne 15-8

Ostatecznie w Rejonowej Licealiadzie drużyna I LO w Brzozowie zajęła II miejsce premiowane awansem do półfinału wojewódzkiego.

Powiatowa Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt - Brzozów 13.11.2014r. - 1 miejsce
          W dniu 13.11.2014r. w sali gimnastycznej I LO odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt. Udział w wzięły tylko 2 szkoły ponadgimnazjalne. Mecz pomiędzy I LO i ZSE  zakończył się wynikiem 22-6 dla naszej szkoły.
          Zwycięska drużyna występowała w składzie:
          Maria Karwat - bramkarka, Anna Łobaza - bramkarka, Aleksandra Bator, Kinga Kita, Barbara Mac, Kamila Paściak, Daria Wawczak, Karolina Gierlach, Monika Kędra, Gabriela Gurgacz, Karolina Florczak, Aleksandra Stawarz, Magdalena Kozłowska, Wiktoria Tympalska, Edyta Sawicka.

Drużyna I LO uzyskała awans do zawodów rejonowych.

PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Powiatowa Licealiada – 1m

Rejonowa Licealiada – 1m

Półfinał Wojewódzki Licealiady-3m

Finał Wojewódzki -7m

PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT

Awans do Półfinału Wojewódzkiego Licealiady

PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW

Awans do Półfinału Wojewódzkiego Licealiady

________________________________________________________________________________________________________

PIŁKA KOSZYKOWA DZIEWCZĄT

Rejonowa Licealiada- 3m

PIŁKA KOSZYKOWA CHŁOPCÓW

Skład drużyny: Opaliński Karol, Konieczny Michał, Ziembicki Seweryn, Karnasiewicz Szymon,  Jamrugiewicz  Jakub, Foryś Paweł, Zubik Miłosz.

Opiekun: Artur Cyparski

Klasyfikacja końcowa Licealiady w Piłce Koszykowej Chłopców:

Powiat – I miejsce

Rejon – III miejsce

PŁYWANIE

SZTAFETY  6x50m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców- awans do Finału Wojewódzkiego Licealiady

BIEGI PRZEŁAJOWE

Powiatowa Licealiada w indywidualnych biegach przełajowych

W dniu 4.10.2014r. na Stadionie MOSiR w Brzozowie odbyła się Powiatowa Licealiada w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców.

Dziewczęta rywalizowały na dystansie 1000m. Najlepsze okazały się:
          1m. Jajko Faustyna kl.2e
          2m. Karwat Maria kl.3d
          2m. Nowak Natalia kl.2f
          4m. Data Natalia kl. 1b
          5m. Antoń Patrycja kl.1b
          7m. Rzepka Izabela kl.2b
          8m. Mazur Stella kl.2b

Chłopcy z brzozowskich szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali na dystansie 1200m.Najlepsi licealiści to:
          3m. Śnieżek Radosław kl.3a
          6m. Herbut Lucjan kl.2a
          7m. Szuba Maksymilian kl.2f.

Wojewódzka Licealiada w indywidualnych biegach przełajowych
          Finał Wojewódzkiej Licealiady w indywidualnych biegach przełajowych odbył się  16.10.2014r. w Kolbuszowej.
          Nasze uczennice zajęły miejsca:
          40m. Karwat Maria
          52m. Jajko Faustyna