• klasa językowo-dziennikarska

Przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym:

• j.angielski
            • wos
            • j.polski  lub j.niemiecki

Przedmioty punktowane w rekrutacji:

• j. polski
            • pierwszy język obcy
            • matematyka
            • drugi język obcy

Świat stoi przed Tobą otworem!

Oferta tej klasy jest odpowiedzią na zainteresowania i potrzeby uczniów wykazujących szczególne umiejętności i zdolności w zakresie kompetencji językowych. Model kształcenia w tej klasie zakłada poszerzenie wiedzy w dziedzinie nauk społecznych oraz języków obcych. Jeśli pragniesz zwiedzać świat i poznawać nowych ludzi, ich tradycję, kulturę, obyczaje i życie codzienne, wybierz tę klasę! Będziesz bowiem mógł uczestniczyć w:

• wyjazdach językowych,
            • warsztatach i wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych PWSZ w Krośnie,
            • warsztatach dziennikarskich

Nie boimy się olimpiad językowych ani konkursów, w których nasi uczniowie osiągają sukcesy. Dotychczas, popularne wśród uczniów były: Ogólnopolskie konkursy językowe i Olimpiady przedmiotowe z: języka angielskiego, niemieckiego czy francuskiego. Mamy wybitnych olimpijczyków, którzy walczą o palmę pierwszeństwa na arenie ogólnopolskiej!

Klasa językowo-dziennikarska jest doskonałym wyborem dla uczniów planujących dalsze kształcenia na kierunkach takich jak: filologie obce, lingwistyka, dziennikarstwo,  politologia, stosunki międzynarodowe, europeistyka, komunikacja społeczną czy turystyka i rekreacja.