• Próbny egzamin maturalny

    • 25.02.2021
    •  harmonogram //  Wytyczne od organizowania egzamiu

     W dniach 3-16 marca 2021 w naszej szkole przeprowadzony zostanie próbny egzamin maturalny w oparciu o materiały CKE.

       Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów na wszystkich poziomach.

     Harmonogram przeprowadzenia egzaminu i warunki organizacji są dostępne na stronie cke.gov.pl

      

    • Konsultacje psychoterapeutyczne

    • 24.02.2021
    • wtorek :14:00-14:45

     prowadzący: .Renata Jarosz (pedagog, psychoterapeuta)

     Chętnych prosimy o wcześniejszy kontakt z prowadzącym ma platformie MS Teams.

    • Mamy kolejny sukces!!!

    • 25.02.2021
    • Uczennica klasy 3c - Amelia Malisz świetnie poradziła sobie w pisemnej części zawodów okręgowych Olimpiady Literatury i Języka polskiego, tym samym przechodząc do kolejnego - ustnego etapu konkursu. Przed naszą uzdolnioną humanistką walka o awans do finału! Jesteśmy przekonani, że Amelia świetnie poradzi sobie i z tym wyzwaniem, ponieważ zainteresowanie literaturą i kulturą to jej życiowa pasja.

     Amelio, gratulujemy oraz trzymamy kciuki za osiągnięcie wymarzonego celu!

   • Olimpiada języka niemieckiego
    • Olimpiada języka niemieckiego

    • 24.02.2021
    • Mimo niekonwencjonalnego trybu pracy nie zwalniamy tempa!!! Kolejne tygodnie przynoszą nowe osiągnięcia uczniów naszego LO w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.

     Na szczególną uwagę zasługuje sukces Marcina Matyasza - ucznia maturalnej klasy oraz podopiecznego pani Bernardety Siegel-Wojnickiej, który w minioną sobotę wygrał okręgowy etap 44 Olimpiady Języka Niemieckiego, uzyskując maksymalną ilość punktów, tym samym zajmując pierwsze miejsce, ex aequo z innym uczestnikiem konkursu. To fenomenalny wynik, który stanowi przepustkę do etapu centralnego i kolejny tego rodzaju sukces Marcina. W ubiegłym roku rownież dotarł on do finałowego szczebla konkursu, niestety plany wywalczenia tytułu laureata pokrzyżowała pandemia.

     Co znalazło się u źródeł tak ogromnej pasji? Jakie korzyści niesie ze sobą udział w olimpiadzie? O tych i wielu innych szczegółach historii z językiem niemieckim opowie sam olimpijczyk - Marcin Matyasz:

     „Języka niemieckiego zacząłem uczyć się w pierwszej klasie podstawówki, był to mój pierwszy i wiodący język w szkole. Na początku była to raczej zabawa niż nauka, choć pamiętam, że bardzo lubiłem chodzić na zajęcia. Na poważnie zająłem się tym językiem w 6. klasie, kiedy to za namową mojej nauczycielki - pani Ewy Hućko - zgłosiłem się do konkursu z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Wtedy przekonałem się, że niemiecki jest naprawdę ciekawy, a jego nauka dawała mi dużo satysfakcji. Gdy się okazało, że zdobyłem tytuł laureata tego konkursu, był to dla mnie taki impuls do działania. I tak już zostało, od 7 lat uczę się niemieckiego sam dla siebie, dla przyjemności. Oczywiście później w gimnazjum przyszyto mi łatkę „germanisty”, tak więc nie miałem wyjścia, trzeba było się wykazać. I rzeczywiście, pod okiem i z pomocą pani Jolanty Gliściak powtórzyłem sukces w kuratoryjnym konkursie. Gdy przyszedłem do naszego LO, już na drugiej lekcji niemieckiego pani Bernardeta Siegel-Wojnicka zaoferowała mi dodatkowe zajęcia i zaproponowała udział w Olimpiadzie Języka Niemieckiego dla szkół średnich (OJN). Tutaj trzeba wykazać się nie tylko ogólną znajmością języka, ale także wiedzą o historii, kulturze i literaturze. Nigdy wcześniej nie interesowałem się tymi tematami, ale mimo to wziąłem udział w OJN. Z wszystkich tych zagadnień najbardziej polubiłem niemiecką literaturę. Czytane przeze mnie książki nie były może łatwe w odbiorze, ale za to bardzo wartościowe. Największe wrażenie zrobiły na mnie powieści rozliczające nazistowską przeszłość.

     Myślę, że warto próbować swoich sił w olimpiadach przedmiotowych. Wymaga to dużych pokładów motywacji i samozaparcia, ale jednocześnie poszerza wiedzę i daje szansę na korzyści płynące z posiadania tytułu finalisty czy laureata. Obecnie przygotowuję się do finału OJN, który zorganizowany zostanie pod koniec marca przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu."

     Marcin, jesteśmy z Ciebie dumni serdecznie gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia w etapie finałowym!!

    • WALENTYNKI

    • 12.02.2021
    • Kochani Zakochani.
     Lada moment Walentynki ❤️dzień wyczekiwany przez wszystkich, których serca biją mocniej na myśl o ukochanej osobie. To również idealna okazja, aby wykonać pierwszy krok lub oczarować wyznaniem uczuć. Z tego też powodu, specjalnie dla Was, Samorząd Uczniowski uruchamia Pocztę Walentynkową za pośrednictwem której będziecie mieć możliwość wysłać Wirtualną Walentynkę do uczniów naszego LO, dostarczoną następnie przez walentynkowego posłańca do rąk własnych. W jaki sposób?

     Wystarczy, że wejdziecie w poniższy link, wskażecie imię i nazwisko Walentynki, zredagujecie walentynkową wiadomość a 14 lutego trafi ona do wskazanego adresata jako wiadomość na platformie Microsoft Teams. Oczywiście udział w zabawie jest anonimowy, imiona pojawią się jedynie wówczas, kiedy sami je podacie.

     https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=Hs_f32_PVUK51eNjKLcbkhk4no7ncslNqgygBMvkZ85UM1BBNkRUVVlIU0tXVFU1SDFKVjdSMk9KVi4u

     To nie wszystko!! Osoby, które w poniedziałek pojawią się na lekcjach w czerwonych stylizacjach lub zadbają o oryginalne fryzury, makijaż czy fantazyjne paznokcie, mogą liczyć na zwolnienie z odpowiedzi ustnych oraz niezapowiedzianych kartkówek i skupić się tylko na rozmyślaniu o miłości.Oczywiście warunkiem walentynkowego upominku jest włączenie kamerki internetowej!

     Zapraszamy do zabawy.