• Literacka pasja przepustką do sukcesu

• 18.04.2021
        • Amelia Malisz, uczennica klasy 3C, wywalczyła tytuł finalistki w centralnym etapie Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Tym samym zapewniła sobie wynik 100% punktów z egzaminu maturalnego z języka polskiego zarówno na podstawowym, jak i na rozszerzonym poziomie, bez obowiązku podchodzenia do egzaminu!!!

Amelio - jesteśmy dumni. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki na 100% punktów z pozostałych przedmiotów maturalnych.

• Tytuł finalisty 44 Olimpiady Języka Niemieckiego dla Marcina Matyasza

• 13.04.2021
        • Marcin Matyasz - tegoroczny maturzysta i uczestnik 44 Olimpiady Języka Niemieckiego, w etapie centralnym konkursu wywalczył tytuł finalisty, powtarzając tym samym swój ubiegłoroczny sukces!! Uzyskany wynik zwalnia Marcina z konieczności zdawania matury z języka niemieckiego w zakresie rozszerzonym, gwarantując mu jednocześnie 100% punktów z tego przedmiotu na świadectwie maturalnym!! Wywalczony sukces otwiera przed Marcinem drogę na wiele uczelni i zwiększa szansę studiowania na wymarzonym kierunku.

Serdecznie gratulujemy!

• WOJEWÓDZKI KONKURS SKETCHNOTKA Z LEKCJI

• 12.04.2021
        • Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczyli w konkursie Sketchnotka z lekcji, którego celem było szerzenie idei myślenia wizualnego z wykorzystaniem prostych technik rysowania, mapy myśli tzw. sketchnotingu. Miał on na celu motywować uczniów do wykorzystywania atrakcyjnych notatek z lekcji w procesie uczenia się poszczególnych przedmiotów. Celem szkicnotki jest wychwycenie i umieszczenie tego, co najważniejsze, a nie wykonanie pięknego rysunku, który zawiśnie na ścianie. Uczeń poznaje nowoczesne i efektywne metody uczenia się, angażuje różne zmysły w tym procesie, rozwija kompetencje kluczowe takie jak: kreatywność i komunikacja (wizualna), rozwija zdolności artystyczne, wyobraźnię, uczy się odpowiednio organizować swoją pracę i naukę.
          Konkurs odbywał się pod patronatem:

• Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
          • Starosty Powiatu Dębickiego – pana Piotra Chęćka
          • Burmistrza Pilzna – pani Ewy Gołębiowskiej
          • Domu Kultury w Pilźnie.

Uczniowie przygotowali notatki z różnych przedmiotów: biologii, geografii, języka polskiego, historii, języka angielskiego, informatyki. Nie brakowało pomysłów, kreatywności, a nawet dowcipu.
          31 marca 2021r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.

Trzy pierwsze miejsce przypadły uczennicom naszego Liceum:

I miejsce -  Wiktoria Żebrak z klasy 1B, która otrzymuje w nagrodę tablet graficzny marki Huion,

II miejsce - Amelia Leśniak z klasy 1B. Nagrodą dla Amelii jest zestaw paintbrusherów do sketchnotingu.

III miejsce - Julia Komska z klasy 1E, która w nagrodę dostaje książkę pod tytułem „Myślenie wizualne” autorstwa Natalii Mikołajek.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!​​​​​​​

I miejsce - Wiktoria Żebrak

II miejsce - Amelia Leśniak

III miejsce - Julia Komska

• Trzeci etap Ogólnopolskiej Olimpiady " O Diamentowy Indeks AGH"

• 07.04.2021
        • Bartosz Buczek uczeń klasy 2 AG zakwalifikował się do trzeciego i ostatniego już etapu Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH z matematyki i informatyki. 25 kwietnia będzie walczył o uzyskanie indeksu na tę uczelnię. Trzymamy za niego wszyscy kciuki.

Powodzenia!

• Wielkanoc 2021

• 30.03.2021
        • Ta dziwna rzeczywistość  – jeszcze ciągle nowa, a trochę już oswojona,

zamyka nas w wieczernikach samotności.

W odosobnieniu i zalęknieniu tęsknimy do tych, którzy dotąd wypełniali nasze myśli, serca

i życie.

Ich miejsce przejęły obawy i duża doza niepewności.

Myśl, że „coś się skończyło”, bierze nad nami górę i czasem aż trudno uwierzyć, że „jeszcze może być pięknie”.

A jednak Nadzieja i Życie nigdy nie dają za wygraną.

Przychodzą do nas zwycięsko- pomimo drzwi zamkniętych -  I lubią zaskakiwać – wbrew naszym domniemaniom.

Niech prawda o Zmartwychwstaniu i Cud prawdziwej Radości odmienią naszą codzienność

i dotkną naszych serc.

Tak byśmy umieli dostrzec, że warto prawdziwie się cieszyć ciepłem promieni słońca, wróblem co stuka w szybę i szczerym uśmiechem drugiego człowieka.

Zdrowych, spokojnych i pełnych Nadziei Świąt Wielkanocnych

Życzy

Dyrekcja, pracownicy i uczniowie.

• Sukcesy z Religii

• 30.03.2021
        • Uczniowie klas humanistycznych - Aleksandra Szczepek, Jan Siekaniec i Karolina Sapa, wzięli udział w diecezjalnej Olimpiadzie Teologii Katolickiej. Karolina Sapa znalazła się w gronie dziesięciu osób z największą ilością zdobytych punktów. Aleksandra Szczepek zakwalifikowała się do finału V Ogólnopolskiego Konkursu z Prawa Kanonicznego i w kwietniu walczyć będzie o tytuł laureatki etapu centralnego!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• 25.03.2021 – Dzień Matematyki

• 18.03.2021
        • III MATURALNY Maraton dla UCZNIÓW KLAS TRZECICH

POZIOM PODSTAWOWY
          od 13:50 – Spotkanie na MT w Zespole uczniowieMatura2021
          14:00 - 14:45 – Moduł 1 – rozwiązywanie zadań – forma wykładowo-ćwiczeniowa
          14:45 - 15:00 – Przerwa kawowo - herbaciana :)
          15:00 - 17:00 – Moduł 2 – mini-matura
          17:00 - 17:30 – Moduł 3 – podsumowanie, omówienie mini-matury
          i zakończenie Maratonu.

POZIOM ROZSZERZONY
          od 13:50 – Spotkanie na MT w Zespole uczniowieMatura2021
          14:00 - 14:45 – Moduł 1 – rozwiązywanie zadań – forma wykładowo-ćwiczeniowa
          14:45 - 15:00 – Przerwa kawowo - herbaciana :)
          15:00 - 17:00 – Moduł 2 – mini-matura
          17:00 - 17:30 – Moduł 3 – podsumowanie, omówienie mini-matury
          i zakończenie Maratonu.

Oceny na życzenie uczniów będą wpisywane do dziennika

Myślisz, że nie da się cały dzień rozwiązywać zadań z matematyki?
          Weź udział w Maratonie, a zobaczysz, że jest to możliwe!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych maturzystów do udziału w Maratonie Maturalnym. Ilość miejsc nieograniczona. Widzimy się na MT o 13.50