• Pomoc humanitarna dla Ukrainy

    • 03.03.2022
    • W dniach 1 – 4 marca w naszej szkole zorganizowana zostanie zbiórka pieniężna na rzecz pomocy ofiarom wojennej agresji rosyjskiej na Ukrainę. Pieniądze zbierane będą w trakcie długiej przerwy, tj. między 10:25 a 10:40, na korytarzach szkolnych, w wyznaczonych do tego celu miejscach.  Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup nowych, najpotrzebniejszych rzeczy, takich jak: śpiwory, termosy, naczynia jednorazowe, środki higieny osobistej, mleko w proszku dla niemowląt, leki dla dzieci itd.

     Świat stanął w obliczu okrucieństwa wojny, względem którego jesteśmy bezradni. Możemy jednak otworzyć nasze serca i otoczyć troską oraz finansową opieką tych, którzy wyrwani z rodzinnych domów szukają bezpiecznego schronienia dla siebie i swoich bliskich. Nie ma naszej zgody na dziejące się zło, podejmując działanie - damy temu wyraz.

     Wszyscy ludzie dobrej woli, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc humanitarną na rzecz ofiar wojennych z Ukrainy w inny sposób, niż poprzez zbiórkę organizowaną w naszej szkole, mogą to zrobić postępując według wskazówek znajdujących się na stronie https://pomagamukrainie.gov.pl/

   • Wybory do Samorządu Uczniowskiego
    • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

    • 11.02.2022
    • W dniu 4 marca 2022 r. odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Ze względu na sytuację epidemiologiczną wybory odbędą się na platformie Teams. Wszyscy kandydaci od dnia 11.02.2022 r. mogą rozpoczynać kampanię wyborczą w dowolnej formie ( media społecznościowe, plakaty wyborcze) 

     LISTA KANDYDATÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 

     Fiołek Oliwia - 2d  

     Dąbrowska Julia - 3b  

     Mielcarek Oliwia - 3b  

     Owsiana Oliwia - 2c  

     Słomski Tomasz - 3a  

     Kamil Gębuś- 3c 

    • Dzień Świętego Walentego

    • 10.02.2022
    • W piątek 11 lutego 2022 r. organizowany jest w szkole Dzień Św. Walentego. Każdy uczeń w walentynkowej stylizacji (czerwone ubranie, walentynkowy makijaż lub fryzura lub manicure) może zostać zwolniony z odpowiedzi ustnej lub niezapowiedzianej kartkówki. Warunek jest jeden - pokazanie swojej stylizacji w kamerze. Prosimy o dołączenie do zabawy wszystkich uczniów i nauczycieli. 

     14 lutego będzie możliwość wysłania Walentynki. Wystarczy wejść w link znajdujący się poniżej (będzie aktywny tylko w Dzień Świętego Walentego):

     Wyślij Walentynkę

     natomiast o resztę zatroszczy się Walentynkowy Posłaniec.

     Samorząd Uczniowski I LO

    • 77 rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz

    • 27.01.2022
    • 77. rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau

     Pamięć o przeszłości to nie tylko powrót do pięknych chwil, ale również dotknięcie historii i dramatów napisanych przez ludzi i życie. Pamięć o przeszłości, nawet tej najtrudniejszej, to lekcja mądrości w ocenianiu świata i wartości, w odróżnianiu dobra od zła. Musimy i chcemy pamiętać, aby tamte dni nie stały się mroczną rzeczywistością przyszłości.

     „…przerzucam
     most który łączy przeszłość
     z przyszłością
     szyny biegną
     równolegle
     pociągi przelatują
     jak czarne ptaki
     kończą swój przelot
     w piecu ognistym
     z którego nie
     wznosi się śpiew
     do pustego nieba
     pociąg kończy
     swój bieg
     zamienia
     się w pomnik
     przez pola łąki i lasy
     przez góry doliny
     pędzi cicho ciszej
     kamienny pociąg
     stoi
     nad otchłanią
     jeśli go ożywią krzyki
     nienawiści
     rasistów nacjonalistów
     fundamentalistów
     runie jak lawina
     na ludzkość
     nie na „ludzkość”!
     na człowieka”
     Tadeusz Różewicz „Nożyk Profesora

     Fotografie przedstawiają obóz koncentracyjny i zagłady z perspektywy uczniów klas 3dg oraz 3eg, którzy w grudniu 2021 roku odwiedzili Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau.

   • Tryb pracy zdalnej dla całej szkoły
    • Tryb pracy zdalnej dla całej szkoły

    • 24.01.2022
    • Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną związaną z występowaniem coraz większej liczby zachorowań na COVID-19 wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły, po uzyskaniu zgody Organu Prowadzącego i pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brzozowie, dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie podjęła decyzję o przejściu całej szkoły na nauczanie zdalne od
     25.01.2022 do 11.02.2022
     (zmiana zastępstw na 25.02.2022)

     Szczegłowe zasady pracy zdalnej szkoły:
     Zasady pracy zdalnej

     Zarządzenie nr 9/2022

     Regulamin pracy zdalnej