• Nasza humanistka w centralnym etapie Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

    • 11.03.2021
    • Amelia Malisz - uczennica klasy 3C pomyślnie przeszła kwalifikacje okręgowe konkursu, awansując do finału!!!! Przed naszą olimpijką walka o najwyższe trofeum - tytuł Laureata!

     Zawody ostatniego - ogólnopolskiego szczebla planowane są w części pisemnej na 15 kwietnia, zaś w części ustnej na 17 kwietnia i przeprowadzone zostaną online.

     Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki.

    • Ogólnopolski konkurs organizowany przez Politechnikę Krakowską „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”

    • 10.03.2021
    • Zapraszamy uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Politechnikę Krakowską „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”.

     Inicjatywa służy popularyzacji wiedzy o wybitnym Patronie Politechniki Krakowskiej – polskim i amerykańskim bohaterze narodowym, a także inżynierze. Na laureatów rywalizacji czekają atrakcyjne nagrody finansowane i rzeczowe, a dla trojga najlepszych uczniów dodatkowe punkty w rekrutacji na studia I stopnia na PK. Konkurs został podzielony na dwa etapy. Pierwszy – test wiedzy on-line – zaplanowano na 9 kwietnia br. Aby wziąć w nim udział, należy dokonać do 22 marca elektronicznej rejestracji pod adresem: www.kosciuszko.pk.edu.pl. Na stronie konkursu znajdują się wszystkie niezbędne informacje, regulamin, harmonogram i wykaz literatury. Wielki finał odbędzie się 23 kwietnia 2021 r. na terenie Politechniki Krakowskiej lub (w zależności od sytuacji epidemiologicznej i restrykcji związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2) w formie zdalnej.

    • Karol Rak 1A i Miłosz Siadkowski 2AG finalistami Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała w Łańcucie

    • 09.03.2021
    • 29.01.2021 odbył się w naszej szkole, z zachowaniem reżimu sanitarnego,  XXXVI Konkurs Matematyczny  im. prof. Jana Marszała. Uczestniczyło  w nim 16 uczniów naszej szkoły. Najlepsze wyniki w kategorii klas pierwszych uzyskał Karol Rak z 1A, w kategorii klas drugich Miłosz Siadkowski 2AG, a w kategorii klas trzecich Hubert Fijałka 3A.

     Finalistami Konkursu zostali Karol Rak i Miłosz Siadkowski.

     Gratulujemy!

    • Dzień Kobiet

    • 08.03.2021
    • Wszystkim Nauczycielkom, Uczennicom, Absolwentkom i Sympatyczkom naszej szkoły życzymy wszelkiej pomyślności i samych słonecznych chwil z okazji Dnia Kobiet. Do życzeń dołączamy upominek przygotowany przez Samorząd Uczniowski.

     To nie koniec niespodzianek... nasze uczennice mogą skoncentrować się dziś przede wszystkim na celebrowaniu tego wyjątkowego dnia Drogie Panie - z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zostałyście na cały dzień zwolnione z odpowiedzi ustnych.

      

    • Drugi etap Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

    • 04.03.2021
    • Uczniowie klasy 2AG - Bartosz Buczek i Tomasz Kurcoń w najbliższy weekend będą zmagać się z zadaniami II etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.
     6 marca obaj będą rozwiazywać zadania z fizyki, 7 marca z matematyki. Dla Bartka pomyśle rozwiązanie zadań z matematyki da przepustkę do kolejnego etapu także z informatyki.
      
     Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

    • Próbny egzamin maturalny

    • 25.02.2021
    •  harmonogram //  Wytyczne od organizowania egzamiu

     W dniach 3-16 marca 2021 w naszej szkole przeprowadzony zostanie próbny egzamin maturalny w oparciu o materiały CKE.

       Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów na wszystkich poziomach.

     Harmonogram przeprowadzenia egzaminu i warunki organizacji są dostępne na stronie cke.gov.pl

      

    • Konsultacje psychoterapeutyczne

    • 24.02.2021
    • wtorek :14:00-14:45

     prowadzący: .Renata Jarosz (pedagog, psychoterapeuta)

     Chętnych prosimy o wcześniejszy kontakt z prowadzącym ma platformie MS Teams.

    • Mamy kolejny sukces!!!

    • 25.02.2021
    • Uczennica klasy 3c - Amelia Malisz świetnie poradziła sobie w pisemnej części zawodów okręgowych Olimpiady Literatury i Języka polskiego, tym samym przechodząc do kolejnego - ustnego etapu konkursu. Przed naszą uzdolnioną humanistką walka o awans do finału! Jesteśmy przekonani, że Amelia świetnie poradzi sobie i z tym wyzwaniem, ponieważ zainteresowanie literaturą i kulturą to jej życiowa pasja.

     Amelio, gratulujemy oraz trzymamy kciuki za osiągnięcie wymarzonego celu!

   • Olimpiada języka niemieckiego
    • Olimpiada języka niemieckiego

    • 24.02.2021
    • Mimo niekonwencjonalnego trybu pracy nie zwalniamy tempa!!! Kolejne tygodnie przynoszą nowe osiągnięcia uczniów naszego LO w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.

     Na szczególną uwagę zasługuje sukces Marcina Matyasza - ucznia maturalnej klasy oraz podopiecznego pani Bernardety Siegel-Wojnickiej, który w minioną sobotę wygrał okręgowy etap 44 Olimpiady Języka Niemieckiego, uzyskując maksymalną ilość punktów, tym samym zajmując pierwsze miejsce, ex aequo z innym uczestnikiem konkursu. To fenomenalny wynik, który stanowi przepustkę do etapu centralnego i kolejny tego rodzaju sukces Marcina. W ubiegłym roku rownież dotarł on do finałowego szczebla konkursu, niestety plany wywalczenia tytułu laureata pokrzyżowała pandemia.

     Co znalazło się u źródeł tak ogromnej pasji? Jakie korzyści niesie ze sobą udział w olimpiadzie? O tych i wielu innych szczegółach historii z językiem niemieckim opowie sam olimpijczyk - Marcin Matyasz:

     „Języka niemieckiego zacząłem uczyć się w pierwszej klasie podstawówki, był to mój pierwszy i wiodący język w szkole. Na początku była to raczej zabawa niż nauka, choć pamiętam, że bardzo lubiłem chodzić na zajęcia. Na poważnie zająłem się tym językiem w 6. klasie, kiedy to za namową mojej nauczycielki - pani Ewy Hućko - zgłosiłem się do konkursu z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Wtedy przekonałem się, że niemiecki jest naprawdę ciekawy, a jego nauka dawała mi dużo satysfakcji. Gdy się okazało, że zdobyłem tytuł laureata tego konkursu, był to dla mnie taki impuls do działania. I tak już zostało, od 7 lat uczę się niemieckiego sam dla siebie, dla przyjemności. Oczywiście później w gimnazjum przyszyto mi łatkę „germanisty”, tak więc nie miałem wyjścia, trzeba było się wykazać. I rzeczywiście, pod okiem i z pomocą pani Jolanty Gliściak powtórzyłem sukces w kuratoryjnym konkursie. Gdy przyszedłem do naszego LO, już na drugiej lekcji niemieckiego pani Bernardeta Siegel-Wojnicka zaoferowała mi dodatkowe zajęcia i zaproponowała udział w Olimpiadzie Języka Niemieckiego dla szkół średnich (OJN). Tutaj trzeba wykazać się nie tylko ogólną znajmością języka, ale także wiedzą o historii, kulturze i literaturze. Nigdy wcześniej nie interesowałem się tymi tematami, ale mimo to wziąłem udział w OJN. Z wszystkich tych zagadnień najbardziej polubiłem niemiecką literaturę. Czytane przeze mnie książki nie były może łatwe w odbiorze, ale za to bardzo wartościowe. Największe wrażenie zrobiły na mnie powieści rozliczające nazistowską przeszłość.

     Myślę, że warto próbować swoich sił w olimpiadach przedmiotowych. Wymaga to dużych pokładów motywacji i samozaparcia, ale jednocześnie poszerza wiedzę i daje szansę na korzyści płynące z posiadania tytułu finalisty czy laureata. Obecnie przygotowuję się do finału OJN, który zorganizowany zostanie pod koniec marca przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu."

     Marcin, jesteśmy z Ciebie dumni serdecznie gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia w etapie finałowym!!