• Szkolne Koło Wolontariatu znów pomaga

• 13.12.2023
        • 12 grudnia nasi uczniowie spędzili w wyjątkowy sposób - bo z sercem na dłoni! Wraz z pedagogiem szkolnym Urszulą Prajsnar odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Starej Wsi, przekazując prezenty zgromadzone dzięki ofiarności Waszych Serc oraz wykorzystując środki zgromadzone podczas Kiermaszu Wypieków! Śmiało możemy rzec, że na ten jeden dzień w roku stali się wyjątkowymi pomocnikami Św. Mikołaja, zaś najpiękniejszym prezentem, który otrzymały dzieci, był poświęcony im czas - wspólne ubieranie choinki, kolędowanie, przyozdabianie pokoi oraz niekończące się rozmowy.

To był piękny, pełen ciepła i troski dzień.

• Kiermasz wypieków

• 11.12.2023
        • „Przez żołądek do serca” - dziś w naszej szkole to znane przysłowie zyskało zupełnie nowe znaczenie A wszystko za sprawą Kiermaszu Wypieków, akcji zorganizowanej z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu, z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz pomocy mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Starej Wsi. To pyszne wydarzenia nie byłoby możliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie uczniów i nauczycieli, którzy przygotowali sprzedawane w szkole pyszności. Akcja pomocy potrzebującym miała zatem dziś smak naszych ulubionych deserów i finalnie zakończyła się zebraniem 1344,10 zł. Część zgromadzonej kwoty przeznaczona zostanie na zakup artykułów szkolnych dla dzieci, natomiast suma 1000 zł trafi do placówki w formie darowizny.

Jak zawsze - jesteśmy z Was dumni oraz serdecznie dziękujemy zarówno organizatorom, jak i darczyńcom.

• Mikołajki na łyżwach

• 11.12.2023
        • Mikołajki w naszej szkole to nie tylko upominki ale również klasowe wyjazdy. A gdzie wybrać się zimową porą ze swoją klasą, jeśli nie na lodowisko?

Taką wersję mikołajkowego prezentu wybrały klasy 1d i 2e, które doskonale wiedzą, że najpiękniejszym prezentem, który możemy sobie nawzajem podarować, jest wspólnie spędzony czas!

• Karol Rak stypendystą Prezesa Rady Ministrów

• 08.12.2023
        • Karol Rak, uzdolniony uczeń klasy 4A, wyróżniony został Stypendium Prezesa Rady Ministrów, które jest formą nagrody przyznawanej uczniom wykazującym szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. Gala wręczenia stypendiów odbyła się 7 grudnia w Sali Kolumnowej im. Ojców Niepodległości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, zaś dyplomy wręczone zostały przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzatę Rauch.

Karol to pasjonat nauk ścisłych, który od pierwszej klasy startuje w olimpiadach i konkursach matematycznych, odnosząc sukcesy na różnych szczeblach, w tym na szczeblu ogólnopolskim oraz może pochwalić się najwyższa średnią w szkole - 5.62 uzyskaną na koniec minionego roku szkolnego.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia oraz życzymy wielu kolejnych sukcesów!

• Odwiedziny Świętego Mikołaja

• 05.12.2023
        • Mimo że 6 grudnia dopiero jutro, Św. Mikołaj odwiedził naszych licealistów już dziś. Wraz z Nim oraz Jego Świtą w szkole zapanowała atmosfera radości oraz przedświątecznego nastroju, na korytarzach rozbłysły choinkowe światełka zaś najgrzeczniejsi uczniowie i nauczyciele obdarowani zostali słodkimi upominkami.

To był zdecydowanie pozytywny i wesoły dzień.