• Akcja #WspierajSeniora

• 13.10.2020
        • Zachęcamy uczniów do podjęcia działań wolontariackich

Akcja #WspierajSeniora

Przypominamy również o akcji #WspierajSeniora. Warto pomagać osobom ze naszego najbliższego otoczenia. W czasie trwającej epidemii można to zrobić z ograniczeniem bezpośredniego kontaktu z innymi osobami.

Jak pomagać? – Cztery proste kroki:

• pobierz plakat #WspierajSeniora (dostępny do ściągnięcia poniżej)

• podaj namiary na siebie – imię i numer telefonu

• wydrukuj go i…

• powieś na swoich drzwiach, na klatce lub na najbliższym słupie ogłoszeniowym.

Czekaj na telefon!

Od nas wszystkich zależy jak poradzimy sobie z epidemią koronawirusa. Dlatego bądźmy solidarni i odpowiedzialni za drugiego człowieka.

Czasem wystarczy:

•  zrobienie zakupów,

• wyprowadzenie psa,

• odbiór przesyłki z poczty,

• wykupienie recepty.

Ten niewielki gest może uratować wiele osób.

Włączmy się w system wsparcia

Zinstytucjonalizowany system wsparcia działa w oparciu o działania samorządów, m. in. poprzez ośrodki pomocy społecznej. Jednak, każdy kto pragnie się zaangażować, może zostać wolontariuszem.

Aby pomagać, możemy też zgłosić się do takiego ośrodka pomocy społecznej w swojej okolicy. Ich lista znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wolontariat.

• KORONAWIRUS DBAJ O SIEBIE I INNYCH

• 13.10.2020
        • Dbaj o siebie i innych - o czym warto pamiętać!

Podczas walki z koronawirusem najważniejsze jest nasze odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie obowiązujących obostrzeń. Bogatsi o doświadczenia z ostatnich miesięcy wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa. Od 10 października cały kraj został objęty strefą żółtą, z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej.

4 zasady bezpieczeństwa – DDMA

Skuteczna walka z koronawirusem polega na przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania, tzw. DDMA:

• dystans
          • dezynfekcja
          • maseczka
          • aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe

Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Obowiązek zakrywania nosa i ust w całym kraju

Pamiętaj o zasłanianiu nosa i ust w przestrzeni publicznej – w sklepie, autobusie, ale także na ulicy. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe

Walkę z zagrożeniem wspiera też aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe.  Jest ona w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Na czym to polega? Po zainstalowaniu aplikacji nasz telefon będzie monitorował otoczenie w poszukiwaniu innych telefonów (ale nie osób), na których także zainstalowana jest ta aplikacja. W tym czasie STOP COVID – ProteGO Safe analizuje długość (czas) i odległość kontaktu. Zapamiętuje tylko te kontakty, które trwały powyżej 15 minut, w odległości mniejszej niż 2 m. Jeśli któraś z tych osób, z którą miałeś dłuższy kontakt, zachoruje na koronawirusa – dostaniesz odpowiednie powiadomienie wraz ze wskazówkami, co w tej sytuacji zrobić.

• Zajęcia sportowe

• 01.10.2020
        • Zapraszamy wszystkich uczniów na zajęcia sportowe SKS.

Harmonogram zajęć na tablicy przy sali gimnastycznej.

Anna Cyparska.

• Warsztaty prawne dla uczniów I LO

• 24.09.2020
        • Pasieka - Fundacja Rozwoju i Wsparcia realizuje na terenie Powiatu Brzozowskiego warsztaty prawne dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów co umożliwia uczniom swobodną wymianę swoich poglądów i spostrzeżeń z prowadzącym a także zadawanie pytań, także wykraczających poza program spotkania. Warsztatom z prawnikiem zawsze towarzyszy żywa dyskusja opatrzona autentycznymi przykładami z kancelarii prawnej. Dzięki temu umożliwia się uczestnikom nie tylko poznanie przepisów prawa ale także właściwe spojrzenie i przygotowuje argumentację w sytuacji zagrożenia i konieczności podjęcia właściwej decyzji. Charakter spotkań polega na możliwie szerokim rozpowszechnieniu najważniejszych informacji prawnych dla młodzieży tak aby właściwie kształtować ich postawy obywatelskie. Zwieńczeniem zajęć jest organizacja konkursu z wiedzy prawnej ze świetnymi nagrodami dla laureatów (opaski sportowe) oraz drobnymi upominkami dla wszystkich uczestników. Konkurs odbędzie się w październiku na terenie Powiatu.

Celem projektu jest pogłębienie wiedzy o prawie, zaszczepienie zainteresowania tematyką prawną oraz aktywne wspieranie postaw obywatelskich.

Projekt realizowany jest we wrześniu i październiku 2020 r. przez Fundację Pasieka pod patronatem Starosty Brzozowskiego oraz patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Projekt finansowany jest ze środków otrzymanych od Powiatu Brzozowskiego.

• Spotkanie z rodzicami i zebranie trójek klasowych

• 23.09.2020
        • Zapraszamy rodziców uczniów klas 1 na spotkanie organizacyjne

z wychowawcami w dniu 30.09.2020r. (tj.środa) na godzinę 16.00.

Spotkanie z wychowawcami w klasach:

Klasa  1A- Monika Szczepek  sala 103

Klasa 1B- Aneta Brewka sala 109

Klasa 1C- Marzena Komska- Ciesielska sala 107

Klasa 1D -Jolanta Gliściak sala 23

Klasa 1E-  Aleksandra Boroń sala 108

Natomiast o godzinie 17.00  w sali 105 odbędzie się spotkanie trójek klasowych: I , II i III.

• Kiermasz podręczników

• 01.09.2020
        • Informujemy, że w dniach 3-4 września w szkole (na długiej przerwie), obok sekretariatu odbędzie się kiermasz podręczników.

Prosimy uczniów klas starszych o przyniesienie podręczników
          i odsprzedanie młodszym kolegom.