• Pewne zwycięstwo naszych sztafet w Powiatowej Licealiadzie

• 13.10.2023
        • W środę 11.10.2023 na stadionie MOSiR Brzozów odbyła się Powiatowa Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców.

Na dystansie 6x800m zmierzyły się sztafety brzozowskich szkół średnich.

Biegacze z ogólniaka nie mieli sobie równych w obu kategoriach, pewnie wygrali swoje biegi i uzyskali awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Kolbuszowej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia

• Szkolny Wolontariat

• 11.10.2023
        • Organizujemy pierwszą akcję w ramach Szkolnego Wolontariatu. Osoby chętne proszę o zgłoszenie się do szkolnych pedagogów do końca tygodnia.

WYJŚCIE PLANUJEMY JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU!!!

• Warsztaty edukacyjne

• 11.10.2023
        • W związku z realizacją projektu „EKOPRACOWNIA zielone serce szkoły”, wdrażanego w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, uczniowie klas 3E i 3Ba wzięli udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w Gospodarstwie Rolnym Urbanek w Korczynie, należącym do pana Andrzeja Urbanka.
          W pięknym sadzie młodzież miała okazję dowiedzieć się o nowoczesnych technikach nawadniania kropelkowego, które zapewnia mniejsze zużycie wody w produkcji rolnej oraz poznać metody dożywiania dolistnego roślin, powodującego ograniczenie zużycia nawozów sztucznych. Zapoznali się również z zasadami prowadzenia nowoczesnego gospodarstwa rolnego oraz metodami zarządzania zespołem pracowników.

Ciekawym punktem programu była również wizyta w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce, gdzie młodzież zgłębiła temat historii naftownictwa oraz samej kopalni w Bóbrce, jak również zagadnienie zastosowania ropy naftowej oraz życiorys i dokonania Ignacego Łukasiewicza.

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,  pozwól mi zrobić, a zrozumiem” - warto wyjść poza strefę szkolnego komfortu, aby poznać świat w jego naturalnej odsłonie.

• „EKOPRACOWNIA - zielone serce szkoły”

• 11.10.2023
        • Od września uczniowie ILO mają przyjemność korzystać z ekopracowni, która powstała dzięki dotacji (w kwocie 41 141, 48 zł) uzyskanej przez szkołę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Realizacja zatwierdzonego w czerwcu projektu w pierwszej kolejności objęła prace remontowe w sali 202, tj. przygotowanie instalacji wodnej i elektrycznej do montażu uprawy hydroponicznej - zainstalowanej na ścianie, automatycznie nawadnianej i odpowiednio oświetlonej uprawy ponad 200 żywych roślin, malowanie ścian oraz odnowienie parkietu. Ponadto, sala została odpowiednio doposażona w nowe meble, fototapetę, nowy sprzęt multimedialny (laptop, wizualizer, projektor i monitor interaktywny) oraz pomoce naukowe, takie jak: symulator obiegu wody w przyrodzie, model wiatraka, zestawy do badania kwasowości gleby.

We wrześniu, po kilku miesiącach pracy nad projektem, ekopracownia oficjalnie odebrana została przez Starostę Powiatu Brzozowskiego Zdzisława Szmyda w obecności Naczelnika Wydziału Oświaty, Rozwoju Regionalnego i Promocji Powiatu Magdaleny Pilawskiej, Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego Doroty Kamińskiej, nauczyciela biologii Haliny Pawlik oraz uczniów klasy 1B.

• Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne!

• 10.10.2023
        • Psycholog szkolny - Magdalena Zimoń zaprasza wszystkich Uczniów na cykliczne spotkania, które odbywać się będą w każdy wtorek w godzinach 14.05 - 14.50 (8 lekcja) w sali 105.

Pierwsze spotkanie (organizacyjne) odbędzie się we wtorek 17 października. Na spotkaniach będziemy m.in. poruszać kwestie zdrowia psychicznego, omawiać interesujące Was tematy z zakresu psychologii, organizować warsztaty tematyczne w szkole.

To będzie czas dla Was!