• ŚWIĘTO MATEMATYKI

Maraton dla UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH
          POZIOM PODSTAWOWY / POZIOM ROZSZERZONY

12:25 - 13:55 – Moduł 1 – rozwiązywanie zadań – forma wykładowo-ćwiczeniowa

13:55 - 14:10 – Przerwa kawowo - herbaciana :)

14:10 - 15:10 – Moduł 2 – mini-matura

15:15- 15:45 – Moduł 3 – podsumowanie, omówienie mini-matury i zakończenie Maratonu.

Oceny na życzenie uczniów będą wpisywane do dziennika.

Myślisz, że nie da się cały dzień rozwiązywać zadań z matematyki? Weź udział w Maratonie, a zobaczysz, że jest to możliwe!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych maturzystów do udziału w Maratonie Maturalnym. Chęć udziału zgłaszamy u nauczycieli uczących. Ilość miejsc ograniczona.

• 15.03.2024 - Święto liczby π

W związku ze zbliżającym się Dniem Liczby Pi - 3.14 (14 marca) - zapraszamy wszystkie klasy do świętowania.

Ogłaszamy konkurs na interpretację liczby π w muzyce, literaturze i sztuce. Można wykazać się też kulinarnie.

Święto Liczby π  odbędzie się w piątek 15.03.2024r.

Zachęcamy wszystkich  do włączenia się do zabawy.
          Liczymy na Waszą kreatywność, która oczywiście będzie nagrodzona.

• 21.03.2024 - Konkurs Kangur Matematyczny

Konkurs Kangur Matematyczny odbędzie się w czwartek 21.03.2024 w salach 207 i 208.

Serdecznie zapraszamy. Życzymy powodzenia!

Nauczyciele matematyki

• Edukacyjno – integracyjna wycieczka klas 2B1, 3Bm oraz 2c do Rzeszowa

• 07.03.2024
        • 6 marca uczniowie klas 2b1, 3bm oraz 2c wybrali się do Podkarpackiego Centrum Nauki "Łukasiewicz" w Jasionce. Wystawy i eksponaty rozmieszczone na trzech poziomach są ciekawą przestrzenią dla nauki i rozwoju wyobraźni młodych odkrywców. Uczniowie mogli poznać zagadnienia z zakresu lotnictwa, kosmonautyki, matematyki, fizyki, informatyki, mechatroniki, geografii, biologii, ekologii, medycyny i wielu innych dziedzin. W tym miejscu nauka łączy się z zabawą, symulacją i możliwością eksperymentowania. Można więc było wejść w rolę pilota, wywołać sztuczne tornado, stworzyć gejzer lub wykonać badanie USG. Wiele zabawy było przy mierzeniu poziomu hałasu, a duch rywalizacji uwolnił się przy eksponatach sprawdzających szybkość reakcji. Sporym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska prezentujące działanie różnego typu elektrowni wodnych, a także te, które ukazywału nowoczesne rozwiązania proekologiczne, promujące oszczędzanie wody, segregację śmieci oraz wykorzystanie energii słonecznej. Stanowiska multimedialne tłumaczyły również sposób funkcjonowania ludzkiego organizmu i pokazywały zjawiska fizyczne, chemiczne i biologiczne, które wpływają na jego formę i kondycję.

Wizyta w Podkarpackim Centrum Nauki Łukasiewicza była dla licealistów ciekawym doświadczeniem. Kolejnym- rekreacyjnym punktem na mapie wycieczkowej była wizyta w Kręgielni Aloha. Wspólna zabawą okazała się świetnym sposobem na integrację międzyzespołową i odpoczynek od nauki.

• OLIMPIADA „WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”.

• 07.03.2024
        • W ramach zajęć z Podstaw Przedsiębiorczości uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie Lekcje z ZUS, którego celem jest budowanie świadomości młodego pokolenia Polaków w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.
          Zwieńczeniem projektu jest Ogólnopolska Olimpiada wiedzy pod nazwą „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, która uzyskała status olimpiady tematycznej.
          Etap szkolny, który odbył się 28 listopada, wyłonił spośród 56 drużyn z całego województwa 21 drużyn, te zaś reprezentowały swoje szkoły na etapie wojewódzkim. W grupie finalistów znaleźli się również licealiści z brzozowskiego Kazimierza.

Podkarpacki finał olimpiady rozegrano 5 marca w Rzeszowie. Zespół naszego I Liceum wywalczył trzecie miejsce, stając na podium obok uczniów liceów o profilach ekonomicznych.
          Naszą szkołę reprezentowali:
          Natalia Mikoś  z kl. 3Bm;
          Izabela Kielar z kl. 3e;
          Martyna Frydrych z kl. 2c

• Turniej e-sportowy "Kazik w FIFĘ"

• 05.03.2024
        • W poniedziałek 4 marca w naszym liceum z inicjatywy samorządu uczniowskiego odbył się turniej e-sportowy o nazwie "Kazik w Fifę".

Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy chętnie wzięli udział w rywalizacji na wirtualnym boisku. Pomysłodawcy turnieju postawili na grę w popularnego symulatora piłki nożnej EA SPORTS FC 24.

W naszym turnieju gracze rywalizowali o nagrody (karty podarunkowe do Media Expert 150zł, 100zł, 50zł)
          1 miejsce zajął Alan Bartkowski
          2 miejsce zajął Gabriel Pocaluń
          3 miejsce zajął Dominik Helon
          Gratulujemy wszystkim graczom.

Dzięki zaangażowaniu samorządu oraz chłopców, którzy użyczyli własnych sprzętów, uczniowie mieli okazję spędzić czas w sposób aktywny i twórczy, ucząc się przy tym fair play oraz zdrowej rywalizacji. Turniej "Kazik w Fifę" z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestników jako niezapomniane wydarzenie.

• Bieg Tropem Wilczym - w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

• 02.03.2024
        • Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmu z II edycji biegu Tropem Wilczym, który zorganizowany został w miniony piątek jako wyraz pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

W biegu uczesniczyła młodzież ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych powiatu brzozowskiego wraz z nauczycielami. Była to wyjątkowa lekcja współczesnego patriotyzmu oraz hołd złożony bohaterom tamtych dni.