• XII edycja Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych 

    • 10.04.2022
    • 1 kwietnia 2022 roku w Auli KPU w Krośnie, po dwuletniej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi, odbyła się XII edycja Konkursu Języka Angielskiego dla szkół ponadpodstawowych organizowanego przez Studium Języków Obcych. W konkursie brała udział młodzież ze szkół w Krośnie, Jaśle, Sanoku, Dukli, Brzozowie i Lesku, zaś naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3cg Marcelina Zagozdon, która po I - wewnątrzszkolnym etapie konkursu przeszła do etapu II, który zorganizowany został w Krośnie.  Aby znaleźć się wśród najlepszych, uczniowie musieli napisać test gramatyczno-leksykalny. Dziesięć osób z najwyższymi wynikami przeszło do etapu III - finałowego, który składał się z części pisemnej, tj. wypracowania, a następnie części ustnej - rozmowy w parach.  

     W drodze kilkuetapowej rywalizacji wyłonionych zostało sześciu najlepszych uczestników „the best of the Best”, wśród których znalazła się Marcelina. Wyróżnieni uczniowie nagrodzeni zostali upominkami ufundowanymi przez rektora KPU w Krośnie, fundację British Council oraz wydawnictwo Oxford w postaci nagród książkowych oraz voucherów na egzaminy międzynarodowe B2 First (miejsca 2-6) i egzamin C1 Advanced (1 miejsce).  Marcelina, ze względu na już zaliczony z sukcesem egzamin FCE, zrezygnowała z jednej z nagród, pomagając tym samym osobie z niższym wynikiem skorzystać z możliwości zdawania tego egzaminu.  

     Rywalizacja, w której Marcelina wzięła udział, potwierdziła jej umiejętności lingwistyczne oraz wysoki poziom znajomość języka angielskiego, wzmacniając tym samym motywację do podjęcia studiów językowych w przyszłości.  

     Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia! 

    • IV Maraton Maturalny z Matematyki

    • 06.04.2022
    • 1 kwietnia uczniowie klas maturalnych brali udział w IV Maratonie Maturalnym z Matematyki. Łącznie brało udział 40 uczniów, 18 uczniów w zakresie podstawowym oraz 22 w zakresie rozszerzonym. Maraton przebiegał w trzech częściach. Moduł pierwszy miał formę wykładowo-ćwiczeniową. Uczniowie z pomocą nauczycieli rozwiązywali typowe zadania maturalne. Po krótkiej przerwie przystąpili do części drugiej: mini – matury, podczas której już samodzielnie mierzyli się z zadaniami. Ostatni – trzeci moduł był podsumowaniem i krótkim omówieniem matury.

     Kolejny Maraton Maturalny z Matematyki już 22 kwietnia!
     Serdecznie zapraszamy. 

    • Udział uczniów w dniach otwartych Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej 

    • 04.04.2022
    • Dnia 31 marca 2022 roku uczniowie klas III AG i III EG naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w dniach otwartych organizowanych przez Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej. 

     W pierwszej kolejności wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali przywitani przez władze wydziału oraz zapoznani z jego ofertą edukacyjną. Po krótkiej części artystycznej zaprezentowanej przez studentki wydziału, uczniowie naszej szkoły zostali oprowadzeni po Bibliotece Politechniki Rzeszowskiej oraz laboratoriach badawczych uczelni. Następnie wzięli też udział w trzech wykładach matematycznych, poprowadzonych przez wykładowców Politechniki: 
     1. Najważniejsze twierdzenie
      
     2. Magia fraktali i zbiór Cantora  
     3.Dylemat więźnia w teorii gier 

    • Powiatowa Licealiada w Biegach indywidualno-drużynowych

    • 03.04.2022
    • Mimo niesprzyjającej aury w dniu 1 kwietnia 2022 roku na stadionie MOSiR w Brzozowie odbyła się Powiatowa Licealiada w Biegach indywidualno-drużynowych. Nasi biegacze rywalizowali na dystansie 1000m (dziewczęta) oraz 1200m (chłopcy) i jak zawsze zaprezentowali się świetnie!!!

     Wyniki indywidualne:

     Dziewczynki:

     Miejsce I Joanna Głowacka

     Miejsce II Martyna Górniak

     Miejsce III Nina Bartkowska

     Miejsce IV Wiktoria Wrona

     Miejsce V Wiktoria Szerszeń

     Chłopcy:

     Miejsce I Kacper Olejarski

     Miejsce III Michał Komski

     Miejsce V Michał Chęć

     W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły miejsce I, a drużyna chłopców miejsce II. Obie drużyny uzyskały awans do zawodów rejonowych.

     Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji