• WOJEWÓDZKI KONKURS SKETCHNOTKA Z LEKCJI

• 12.04.2021
        • Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczyli w konkursie Sketchnotka z lekcji, którego celem było szerzenie idei myślenia wizualnego z wykorzystaniem prostych technik rysowania, mapy myśli tzw. sketchnotingu. Miał on na celu motywować uczniów do wykorzystywania atrakcyjnych notatek z lekcji w procesie uczenia się poszczególnych przedmiotów. Celem szkicnotki jest wychwycenie i umieszczenie tego, co najważniejsze, a nie wykonanie pięknego rysunku, który zawiśnie na ścianie. Uczeń poznaje nowoczesne i efektywne metody uczenia się, angażuje różne zmysły w tym procesie, rozwija kompetencje kluczowe takie jak: kreatywność i komunikacja (wizualna), rozwija zdolności artystyczne, wyobraźnię, uczy się odpowiednio organizować swoją pracę i naukę.
          Konkurs odbywał się pod patronatem:

• Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
          • Starosty Powiatu Dębickiego – pana Piotra Chęćka
          • Burmistrza Pilzna – pani Ewy Gołębiowskiej
          • Domu Kultury w Pilźnie.

Uczniowie przygotowali notatki z różnych przedmiotów: biologii, geografii, języka polskiego, historii, języka angielskiego, informatyki. Nie brakowało pomysłów, kreatywności, a nawet dowcipu.
          31 marca 2021r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.

Trzy pierwsze miejsce przypadły uczennicom naszego Liceum:

I miejsce -  Wiktoria Żebrak z klasy 1B, która otrzymuje w nagrodę tablet graficzny marki Huion,

II miejsce - Amelia Leśniak z klasy 1B. Nagrodą dla Amelii jest zestaw paintbrusherów do sketchnotingu.

III miejsce - Julia Komska z klasy 1E, która w nagrodę dostaje książkę pod tytułem „Myślenie wizualne” autorstwa Natalii Mikołajek.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!​​​​​​​

I miejsce - Wiktoria Żebrak

II miejsce - Amelia Leśniak

III miejsce - Julia Komska

• Trzeci etap Ogólnopolskiej Olimpiady " O Diamentowy Indeks AGH"

• 07.04.2021
        • Bartosz Buczek uczeń klasy 2 AG zakwalifikował się do trzeciego i ostatniego już etapu Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH z matematyki i informatyki. 25 kwietnia będzie walczył o uzyskanie indeksu na tę uczelnię. Trzymamy za niego wszyscy kciuki.

Powodzenia!