• Wywiadówka dla rodziców uczniów klas pierwszych

• 10.09.2021
        • Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas pierwszych na wywiadówkę w dniu 16.09.2021 na godzinę 16:00

Przebieg spotkania:

spotkanie ogólne wszystkich rodziców na sali gimnastycnej następnie spotkanie z wychowawcami w klasach.

przydział sal.

1A    - sala 20 wychowawca: Lesław Franus
          1Ba  - sala 108  wychowawca: Katarzyna Wawrzak
          1Bm  -sala 206  wychowawca: Bernardeta Siegiel-Wojnicka
          1C    - sala 107  wychowawca: Magdalena Skoczek
          1D    - sala 109  wychowawca: Roksana Jara-Szelast
          1E    - sala 205  wychowawca: Małgorzata Jarema

Serdecznie zapraszamy.

• Relacja z obozu treningowego projektu MAP

• 12.09.2021
        • Bartosz Buczek - uczeń klasy 3ag, który w czerwcu został laureatem III miejsca II etapu konkursu Bóbr- MAP otrzymał atrakcyjną nagrodę w postaci zaproszenia do udziału w obozie treningowym projektu MAP ( Mistrzowie w Algorytmice i Projektowaniu), który zorganizowany został w sierpniu w Suchedniowie. Był to czas wykładów, warsztatów i spotkań integracyjnych, który przez Bartka oceniony został bardzo pozytywnie, o czym wspomina w swojej relacji:

"Obóz, w którym wziąłem udział, był świetną okazją, aby rozwijać moje zainteresowania w dziedzinie informatyki. Miałem niepowtarzalną szansę spotkać nie tylko nauczycieli zawodowo zajmujących się tą tematyką, ale również studentów najlepszych polskich uczelni, którzy jeszcze kilka lat temu byli uczniami - tak jak my dziś, a teraz zajmują czołowe miejsca w międzynarodowych konkursach informatycznych, i pod okiem których mogliśmy ćwiczyć własne umiejętności. Z drugiej strony uczestnikom obozu daleko było do typowych informatyków, mimo dużej ilości przysłowiowego “siedzenia przed komputerami”, każdą wolną chwilę spędzaliśmy we wspólnym gronie. Była to świetna okazja do nawiązania nowych znajomości z osobami z całej Polski (od Gdańska aż po Śląsk). Bardzo pozytywnie wspominam ten wyjazd i jeżeli będzie taka możliwość, mam nadzieję wziąć udział w podobnym przedsięwzięciu jeszcze raz, oraz polecam to wszystkim zainteresowanym - również z innych przedmiotów. "

Więcej informacji na temat obozu znajdziecie https://fb.watch/7ZH5gd1Cg9/
          Kolejny wyjazd zapewne za rok, warto więc wziąć udział w następnej edycji konkursu!!!

• Nowy rok szkolny oficjalnie rozpoczęty

• 01.09.2021
        • Nowy rok szkolnym w naszym liceum rozpoczęty został powitaniem uczniów klas drugich i trzecich, którzy wrócili do nas po wakacyjnej przerwie oraz ślubowaniem klas pierwszych na sztandar szkoły. Grono naszych licealistów powiększone zostało o 126 uczniów tworzących sześć nowych oddziałów klasowych. Wszystkich pierwszoklasistów serdecznie witamy, życząc jednocześnie samych sukcesów oraz jedynie pozytywnych dni w naszym LO!

Treść uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego wypełniona została także minutą ciszy ku pamięci Pani Profesor Agnieszki Kostki - przyjaciółki, koleżanki i wieloletniej nauczycielki języka angielskiego, która w lipcu przegrała walkę z ciężką chorobą. Była to chwila zadumy i wspomnień, ale też moment dający poczucie jedności naszej szkolnej społeczności, skłaniający jednocześnie do refleksji dotyczących wartości ludzkiego życia.