• OLIMPIADA „WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”

• 20.12.2021
        • „Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, którego celem jest budowanie świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Zwieńczeniem projektu jest coroczna Ogólnopolska Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach pod nazwą „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, która w roku szkolnym 2021/2022 uzyskała status olimpiady tematycznej. Laureaci Olimpiady mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, m.in. indeksy na studia na wybranych kierunkach.

Szkolny etap Olimpiady odbył się 23 listopada. W naszej szkole uczestniczyło w nim 53 uczniów z klas 2 i 3.

Do drugiego etapu Olimpiady zakwalifikowali się:

Gabriela Pietryka z kl. 3C

Sebastian Pęcherek z kl. 2B

Marta Szelast z kl. 2B

Uczniowie znaleźli się w 20 najlepszych szkół z podkarpacia i będą reprezentować naszą szkołę 11 stycznia w etapie wojewódzkim.

• Nasze szczypiornistki na pierwszym miejscu w Rejonowej Licealiadzie

• 16.12.2021
        • 14 grudnia w naszej szkole rozegrana została Rejonowa Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt. Oprócz naszej drużyny w zawodach udział wzięły drużyny reprezentujące Zespół Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych oraz I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku. Nasze dzielne dziewczyny pokonały swoje rywalki 36 - 4 i 11 - 7 tym samym pewnie awansując do Półfinału Wojewódzkiego.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!

• II etap Olimpiady Biologicznej

• 15.12.2021
        • Milena Bryś - uczennica klasy 3B pod opieką nauczycielki biologii Pani Haliny Pawlik z sukcesem poradziła sobie na pierwszym z trzech, szkolnym etapie Olimpiady Biologicznej i zakwalifikowała się do etapu okręgowego.

Olimpiada z biologii to nie tylko sprawdzian z wiedzy teoretycznej, ale również zadanie zaplanowania i prowadzenia pracy badawczej zgodnej z wymogami regulaminu. Takiego wyzwania podjęła się również Milena, której praca badawcza opiera się na badaniu wpływu określonych związków organicznych na rozwój siewek roślin. Kolejne etapy badań wymagają prezentacji szczegółowych obserwacji, analiz i wyników pracy, co jest bardzo ciekawym ale jednocześnie wymagającym zadaniem. Olimpiada Biologiczna to zatem świetna okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności w praktyce i poszerzyć wiedzę przyrodniczą.

Biologia to pasja Mileny, zaś za sprawą udziału w olimpiadzie może się również stać kluczem do przyszłości na wybranej uczelni wyższej, ponieważ tytuł laureata zdobyty na etapie centralnym zwalnia z egzaminu maturalnego z biologii z wynikiem 100% oraz gwarantuje wstęp na wiele kierunków medycznych w pierwszej kolejności!

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za awans do finału!

• ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI

• 13.12.2021
        • Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji "Zapal światło wolności"

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 19:30 w oknach domów, urzędów i instytucji publicznych rozbłysną świece na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny. Akcja nawiązuje do gestu, jakim na początku lat 80. Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL. W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/.

Uczcijmy pamięć ofiar stanu wojennego – poległych w starciachz milicją, śmiertelnie pobitych na komisariatach, internowanych, a także, zwykle zapominanych, zmarłych z powodu braku opieki medycznej.

Cześć Ich pamięci!

• Wojewódzki etap ogólnopolskiego plebiscytu edukacyjnego „Nauczyciel na medal”

• 12.12.2021
        • Pani Alicja Adamowska nauczycielka języka angielskiego, która wraz z sześcioma innymi nauczycielami z naszej szkoły – Joanną Chęć, Anną Cyparską, Arturem Cyparskim, Anną Dudek, Sabiną Nogaj oraz Michałem Wolakiem nominowana została do tytułu „Nauczyciel na medal” w plebiscycie edukacyjnym, wygrała powiatowy etap konkursu i tym samym zakwalifikowała się do kolejnego - wojewódzkiego etapu! Pani Alicja to anglistka z pasją, nauczyciel ceniony przez uczniów za profesjonalizm oraz serce wkładane w edukację, co zdecydowanie czyni ją naszą faworytką w drodze po główną nagrodę!

Pani Alicjo, serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w kolejnym etapie plebiscytu! Jednocześnie wszystkich uczniów oraz sympatyków naszej szkoły zachęcamy do udziału w głosowaniu, które trwać będzie do 15 grudnia. Tylko z Waszymi głosami pani Alicja będzie mogła powalczyć o zwycięstwo i zdobyć wyróżnienie!

Link do głosowania https://nowiny24.pl/p/kandydaci/1010887?fbclid=IwAR0pmpldmBWv11cxhi8skmIs0_Z9thnjEssaMJS5tVTpL6iXOrx6QDrFoWY