• klasy 2a,3dG - nauczanie zdalne do 24.01.2022

• 18.01.2022
        • W związku z nowym przypadkiem wystąpienia koronawirusa w szkole informujemy, że od 19.01.2022r. do 24.01.2021r. włącznie klasy 2a, 3dG będą się uczyć w systemie zdalnym.Szczegółowe informacje na temat kwarantanny każdemu z uczniów przekaże Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Brzozowie.

• I LO znów wśród najlepszych

• 14.01.2022
        • Nasze liceum po raz kolejny zdobyło tytuł „Srebrnej szkoły” w ogólnopolskim rankingu szkół ogólnokształcących „Perspektywy”, tym samym poprawiając swoją lokatę w zestawieniu z wynikami z ubiegłego roku o 41 miejsc! Jesteśmy dumni - przede wszystkim z naszych uczniów, którzy świetnie poradzili sobie na egzaminie maturalnym oraz przez cały miniony rok zdobywali kolejne laury w olimpiadach przedmiotowych. Srebrny znak jakości to zatem potwierdzenie wysokiej jakości pracy szkoły.

• Sukcesy uczniów w konkursach historycznych

• 11.01.2022
        • Jak co roku uczniowie naszego liceum wzięli udział w konkursach z wiedzy historycznej, osiągając sukcesy i awansując do kolejnych etapów.

W sobotę 8 stycznia uczeń klasy 2b Jakub Wójcik, podopieczny Pani Magdaleny Skoczek, wywalczył wyróżnienie i tytuł finalisty etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej COPTIOS.

Jan Siekaniec, uczeń klasy 3c po raz kolejny święci tryumfy w konkursach - historycznym oraz z wiedzy o społeczeństwie. Ubiegłoroczny laureat etapu centralnego olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" również w tegorocznej edycji dostał się już do drugiego etapu olimpiady. Janek startuje także w olimpiadzie "Wiedzy o Polsce i świecie współczesnym", gdzie podobnie jak we wcześniej wspomnianym konkursie dostał się do drugiego etapu.

W najbliższą sobotę 15 stycznia kolejne dwie uczennice z klasy 3c - Gabriela Barud i Wiktoria Szmyd powalczą w etapie okręgowym Olimpiady Historycznej. Janek i dziewczyny są uczennicami Agnieszki Wójcik-Gduli.

Serdecznie gratulujemy naszym młodym historykom sukcesów oraz życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursów!

• Europejski Konkurs Statystyczny

• 11.01.2022
        • 5 stycznia ruszyły zapisy do V edycji Europejskiego Konkursu Statystycznego.
          Konkurs organizowany jest przez Eurostat we współpracy z 19. krajami europejskimi, w tym z Głównym Urzędem Statystycznym.

Celem Konkursu jest podniesienie świadomości młodych obywateli Europy na temat wartości i znaczenia dla społeczeństwa oficjalnych statystyk, a także promowanie współpracy pomiędzy uczniami.

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Konkurs składa się z części: krajowej i europejskiej.

Część krajowa:

• Etap pierwszy- uczestnicy rozwiązują testy online
          • Etap drugi- uczestnicy tworzą prezentację na podstawie analizy wskazanego zbioru danych.

Część europejska:

Część polega na przygotowaniu ok. 2 minutowego filmu na wskazany temat. Film powinien być przygotowany w języku angielskim lub posiadać angielskie napisy.

Na uczestników i opiekunów zwycięskich drużyn czekają cenne i atrakcyjne nagrody w postaci bonów podarunkowych!

Rejestracja zespołów (1-3 osobowych) trwa do 31 stycznia 2022 roku. Więcej informacji na stronie https://eks.stat.gov.pl/. Zgłoszenia zespołów do kokursu prosimy kierować do Pani Joanny Chęć poprzez platformę Teams.

• Matura próbna dla klas 3-cich (11-14.01.2022)

• 10.01.2022
        • Organizacja matury próbnej z Nową Erą

Wszyscy maturzyści rozpoczynają maturę o godzinie 8.00

11.01.2022 Język polski (wtorek)

Poziom podstawowy (170 minut 2 godz 50min)  Czas trwania: 8:00 -10:50 (4 lekcja rozpoczyna sią od 10:50)

Klasy 3-cie rozpoczynają zajęcia od 4 lekcji

Pozostałe klasy uczą się zgodnie z harmonogramem

Pozom rozszerzony (180 minut) od 5 lekcji   - Język polski, biologia , fizyka

Klasy CG i DG i BG i AG – nie maja lekcji (większość uczniów na maturze rozszerzonej)

12.01.2022 Matematyka (środa)

Poziom podstawowy (170 minut 2 godz 50min) Czas trwania: 8:00 -10:50 ( 4 lekcja rozpoczyna sią od 10:50)

Klasy 2-gie rozpoczynają zajęcia od 4 lekcji

Poziom rozszerzony (180 minut) od 5 lekcji (matematyka i historia)

Klasy AG,BG,EG – nie maja lekcji . (większość uczniów na maturze rozszerzonej)
          Klasa 3CG – nie ma lekcji – Matura próbna z historii – równolegle z matematyką

Pozostałe klasy uczą się zgodnie z harmonogramem

13.01.2022 Język angielski (czwartek)

Poziom podstawowy (120 minut 2 godz ) Czas trwania: 8:00 -10:00

Klasy 1-sze rozpoczynają zajęcia od 4 lekcji

Poziom rozszerzony (150 minut 2,5godziny ) - od 4 lekcji .

Wszystkie klasy maturalne  – nie maja lekcji (większość uczniów  na maturze rozszerzonej).

Pozostałe klasy uczą się zgodnie z harmonogramem.

14 .01.2022 Geografia, wos, chemia  (piątek) od godz. 8.00