• Konkursy języka niemieckiego i francuskiego

• 21.04.2023
        • Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły otrzymały wyróżnienia:
          -Izabela Kożokar, uczennica klasy II d w IX Wojewódzkim Konkursie Języka
          Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów,
          -Natalia Kędra, uczennica klasy III e w Wojewódzkim Konkursie Języka
          Francuskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Stres na maturze - jak go opanować?

• 19.04.2023
        • Zachecamy do odwiedzenia na naszej stronie "Kącika psychoedukacyjnyjnego", na którym zamieszczane są różne poradniki.

Zbliża się czas matur w związku z tym szczególnie zachęcamy wszystkich maturzystów do zapoznania się z zamieszczonymi tam wskazówkami, jak należy radzić sobie z pojawiającym się stresem maturalnym.

• Awans do finału wojewódzkiego biegaczy

• 14.04.2023
        • W czwartek 13.04.2023r. biegaczki i biegacze naszego liceum wzięli udział w Rejonowej Licealiadzie w indywidualno- drużynowych biegach przełajowych zorganizowanych w Ustianowej.

Na terenie tras narciarskich, gdzie jeszcze niedawno miejscami leżała warstwa śniegu rozegrano biegi na dystansach 1000 i 1200m.

W bardzo trudnych błotnistych warunkach nasi uczniowie zaprezentowali wyśmienitą formę biegową

Swoje biegi wygrali: Martyna Górniak oraz Kacper Olejarski

Drużynowo oba nasze zespoły zajęły miejsca drugie dające awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Kolbuszowej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia

• Spotkanie z Cyprianem Cyrkiem - studentem pierwszego roku Filologii Angielskiej KUL

• 14.04.2023
        • W minioną środę z radością powitaliśmy w progach I LO Cypriana Cyrka - naszego absolwenta, a obecnie studenta pierwszego roku Filologia Angielska KUL. Cyprian, chcąc przybliżyć wybrany kierunek studiów swoim młodszym kolegom z klas o profilu językowo - dziennikarskim, przygotował dla nich gościnny wykład. Uczestniczący w wykładzie uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jakich przedmiotów uczą się studenci filologii angielskiej, czy jakim zagadnieniom każdy z nich jest poświęcony.

Spotkanie z Cyprianem Cyrkiem to był miło spędzony czas, tym bardziej, że w przekazywanych treściach nie zabrakło ciekawostek oraz sporej dawki dobrego humoru.

Drodzy Absolwenci! Pamiętajcie, że nasze drzwi zawsze pozostają dla Was otwarte.