• Nasza planeta - nasz dom

• 30.09.2023
        • Uczniowie klasy 1e aktywnie włączyli się  w społeczną Akcję Sprzątania Świata. Zorganizowane wydarzenie to fantastyczna inicjatywa, w którą od początku jej istnienia zaangażowało się już 20 milionów uczestników, i która ma ogromne znaczenie dla naszego środowiska! Dbajmy o zielone serce naszej ziemi💚, ponieważ to również od nas zależy, czy przyroda będzie przestrzenią przyjazną i bezpieczną dla człowieka.

• Lekcja historii połączona z ogniskiem

• 28.09.2023
        • Kolejny tydzień, kolejne wyprawy, kolejne słoneczne dni nowego roku szkolnego za nami. Dni, które przyniosły wiele wrażeń. Nauka to nie wszystko, zatem nasi uczniowie, tym razem z klas 2D1 i 3D, zorganizowali jeden dzień szkolny inaczej niż zwykle, wypełniając go spotkaniem z leśną przyrodą, rozmowami przy ognisku, kulinarnymi fantazjami w grillowym wydaniu, ale też i chwilami zadumy.

Brzozowski las przez wiele lat swojego trwania był nie tylko przestrzenią wszechobecnej natury i miejscem odpoczynku, ale również niemym świadkiem wielu, również bolesnych zdarzeń, zwłaszcza tych z okresu II wojny światowej. Dzięki uprzejmości pani Sylwi Wątróbskiej, która towarzyszyła młodzieży w drodze do miejsca upamiętniającego cierpienie i śmierć brzozowskich Żydów, klasa 3D poznała historię ludzi, których wizerunki uwiecznione zostały na znajdujących się nieopodal Mauzoleum Pamięci Żydów Brzozowskich deskalach (autorstwa Arkadiusza Adrejkowa), a którzy spoczywają w znajdującej się w lesie, zbiorowej mogile. Jeśli chcemy żyć w świecie, w którym człowiek ma wartość dla drugiego człowieka i buduje szczęśliwy świat dla siebie oraz kolejnych pokoleń, nie możemy wymazać z pamięci tamtych tragicznych dni, by ta historia nigdy już nie miała prawa się powtórzyć.

• Zachęcamy do przesyłania zdjęć

• 26.09.2023
        • Pamięć o Ludziach Wielkiego Serca to ukłon w stronę Dobra, drogowskaz wyznaczający ścieżki życia oraz lekcja wartości tak ważnych dla każdego z nas. Dziś szczególną pamięcią otaczamy rodzinę Ulmów, ludzi, którzy w imię miłości do drugiego człowieka gotowi byli poświęcić własne życie. Aby jak najpełniej włączyć się w proces upowszechniania kultu nowej Błogosławionej Rodziny, w naszej szkole zorganizowana zostanie wystawa fotografii zatytułowana „Miłość większa niż śmierć”. Ideą projektu jest przedstawienie Rodziny Ulmów oraz zgromadzenie kadrów dokumentujących aktywne włączanie się naszej społeczności w wydarzenia poświęcone krzewieniu pamięci o Błogosławionych, m.in. udział w Podkarpackim Święcie Młodych z Rodziną Ulmów, które miało miejsce 9 września, czy w Uroczystości Beatyfikacji Rodziny Ulmów, obchodzonej 10 września bieżącego roku.

Wszyscy, którzy chcieliby zaangażować się w przygotowanie wystawy dedykowanej nowym Błogosławionym oraz utrwalającej pamięć o Nich, mogą nadsyłać wykonane przez siebie fotografie do 2 października, na adres mailowy foto@lobrzozow.pl

„Nie umiera ten, kto żyje w pamięci żywych”

• Powiatowy Konkurs o życiu i działalności Ks. Piotra Skargi

• 25.09.2023
        • Zapraszamy uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w "Powiatowym Konkursie o życiu i działalności Ks. Piotra Skargi".

Zgłoszenia swojego udziału w konkursie prosimy przesyłąć drogą mailową na adres lobrzozow@gmail.com lub telefoniczie. Ostateczny termin zgłoszeń mija 11 października o godzinie  15:00. Szczegóły organizacji w załaczonym regulaminie: Regulamin_Konkursu_Ks._P.Skarga.pdf