• Mamy ekopracownię

• 03.07.2023
        • Miło jest nam poinformować, że nasza szoła uzyskała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej na realizację projektu "Ekopracowni - zielone serce szkoły" .

• Wyniki sprawdzianu kompetencji językowych

• 26.06.2023
        • Informujemy, że wśród uczniów którzy przystąpili w I terminie do testu kompetencji językowych pozytywny wynik uzyskali:

1. Magdalen Maria B***n
          20. Mikołaj W*****n

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego

• 26.06.2023
        • 23 czerwca oficjalnie pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Uczniowie odebrali świadectwa promocyjne i rozpoczęli długo wyczekiwany czas wakacji Wśród promowanych uczniów 80 osób otrzymało świadectwa z wyróżnieniem, co stanowi jeden z najwyższych wyników w historii szkoły.

Zakonczenie roku szkolnego - galeria zdjęć

Wszystkim naszym licealistom serdecznie gratulujemy - to był rok pełen nowych wyzwań, realizowanych celów, niezapomnianych wypraw oraz nowych, budujących nas doświadczeń.

Miniony rok to był również ostatni rok zawodowej pracy Pani Profesor Joanny Bieńkowskiej - wieloletniej nauczycielki matematyki, która przeszła na emeryturę. W piątek, słowami pełnymi wzruszenia, Pani Profesor pożegnana została przez Panią Dyrektor Dorotę Kamińską, która podkreśliła Jej ogromny wkład w pracę wychowawczą i dydaktyczną w naszej szkole

„Coś się kończy, coś się zaczyna” - przed Panią Profesor Joanną Bieńkowską nowy rozdział w życiu, my natomiast zawsze pamiętać będziemy o Jej zaangażowaniu i sercu, jakie wkładała w każdy kolejny dzień pracy z uczniami, budując tym samym naszą szkolną tożsamość.

----------------------------------------------------

Drodzy Uczniowie!

Dziękujemy Wam za wszystkie wspólne chwile i doświadczenia minionego roku, bez Was nie byłoby naszej szkolnej społeczności Życzymy Wam niezapomnianych wakacyjnych wrażeń - odpoczywajcie, ładujcie akumulatory, cieszcie się słońcem, miłością i przyjaźnią, łapcie dobre momenty - opowiecie o nich we wrześniu.

Do zobaczenia!!

• Wycieczka do Słowacji

• 23.06.2023
        • 15 czerwca uczniowie klasy 2bm, w towarzystwie chętnych osób z klas trzecich, wybrali się na wycieczkę do Słowacji. Jak wspominają ten czas?

„Wyjechaliśmy we wczesnych godzinach rannych, aby jak najszybciej przekroczyć granicę w Ożennej i dotrzeć do obleganej przez turystów Jaskini Bielskiej. Jest to jedna z najładniejszych krasowych jaskiń w Europie środkowej, gdzie występuje przepiękna szata naciekowa w postaci stalaktytów i stalagmitów oraz podziemne jeziorka. Następnie przejechaliśmy w stronę pięknego jeziora Strbske Pleso – położonego między zbiegiem dwóch pięknych dolin tatrzańskich – Doliny Furkockiej oraz Doliny Młynickiej. Wszyscy zgodnie orzekliśmy, że Słowackie Tatry są jakby ładniejsze, bardziej dzikie i bardziej majestatyczne. Po lekkim spacerze wokół jeziora przyszedł czas na kilkugodzinny relaks w basenach termalnych w kompleksie AuaCity Poprad, a w drodze powrotnej zahaczyliśmy o Bardejów – średniowieczne miasteczko wpisane na listę UNESCO, gdzie podczas urokliwego spaceru o zachodzie słońca, zobaczyliśmy m.in. Bazylikę Św. Idziego, ratusz, Rynek, Mury obronne z Grubą Basztą, Dom Kata czy Ścianę Beatlesów. Przez cały dzień dopisywały nam piękna pogoda i wspaniałe humory. Wycieczka z pewnością wprowadziła nas wszystkich w wakacyjny klimat.”

• Twarze Matematyki - Hugo Steinhaus

• 23.06.2023
        • 20 czerwca uczniowie naszej szkoły, biorący udział w licznych konkursach matematycznych, z nauczycielkami matematyki uczestniczyli na Uniwersytecie Rzeszowskim w III Konferencji z cyklu Twarze Matematyki - Hugo Steinhaus. Wykłady pracowników URz pokazały tego sławnego matematyka pochodzącego z Jasła jako człowieka renesansu. Był współtwórca słynnej matematycznej szkoły lwowskiej, wspolzalozycielem i redaktorem czasopisma "Studia Mathematica" oraz aforysta, dbającym o poprawność językową wypowiedzi. Obdarzony wielkim poczuciem humoru, znany z dowcipnych i ciętych wypowiedzi. Szczególnie znany jego aforyzm to "Ziemia - kula u nogi"

Cykl wykładów zakończyło uroczyste rozdanie nagród XXII Konkursu Matematycznego im. prof. F. Leji. Jedno z wyróżnień otrzymał Karol Rak uczeń klasy IIIa.