• Ogólnopolski  Turniej  Wiedzy  Pożarniczej  „Młodzież  Zapobiega  Pożarom”

• 21.04.2023
        • Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, odbyły się w dniu 19 kwietnia 2023 roku  w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Brzozowie przy ul. Mickiewicza 1.

W turnieju wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i średnich powiatu brzozowskiego, którzy po eliminacjach szkolnych i gminnych rywalizowali ze sobą na etapie powiatu.

Kategorię szkół średnich reprezentowało po dwóch uczniów z każdej szkoły I L.O. , ZSE i ZSB w Brzozowie.
          Turniej składał się z 2 części:  pisemnej – czyli testu z wiedzy ogólnej oraz praktycznej  czyli wiedzy z zakresu sprzętu pożarniczo – gaśniczego i jego przeznaczenia.

Uczniowie naszej szkoły zajęli 2 czołowe  miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych:  Jakub Wojtoń  (2A) zajął I miejsce,
          a  Jakub Jonarski (4E)  II miejsce.
          Oprócz pamiątkowych dyplomów najlepsi zawodnicy  w swoich kategoriach dostali cenne nagrody rzeczowe których fundatorem był  Starosta Brzozowski – Pan Zdzisław Szmyd oraz Poseł  RP  Pan Adam Śnieżek.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników  i życzymy Jakubowi Wojtoniowi, który będzie reprezentował naszą szkołę na etapie wojewódzkim, równie wysokiego miejsca.

• Konkursy języka niemieckiego i francuskiego

• 21.04.2023
        • Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły otrzymały wyróżnienia:
          -Izabela Kożokar, uczennica klasy II d w IX Wojewódzkim Konkursie Języka
          Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów,
          -Natalia Kędra, uczennica klasy III e w Wojewódzkim Konkursie Języka
          Francuskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Stres na maturze - jak go opanować?

• 19.04.2023
        • Zachecamy do odwiedzenia na naszej stronie "Kącika psychoedukacyjnyjnego", na którym zamieszczane są różne poradniki.

Zbliża się czas matur w związku z tym szczególnie zachęcamy wszystkich maturzystów do zapoznania się z zamieszczonymi tam wskazówkami, jak należy radzić sobie z pojawiającym się stresem maturalnym.

• Awans do finału wojewódzkiego biegaczy

• 14.04.2023
        • W czwartek 13.04.2023r. biegaczki i biegacze naszego liceum wzięli udział w Rejonowej Licealiadzie w indywidualno- drużynowych biegach przełajowych zorganizowanych w Ustianowej.

Na terenie tras narciarskich, gdzie jeszcze niedawno miejscami leżała warstwa śniegu rozegrano biegi na dystansach 1000 i 1200m.

W bardzo trudnych błotnistych warunkach nasi uczniowie zaprezentowali wyśmienitą formę biegową

Swoje biegi wygrali: Martyna Górniak oraz Kacper Olejarski

Drużynowo oba nasze zespoły zajęły miejsca drugie dające awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Kolbuszowej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia