• Uczniowie klas matematycznych na wykładach w Łańcucie

• 05.12.2023
        • 30 listapada uczniowie klasy 3A oraz 4A udali się do Łańcuta na wykłady towarzyszące V KONFERENCJI EDUKACYJNEJ - INNOWACJE W EDUKACJI.

Tematem przewodnim tej edycji konferencji było „wykorzystanie sztucznej inteligencji w edukacji” a uczniowie szkół średnich na wykładach mogli posłuchać jak tworzona jest sztuczna inteligencja - wykorzystując modelowanie zjawisk zachodzących w naszym mózgu połączone z opisem matematycznym i programowaniem.

Swoją wiedzą podzielili się z nami pracownicy i studenci Politechniki Rzeszowskiej: dr inż. Marcin Kowalik - "Sztuczna inteligencja – jak komputer rozpoznaje obrazy",  dr Sławomir Wolski - "Tomograf komputerowy – jak to działa?", Aldona Świrad - "Jak działają sieci neuronowe?" oraz Jakub Kryczka "AI od strony hardware’owej"

• I miejsce szczypiornistów w zawodach powiatowych

• 01.12.2023
        • 29 listopada nasi szczypiorniści zajęli I m w zawodach powiatowych licealiady w piłce ręcznej. W dalszej rywalizacji drugie miejsce zdobyła szkoła ZSE , a trzecie ZSB.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!!

• Powiatowe indywidualne zawody szachowe

• 01.12.2023
        • W środę 28 listopada w Zespole Szkół Budowlanych zostały rozegrane Indywidualne Powiatowe Zawody Szachowe dziewcząt i chłopców z powiatu brzozowskiego w kategorii szkół ponadpodstawowych.
          W turnieju wzięło udział  10 chłopców  i trzy dziewczyny. Rywalizacja przebiegała na dystansie
          7 rund, w których zawodnicy i zawodniczki grali między sobą o tytuł najlepszego szachisty.
          Naszą szkołę w kategorii  dziewcząt reprezentowały  Klaudia Futyma (2e) i Joanna Fic (1e),
          a w kategorii chłopców  Artur Ruszel  (2a), Michał Sołtys (2e), Szymon Wrona (2e)  oraz Wiktor Korfanty (1a).
          Wśród dziewczyn najlepszy wynik oraz Mistrzostwo Powiatu zdobyła  Joanna Fic , trzecie miejsce zajęła Klaudia Futyma.
          W kategorii chłopców na trzecim miejscu (za zawodnikami z ZSE) uplasował się Artur Ruszel .
          Pozostałe  wyniki w kategorii chłopców:
          Michał  Sołtys    -   4 miejsce
          Szymon Wrona  -  6 miejsce
          Wiktor Korfanty  - 8 miejsce

Serdecznie gratulujemy i  życzymy kolejnych sukcesów.