• Spotkanie z Jakubem Ciesielskim

28.05.2023

Od wielu lat szkolną tradycją są spotkania uczniów z absolwentami ILO. Nie inaczej było również tym razem. W kwietniu i w maju w murach naszej szkoły gościł Jakub Ciesielski - absolwent naszej szkoły oraz sinologii (filologii chińskiej) na Uniwersytecie Jagiellońskim, obecnie student stosunków międzynarodowych w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych na tym samym uniwersytecie. Jakub w barwny oraz ciekawy sposób przybliżył uczniom zagadnienia związane z polityką Dalekiego Wschodu oraz Chin po drugiej wojnie światowej.

• Wizyta w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzozowie

26.05.2023

W dniu 10.05.2023r. klasy biologiczno-chemiczne: 2Ba, 2Bm, 3B wzięły udział w spotkaniu w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzozowie w ramach Światowego Dnia Higieny Rąk. Spotkanie miało charakter informacyjno-edukacyjny. Po krótkim omówieniu prawidłowego mycia rąk młodzież zapoznała się z pracą tamtejszego Laboratorium. Przy zachowaniu wszelkich zasad bhp młodzież miała możliwość obserwacji badań mikrobiologicznych i fizykochemicznych wody oraz metod wykrywania pałeczek jelitowych przeprowadzonych przez pracowników Laboratorium Stacji. Spotkanie zakończyło się rozdawnictwem materiałów dotyczących higieny rąk.

• Historyczny sukces naszej szkolnej drużyny PCK

15.05.2023

11 maja w Ustrzykach Dolnych odbyły się Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy zorganizowane przez Powiatowy Zarząd PCK w Ustrzykach Dolnych.
            W kategorii szkół podstawowych były to drużyny z terenu powiatu bieszczadzkiego, w kategorii szkół średnich najlepsze drużyny reprezentujące 3 powiaty: brzozowski, sanocki oraz bieszczadzki.
            Zawody zostały rozegrane na terenie „Parku pod Dębami” w centrum Ustrzyk Dolnych. Każda drużyna miała do pokonania 11 stacji urazowych, na których komisje sędziowskie oceniały pracę i zmagania poszczególnych zespołów.
            Sędziami byli ratownicy medyczni z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratowniczego oraz przedstawiciele służb mundurowych z terenu powiatu bieszczadzkiego – policjanci, ratownicy z PSP i pracownicy nadleśnictwa.
            Nasz zespół występując po raz pierwszy w Okręgowych Mistrzostwach I pomocy udanie zaprezentował się na poszczególnych stacjach urazowych zbiera

• Kangur Matematyczny 2023

12.05.2023

16 marca odbył się Międzynarodowy konkurs Kangur matematyczny 2023, w którym wzięło udział 38 uczniów naszej szkoły.

Wyróżnienia otrzymali:

W kategorii Junior klasa II liceum - Justyna Kielar klasa 2a

W kategorii Student klasa III liceum - Julia Grzyb klasa 3e oraz Karol Rak klasa 3a

W kategorii Student klasa IV liceum - Tomasz Leń klasa 4a oraz Kinga Słysz klasa 4a

• Matura 2023

09.05.2023

W ubiegłym tygodniu licealiści rozpoczęli sesję egzaminacyjną i przystąpili do egzaminów maturalnych w nowej formule z języka polskiego oraz wybranego języka nowożytnego, zaś wczoraj stawili czoła maturze z matematyki. To obowiązkowa część egzaminu maturalnego, od której zależeć będzie uzyskanie świadectwa maturalnego. Dziś natomiast rozpoczęła się kolejna część egzaminacyjnych zmagań, na którą składają się egzaminy w zakresie rozszerzonym z wybranych przedmiotów oraz matura ustna z języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego. Ostatni punkt dla licealistów nowość w egzaminacyjnym harmonogramie, ponieważ matura ustna wraca do szkół po kilku latach nieobecności spowodowanej pandemią.

• Uwolnij wyobrażnię

09.05.2023

28 kwietnia 2023r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w finałowym etapie Ogólnopolskiego konkursu UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ z obszaru biznes i zarządzanie, organizowanego przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Celem konkursu było: nabywanie umiejętności wykorzystania wiedzy z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii w obszarach zarządzania, poszerzenie świadomości istoty kompetencji miękkich w zakresie koordynacji projektów, a także w budowaniu strategii organizacji, zrozumienie pojęcia biznesu w kontekście praktycznym, rozwijanie wśród młodzieży świadomości nowoczesnego Lean Managmentu. W finale zmierzyło się 11 drużyn. Uczniowie w pierwszej rozgrywce rozwiązywali test dotyczący zagadnień z zakresu przedsiębiorczości i zarządzania, a następnie wykonywali zadania praktyczne przed komisją konkursową.

• Zegar

Poniedziałek 06.05.2024