• Drodzy kandydaci

13.07.2023

Wszystkich, którzy zdecydowali się podjąć naukę w naszej szkole prosimy o jak najszybsze składanie oryginałów świadectwa ukończenia szkoły oraz wyników egzaminu ósmoklasisty.

Zapraszamy do szkoły od dzisiaj do 21.07.2023 r. Jest to bardzo istotne ze względu na ostateczne skonfigurowanie oddziałów.

• Świadectwa maturalne rozdane!!

07.07.2023

Maj to był dla naszych maturzystów miesiąc pełen wyzwań. Prawo przystąpienia do egzaminu maturalnego uzyskali wszyscy uczniowie klas czwartych, łącznie 160 licealistów, którzy w kwietniu ukończyli szkołę. Wysiłek maturzystów przyniósł znakomity efekt, ponieważ zdawalność egzaminu maturalnego w ILO wyniosła 95% [dla wszystkich typów arkuszy egzaminacyjnych] i jest wyższa, niż wynik uzyskany w szkołach średnich w Polsce, województwie i powiecie!!! Ponadto, kilkudziesięciu spośród nich pochwalić może się 100% uzyskanych punktów z kilku przedmiotów, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Uzyskany wynik niewątpliwie będzie jeszcze wyższy po sesji sierpniowej, do której prawo mają przystąpić Ci maturzyści, którym zabrakło kilku punktów, aby zdać egzamin majowy.

• Mamy ekopracownię

03.07.2023

Miło jest nam poinformować, że nasza szoła uzyskała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację projektu "Ekopracowni - zielone serce szkoły" .

.

• Wycieczka do Słowacji

23.06.2023

15 czerwca uczniowie klasy 2bm, w towarzystwie chętnych osób z klas trzecich, wybrali się na wycieczkę do Słowacji. Jak wspominają ten czas?

„Wyjechaliśmy we wczesnych godzinach rannych, aby jak najszybciej przekroczyć granicę w Ożennej i dotrzeć do obleganej przez turystów Jaskini Bielskiej. Jest to jedna z najładniejszych krasowych jaskiń w Europie środkowej, gdzie występuje przepiękna szata naciekowa w postaci stalaktytów i stalagmitów oraz podziemne jeziorka. Następnie przejechaliśmy w stronę pięknego jeziora Strbske Pleso – położonego między zbiegiem dwóch pięknych dolin tatrzańskich – Doliny Furkockiej oraz Doliny Młynickiej. Wszyscy zgodnie orzekliśmy, że Słowackie Tatry są jakby ładniejsze, bardziej dzikie i bardziej majestatyczne. Po lekkim spacerze wokół jeziora przyszedł czas na kilkugodzinny relaks w basenach termalnych w kompleksie AuaCity Poprad, a w drodze powrotnej zahac

• Twarze Matematyki - Hugo Steinhaus

23.06.2023

20 czerwca uczniowie naszej szkoły, biorący udział w licznych konkursach matematycznych, z nauczycielkami matematyki uczestniczyli na Uniwersytecie Rzeszowskim w III Konferencji z cyklu Twarze Matematyki - Hugo Steinhaus. Wykłady pracowników URz pokazały tego sławnego matematyka pochodzącego z Jasła jako człowieka renesansu. Był współtwórca słynnej matematycznej szkoły lwowskiej, wspolzalozycielem i redaktorem czasopisma "Studia Mathematica" oraz aforysta, dbającym o poprawność językową wypowiedzi. Obdarzony wielkim poczuciem humoru, znany z dowcipnych i ciętych wypowiedzi. Szczególnie znany jego aforyzm to "Ziemia - kula u nogi"