• Ach, co to był za bal!

17.01.2023

Zgodnie ze szkolną tradycją, po raz pierwszy od 2020 roku w murach naszej szkoły wybrzmiały dźwięki studniówkowego poloneza W ten jedyny w swoim rodzaju, długo wyczekiwany wieczór czas wypełniony został fantastyczną atmosferą wspólnej zabawy i z pewnością na długo zapisze się w pamięci. Wieczorowe suknie, garnitury, uśmiechy - nasi uczniowie prezentowali się wspaniale!

• Mamy srebro!

16.01.2023

Nasze liceum po raz kolejny zdobyło tytuł „Srebrnej szkoły” w ogólnopolskim rankingu szkół ogólnokształcących „Perspektywy”. To prestiżowe wyróżnienie zawdzięczamy przede wszystkim naszych uczniom, którzy świetnie poradzili sobie na egzaminie maturalnym oraz przez cały miniony rok zdobywali kolejne laury w olimpiadach przedmiotowych. Srebrny znak jakości to dla nas potwierdzenie wysokiej jakości pracy szkoły, powód do dumy oraz motywacja, aby nie zwalniać tempa i sięgać po więcej!

• Konkurs - "Europa z naszej ulicy"

12.01.2023

Zostały już tylko trzy tygodnie na przesyłanie zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 stycznia.

Jeśli chcesz być aktywny i dowiedzieć się jak możesz brać czynny udział w życiu społecznym, a w nagrodzę wyjechać do Brukseli zgłoś się ze znajomymi do konkursu Europa z naszej ulicy.

Zadaniem uczestników konkursu jest znalezienie i pokazanie związków swojej okolicy, miejscowości czy regionu z kulturą i wartościami europejskimi. Forma przekazu może być różnorodna, od prezentacji, po przygotowanie projektu folderu, krótkiego filmu, cyklu podcastów o różnorodnej tematyce związanej ze wspólną historią, czy też kulturą całej Europy. Wybór formy i tematu zależy od nieograniczonej wyobraźni młodzieży.

• Uwaga - konkurs!

10.01.2023

Ruszyła druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu ,,Złote Indeksy Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS, Integracja – kultura – edukacja”, w którym główną nagrodą jest uzyskanie indeksu na wybrany kierunek studiów realizowany na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie.

Szczegółowe informacje na temat regulaminu i zgłoszenia udziału w konkursie w pokoju pedagoga. Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu do końca tygodnia, ponieważ termin nadsyłania prac jest określony do 31 stycznia 2023r.

• Lekcje na zamku w Łańcucie

06.01.2023

Pierwsze dni nowego roku za nami, przed nami nowe plany, wyzwania i cele! Mamy nadzieję, że czeka nas wiele ciekawych wydarzeń i niecodziennych lekcji, chociażby takich jak te przeprowadzone w zamku w Łańcucie, w których w grudniu uczestniczyli uczniowie klas 1a i 1d1.

Spotkania edukacjne i warsztaty plastyczne, w których wzięli udział nasi uczniowie, poświęcone były tradycjom bożonarodzeniowym, a tym samym świątecznym zwyczajom, symbolom oraz kulturze kulinarnej, stanowiącej nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia.

• Wesołych Świąt

Zapraszamy do obejrzenia koncertu:

Miniony czwartek w naszej szkole był dniem wyjątkowym. Uczniowie pod opieką pani Agnieszki Wójcik, pani Jolanty Gliściak oraz siostry Doroty Białowąs wprowadzili nas w świąteczną atmosferę, przygotowując inscenizację stanowiącą połączenie słów z dźwiękami i obrazami. Nasi uzdolnieni artyści, pod batutą pana Krzysztofa Łobodzińskiego, zagrali fantastyczny koncert składający się z kolęd, pastorałek i utworów skłaniających do refleksji o człowieku i świecie ludzkich spraw. Dziękujemy za niezapomniane wrażenia była to doskonała uczta dla melomanów!

• Zegar

Sobota 18.05.2024