• Sukces naszej drużyny szachowej

21.11.2022

Rejonowe zawody w szacch drużynowych odbyły się 18 listopada w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzozowie. Nasza drużyna po zajęciu 2 miejsca w powiatowych zawodach które odbyły się 8 listopada w ZSB W Brzozowie z powodzeniem zaprezentowała się na etapie rejonowym. W zawodach wzięły udział drużyny z 4 powiatów: Ustrzyk Dolnych, Leska, Sanoka i Brzozowa. Po udanych rozgrywkach i meczach zajęła wysokie 2 miejsce premiowane awansem na etap wojewódzki, ulegając tylko zwycięzcy zawodów drużynie z II Liceum z Sanoka.

• „Niepodległa do Hymnu”

11.11.2022

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości oraz dzień pamięci o przeszłości w ILO celebrowany był 10 listopada i przyjął formę uroczystej akademii, przygotowanej przez panią Magdalenę Skoczek wraz z klasą 2c, przy współpracy z uczniami klas 2d i 3c pod opieką pani Joanny Nowak-Kopeć i pani Marzeny Komskiej-Ciesielskiej. Całość uroczystości składała się z dźwięków i obrazów, nawiązujących do historii Polski, stanowiąc jednocześnie podróż do przeszłości wypełnionej pokojem ale i wojnami, żałobą i radością, szczęściem i łzami. O oprawę muzyczną, stanowiącą integralną część całego przedstawienia, zadbała uzdolniona muzycznie młodzież naszej szkoły wraz z panem Krzysztofem Łobodzińskim.

• Pamiętamy

01.11.2022

Uroczystość Wszystkich Świętych to czas zadumy i pamięci o tych, których nie ma już wśród nas. To czas przywoływania wspomnień i wydobywania z zakamarków serca zapamiętanych, wspólnych chwil.

Ostatnie dwa lata były dla naszej szkolnej społeczności czasem pożegnań. Rozstaliśmy się nauczycielkami - Panią Agnieszką Kostką (+09.07.2021) i Panią Sabiną Nogaj (+20.08.2022) oraz uczennicami - Olivką Barabasz (+24.12.2020) Oliwką Buczkowicz (+18.06.2022) i Julką Kurzydło (+01.07.2022)

• Zajęcia terenowe w Sudetach

27.10.2022

Lekcje geografii w plenerowym wydaniu tym razem przybrały formę warsztatów terenowych przygotowanych w ramach współpracy z Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach i GeoLearning. Zajęcia prowadzili pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego, którzy nawiązali świetny kontakt z uczniami naszej szkoły pasjonującymi się geografią, a zwłaszcza geologią.

• Wycieczka chórzystów

26.10.2022

21 października chórzyści i ministranci z naszego liceum wraz z opiekunami - księdzem Piotrem Sobolakiem, siostrą Dorotą Białowąs oraz panem Krzysztofem Łobodzińskim wybrali się w Bieszczady - góry zachwycające o tej porze roku feerią jesiennych barw. Wyjazd, który finansową opieką objęty został przez Starostę Brzozowskiego Pana Zdzisława Szmyda i stanowił nagrodę za zaangażowanie w oprawę uroczystości powiatowych, opierał się przede wszystkim na wędrówce górskimi szlakami. Trasa wyprawy wiodła z Mucznego przez Bukowe Berdo, Tarnicę aż po Wołosate. Oczywiście kluczowym celem licealistów było zdobycie Tarnicy, co nie znaczy, że wyjazd nie obfitował w wiele innych atrakcji. Uczniowie wrócili zatem do domów bogatsi o niezapomniane wrażenia oraz porcję wiedzy i ciekawostek przekazanych na szlaku przez przewodnika górskiego.

• Zaćmienie słońca

25.10.2022

25 października mogliśmy podziwiać zaćmienie słońca - niecodzienne zjawisko, widoczne na niebie w różnych częściach świata zaledwie raz na kilka lat. Ten ciekawy, rozgrywający się na niebie spektakl przyciągnął uwagę uczniów i stał się lekcją astronomii, przełamując przy tym rutynę szarego, szkolnego dnia.

• Zegar

Niedziela 19.05.2024