• Salon Maturzystów w Rzeszowie

• 05.10.2022
        • Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego za nami, zaś przed maturzystami ostatni rok nauki, a tym samym konieczność podjęcia decyzji, od których zależeć będzie ich dorosłe życie. Każdy z nich staje przed dylematem dotyczącym wyboru uczelni i kierunku studiów, z czym ściśle powiązany jest również wybór przedmiotów zdawanych na maturze w zakresie rozszerzonym. Wbrew pozorom, to nie są łatwe wybory a każda rada wydaje się być na wagę złota.

Wydarzeniem, którego organizatorzy wychodzą naprzeciw potrzebom uczniów, pomagając rozstrzygnąć dylematy oraz znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości, jest Rzeszowski Salon Maturzystów - Perspektywy. Jak co roku wzięli w nim udział również nasi uczniowie, korzystając z możliwości uczestniczenia w wykładach dotyczących matury. Każde ze spotkań skupiało uwagę na tematyce związanej z egzaminami z poszczególnych przedmiotów, np. języka polskiego, matematyki, biologii itd. Ponadto, uczestnicy wydarzenia mieli możliwość porozmawiać z przedstawicielami kierunków, z którymi wiążą przyszłość oraz otrzymali ulotki informacyjne.

Drodzy Maturzyści! Życzymy Wam właściwych decyzji i trafnych wyborów!

• Próbny egzamin maturalny

• 02.10.2022
        •

Uczniowie klas czwartych zmierzyli się z zadaniami składającymi się na arkusze maturalne z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego, które opracowane zostały przez CKE według założeń nowej, zmienionej formuły.

Arkusze i zasady oceniania

Próbny egzamin maturalny to okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę, oswoić się z sytuacją egzaminacyjną i znaleźć najlepszą dla siebie metodę pracy, a także, co równie ważne - nauczyć się gospodarować czasem oraz pokonać strach przed nieznanym.

• Spotkanie ze sztuką w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

• 23.09.2022
        • Uczniowie klas humanistycznych - 2D, 3C, 3D i 4D mieli przyjemność uczestniczyć w mistrzowsko zagranym na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie spektaklu „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa. Przygotowana z niesamowitym rozmachem inscenizacja wywarła na licealistach ogromne wrażenie, wprowadzając jednocześnie w świat bohaterów utworu - postaci stojących między dobrem a złem, odwagą a tchórzostwem czy miłosierdziem a egoizmem. Całe bogactwo tej genialnej powieści pokazane zostało za pomocą oryginalnych rozwiązań scenicznych, układających się w sugestywne obrazy, które niewątpliwie zostaną w pamięci naszych humanistów na długo.

• Spotkanie z rodzicami -"WYWIADÓWKA"

• 16.09.2022
        • Spotkanie z rodzicami uczniów klas PIERWSZYCH odbędzie się

21.09.2022 o godinie 16:00

Spotkanie z rdzicami uczniów klas CZWARTYCH

21.09.2022 godzina 17:00

Przebieg spotkań:

- spotkanie ogólne na sali gimnastyczniej

-spotkanie z wychowawcami w salach

• 21.09.2022
        • W ubiegłym tygodniu nasi uczniowie uczestniczyli w kolejnej edycji Narodowego Czytania zorganizowanego w Muzeum Regionalnym w Brzozowie. Rozpoczęte wówczas spotkanie z magiczną rzeczywistością „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza ma swój ciąg dalszy na zajęciach języka polskiego! Literatura przyciąga i pobudza wyobraźnię - a tej nie brak naszym rozczytanym licealistom, którzy w barwny sposób odtworzyli klimat romantycznego, Mickiewiczowskiego świata.

——————————————————-

W roli lektorów, czytających balladę „Świtezianka”, uczniowie klasy 2D:

Milena Kędra

Izabela Kożokar

Nikodem Kręgielewski

Anna Rychlicka

Narodowe Czytanie organizowane w Muzeum Regionalnym w Brzozowie. Wśród lektorów czytających fragmenty Mickiewiczowskich dzieł znaleźli się zarówno przedstawiciele wielu lokalnych instytucji i środowisk jak również nasi licealiści wraz z Panią Dyrektor Dorotą Kamińską oraz polonistką Anną Futymą.