• Bardzo dobre miejsce naszych koszykarzy w Licealiadzie

• 06.06.2022
        • Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego zamykamy kolejny sezon rozgrywek - czas więc na podsumowanie sportowych osiągnięć drużyny chłopców, rywalizujących w ramach Licealiady w piłce koszykowej!

I etap współzawodnictwa odbył się w naszej szkole i przyniósł awans do zawodów rejonowych. Nasi chłopcy w świetnym stylu pokonali drużyny z ZSE i ZSB z Brzozowa.

Na II szczeblu drużyna rywalizowała z zespołami z ZSL Ustrzyki Dolne i I LO Sanok. Po bardzo wyrównanym meczu nasi sportowcy ulegli jedynie gospodarzom turnieju - drużynie z Sanoka, co dało im awans do III etapu Licealiady - Półfinału Wojewódzkiego.

Rozegrany w Krośnie III etap zawodów drużyna ukończyła na III miejscu, przegrywając mecz z drużyną z I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. To świetny wynik, zważywszy na fakt, że zespół zmuszony był radzić sobie z przeciwnikami w osłabionym składzie, ponieważ na dzień przed rozgrywkami kontuzji doznał nasz najlepszy obrońca i rozgrywający drużyny - Alan Bartkowski. Mimo to chłopcy wyraźnie pokonali zespół z MZSP z Miejsca Piastowego, plasując się w województwie na miejscach VII – IX.

Skład drużyny:

Andrzej Data, Filip Mazur, Alan Bartkowski, Kacper Turoń, Jarek Scarfo, Mikołaj Chałubiński, Michał Lubecki, Marcel Szpak, Karol Siwak

Opiekun drużyny: Pan Artur Cyparski

Serdeczne gratulujemy reprezentacji koszykarzy I LO osiągniętych rezultatów oraz życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach!

• Spotkanie z Podróżnikiem

• 06.06.2022
        • Fantastyczne krajobrazy, odmienna kultura, egzotyczne smaki, cudowni ludzie… Turcja - to motyw przewodni piątkowego spotkania licealistów z przewodnikiem, który w trakcie zorganizowanych w naszej szkole prezentacji podzielił się swoimi doświadczeniami z podróży, przyciągając uwagę młodzieży i zarażając zamiłowaniem do zwiedzania świata. Nie obyło się bez świetnych zdjęć, zagadek z nagrodami i zapewne rodzących się w niejednej głowie podróżniczych planów na przyszłoś.

• Rozstrzygnięcie XIV Edycji Konkursu Literackiego „Młodzi a Jan Paweł II”

• 04.06.2022
        • 2 czerwca w Bazylice Mniejszej w Brzozowie miało miejsce uroczyste rozdanie nagród laureatom XIV Edycji Konkursu Literackiego „Młodzi a Jan Paweł II” zorganizowanego pod hasłem „Wy Młodzi, jesteście pierwszymi apostołami i ewangelizatorami młodzieży. Nie wystarczy odkryć Chrystusa, trzeba Go nieść innym! Chrystus wam ufa i liczy na waszą współpracę.” W mszy świętej oraz uroczystości wręczenia nagród udział wzięli: Starostwa Brzozowski - Pan Zdzisław Szmyd, który nagrodził wyróżnionych uczniów oraz nauczyciele i uczniowie naszego liceum wraz z Panią Dyrektor Dorotą Kamińską.
          Fotorelacja
          Spośród wszystkich prac konkursowych jury wyłoniło najciekawsze prace, których autorzy uhonorowani zostali nagrodami.
          Nagrodę Starosty Brzozowskiego otrzymała Małgorzata Buczek – uczennica Zespołu Szkół w Orzechówce za wiersz „Moje imię Apostolos”.

Wyróżnienia otrzymali:

Jakub Głowacki – uczeń klasy IA z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie za wiersz „Ten, który z Chrystusem”,
          Amelia Szul – uczennica klasy IIIE z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie za wiersz „Święty pontyfikat nadzwyczajnej codzienności”,
          Aleksandra Gmitrzyk -uczennica Szkoły Podstawowej w Jasienicy Rosielnej za esej dotyczący myśli Jana Pawła II „Wy Młodzi, jesteście pierwszymi apostołami i ewangelizatorami młodzieży. Nie wystarczy odkryć Chrystusa, trzeba Go nieść innym! Chrystus wam ufa i liczy na waszą współpracę.”

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym młodym artystom!

Jak co roku konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Nadesłano wiele ciekawych prac, wśród których znalazły się zarówno wiersze jak i eseje poświęcone pontyfikatowi oraz pamięci Jana Pawła II. Mimo upływu lat Papież Polak wciąż jest autorytetem wśród młodych ludzi, a jego słowa, stanowiące ponadczasową mądrość, są drogowskazem oraz receptą na życie wypełnione dobrem.