• I miejsce Miłosza Sadkowskiego w Konkursie Matematycznym im. H. Steinhausa w Jaśle

          • W dniu 7 grudnia 2019 odbył się finał Konkursu Matematycznego im. H. Steinhausa w Jaśle. Naszą
            szkołę reprezentowali Natalia Warchałowska Ia- w kategorii klas pierwszych po szkole podstawowej i
            Miłosz Siadkowski Iag– kategoria klas pierwszych po gimnazjum oraz Katarzyna Folta IIa – kategoria
            klas drugich.

            Miłosz Siadkowski zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Trzecie miejsce Miłosza Siadkowskiego w Konkursie Matematycznym im. prof. Jana Marszała w Łańcucie

          • W dniu 27 listopada 2019 odbył się finał Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała w
            Łańcucie. Naszą szkołę reprezentowali Natalia Warchałowska Ia i Miłosz Siadkowski Iag– kategoria
            klas pierwszych oraz Katarzyna Folta IIa – kategoria klas drugich.

            Miłosz Siadkowski zajął trzecie miejsce.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Wyniki Konkursu "Deutschfreund"- Łowcy Talentów Jersz

          • Dnia 13 listopada 2019 r. odbyła się kolejna edycja przygotowanego przez Łowców Talentów Jersz  konkursu "Deutschfreund", do którego przystąpiło 44 uczniów naszej szkoły.

             

            Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie uzyskali znakomite wyniki:

            - Michał Haduch z klasy 2b - pierwsze miejsce w kraju (97,32%)

            - Marcin Matyasz z klasy 2c  - czwarte miejsce w kraju (96,43%)

            - Milena Bryś z klasy 1b - pierwsze miejsce w województwie (82,59%)

            - Julia Haduch z klasy 2b - piąte miejsce w województwie (78,13%)

            - Martyna Wojnicka z klasy 2c - dziewiąte miejsce w województwie (76,79%)

             

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

          • Odnawialne Żródła Energi -konkurs

          • W dniu 13 grudnia 2019 r. w Rzeszowie miał miejsce finał konkursu na wykonanie projektu Maskotki OZE (Odnawialnych Źródeł Energii). Brało w nim udział 400 uczniów szkół średnich z podkarpacia. Trzy uczennice z naszej szkoły znalazły się w gronie jedenastu osób wyróżnionych. Po wykładzie ekologa ze stowarzyszenia EKOSKOP Pana Mirosława Ruszały, nastąpiło wręczenie nagród przez przedstawiciela Samorządu Województwa Podkarpackiego. Wyróżnione zostały prace Izabeli Kwolek oraz Amelii Wróblewskiej.
                      Pierwsze miejsce zdobyła maskotka Anny Noster, uczennicy klasy 2B naszej szkoły J Laureatka otrzymała nagrodę wartości 2000 zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Podkarpackiego.

            Ani, Izabeli i Amelii Serdecznie Gratulujemy!

          • Podkarpacki Konkurs Chemiczny

          • Informujemy, że do II etapu Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Wydział Chemiczny PRz zakwalifikowali się uczniowie klasy 3 B:

            1) Patrycja Pelczar

            2) Jakub Szczuka

            3) Piotr Schmidt

             

            Kolejny etap odbędzie się 14.12.2019r. w Rzeszowie.

            GRATULUJEMY i ŻYCZYMY POWODZENIA 

          • KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO 13.12.2019r.

          • KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
            13.12.2019 – 3 GRUPY

            Godzina 8:00
            Sala 53  - opiekun S.Stemulak

            Klasa  I AG i I BG                                                                    Klasa II A

            1. Mazur K.                                                                            Wawczak M.
            2. Stachowicz Z.                                                                   Folta K.
            3. Siadkowski M.                                                                   Szerszeń K.
            4. Głowacka J.                                                                      Cecuła J.
            5. Kaczor Z.                                                                            Sabik H.
            6. Jurek A.                                                                             Sadowska A.
            7. Szmyd A.                                                                           Sadowski M.
            8. Jakiel M.                                                                            Brajta K.
            9. Chudzikiewicz E.                                                             Fijałka H.
            10. Haduch A.                                                                         Jarosz T.
            11. Jóźwiak P.                                                                         Piwowar A.
            12. Śmigiel G.                                                                          Kościński M.
            13. Wojnicki A.

            Klasa IIB

            1. Federczak A.
            2. Haduch J.
            3. Masłyk K.
            4. Dżoń M.
            5. Bałaj W.
            6. Data U.

            Godzina 8:45

            Sala 53 -  opiekun S. Stemulak

            Klasa I DG                                                               Klasa I B                               Klasa I C

            1. Bałaj P.                                                           Heś N.                                   Zagozdon M.
            2. Korfanty M.                                                                                                   Fijałka J.
            3. Styszko A.
            4. Kiełkowicz M.
            5. Leśniak P.
            6. Mączka K.
            7. Cyrek C.
            8. Dydak K.

             

            Klasa II E                                                      Klasa II C                              Klasa III B i III E

            1. Droźdżal M.                                         Wojnicka M.                                 Szczuka K.
            2. Gdula A.                                               Rygiel G.                                         Sabik S.
            3. Kuźnar L.
            4. Karbowski M.

            Klasa I AG

            1. Glazer K.
            2. Kurcoń T.
            3. Filak N.

            Godzina 9:40

            Sala 53 – opiekun A.Bator

            Klasa I A                                                                  Klasa I C i D

            1. Pietryka K.                                                                      Tarnawska Z.
            2. Kukuliński K.                                                                   Rzepka K.
            3. Władyka M.                                                                     Wróblewska A.
            4. Biedka D.                                                                         Kałamucka J.
            5. Wątróbski J.                                                                     Kus K.
            6. Duda W.                                                                          Leśniak E.
            7. Bańczak N.                                                                      Dąbrowska J.
            8. Wolanin K.                                                                       Tarańska W.
            9. Warchałowska N.                                                            Dmitrzyk J.

             

            Godzina 9:40

            Sala 21 – opiekun R. Żaczek

            Klasa I C                                                                              Klasa I E

            1. Gębuś K.                                                                    Władyka D.
            2. Siekaniec J.
            3. Gromek B.

            Klasa I DG                                                                  Klasa I EG

            1. Gierlach Z.                                                         Bartkowska N.             Pytlak K.
            2. Borowiecka K.                                                    Króla J.                         Lorenc M.
            3. Buczek A.                                                           Stankiewicz P.
            4. Niemiec W.                                                         Florek W.
            5. Kundzierewicz A.                                               Kędra W.
            6. Targowska G.                                                     Szuba M.
          • Spotkanie Prezydenta RP w I Liceum Ogólnokształcącym

          • ERASMUS +

          • W dniach 25 – 29 listopada nauczycielki I Liceum Ogólnokształcącego: Ewa Sawka i Monika Szczepek wzięły udział w krótkoterminowym szkoleniu kadry, w ramach projektu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna,  Akcja 2: Partnerstwa strategiczne, projekt: Współpraca szkół (KA229), które miało miejsce w słonecznym Palermo na Sycylii.

            W trakcie pobytu nauczyciele uczestniczyli w różnorodnych warsztatach i wykładach obejmujących tematykę realizowanego w I LO projektu: „Lokalne rozwiązania dla globalnych wyzwań”. Wśród najciekawszych wymienić można: wykład prof. Chirco ze stowarzyszenia Italia Nostra na temat spuścizny kulturalnej Palermo jako źródła lokalnego rozwoju, spotkania i dyskusje z miejscowymi producentami sycylijskiej  ceramiki (Bisanzio) oraz tradycyjnych sycylijskich torebek coffa  (Gisella Mandala bags), a także warsztaty dotyczące założenia firmy, tworzenia biznes planu i analizy lokalnego rynku.

            W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele wszystkich szkół partnerskich realizujących projekt: „Lokalne rozwiązania dla globalnych wyzwań”, tj. nauczyciele z: Portugalii, Majorki, Rumunii, Litwy i Polski. Niezwykle gościnni i serdeczni okazali się włoscy nauczyciele ze szkoły Instituto Superiore Statale „Mario Rutelli” koordynujący projekt i zarazem organizatorzy spotkania. Równie ciepło przebiegło spotkanie z burmistrzem Palermo Leoluca Orlando, który przedstawił specyfikę wyspy i zachęcał do jej głębszego poznania.

            Po bardzo intensywnej pracy umysłowej, ostatni dzień pobytu przeznaczony był na poznanie najważniejszych zabytków Palermo oraz zwiedzanie pobliskiego miasteczka turystycznego Cefalu z przepiękną plażą i mnóstwem słońca.

            Wyjazd na Sycylię to pierwsza mobilność w ramach realizowanego w I LO projektu Erasmus+. Ze względu na charakter szkoleniowy tego wyjazdu, wzięli w nim udział tylko nauczyciele. W tym roku szkolnym odbędą się jeszcze wyjazdy do Rumunii i Portugalii i uczestniczyć będą w nim nie tylko nauczyciele, ale także uczniowie

          • Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego

          • Miło jest nam poinformować, że uczennica klasy 3b: Barbara Ekiert, zakwalifikowała się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. Część pisemna odbędzie się 10 stycznia 2020 r. na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie.

            Serdecznie gratulujemy Basi i życzymy jej dalszych sukcesów!

          • Wywiadówka śródsemestralna

          • W dniu 03.12.2019 r. (tj. wtorek) o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klas I, II i III.

            Serdecznie zapraszamy. 

          • „Weź przyszłość w swoje ręce - finanse oczami licealisty”

          • 22 listopada uczniowie klas I z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach praktycznych pt. „Weź przyszłość w swoje ręce - finanse oczami licealisty”, prowadzonymi przez studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego pod opieką p.Magdaleny Wiercioch i p.Anny Kowal.

            Młodzież z dużym zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy mogła zdobyć wiedzę na temat inflacji, zakładania własnego przedsiębiorstwa, nowoczesnych form płatności oraz podstawowych zasad gospodarowania budżetem domowym.

            Po przeprowadzeniu każdego warsztatu uczniowie rywalizowali w grupach o dodatkowe punkt do testu, dzięki któremu trzech najlepszych uczniów dostało się na Galę Finałową.


            Po podsumowaniu wszystkich punktów i przeprowadzeniu zaciętej dogrywki możemy ogłosić, że zwyciężyli:

            1. Dawid Dmitrzak
            z kl. 1Ag
            2. Aleksandra Adamska z kl. 1Cg
            3. Karolina Sapa z kl. 1Cg

            Gratulujemy!

            Wszystkim dziękujemy za spędzony czas, a  trójka zwycięzców będzie reprezentoawć naszą szkołę
            12 grudnia 2019 roku na Gali Finałowej w Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego.

            Opiekunem uczniów jest p. Barbara Niecko.
             

             

            Link do galerii:

            https://photos.app.goo.gl/NuBpFDGGGEyXskfx8

          • Swiatowy Tydzień Przedsiębiorczości

          • W dniu 15.11.2017 r odbyła się lekcja terenowa w formie wycieczki  do zakładu ARTGOS  S.A w Brzozowie. Lekcja przeprowadzona była  z podstaw przedsiębiorczości w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W zajęciach tych uczestniczyli uczniowie klasy I E. 

            W ramach tych zajęć uczniowie zostali zapoznani:

            a) z  działem produkcyjnym produktów:

            - rodzajami maszyn  używanych do produkcji produktów,

            - surowcem używanym do produkcji wyrobów,

            - z rodzajami form używanych do produkcji

            b)z działem maszynowym

            - naprawą form używanych do produkcji

            - obrabianiem form używanych  do produkcji

            c) z wskaznikami efetywności

            -wydajności maszyn

            -przestojów maszyn

            - wydajności pracowników w poszczególnych miesiącach

            d) z działem projektowania produktów

            - projetkowaniem form używanych do produkcji wyrobów (komputerowo)

          • KONKURS GEOGRAFICZNY "GEOPLANETA" - 26.11.2019r. wtorek

          • Konkurs Geograficzny "GEOPLANETA" odbędzie się w sali 205 w godzinach od 12.25 do 13.25

            Aleksandra Boroń

        • Rejonowe Zawody w Szachach Drużynowych.
          • Rejonowe Zawody w Szachach Drużynowych.

          • 20 listopada w naszej szkole rozegrane zostały Rejonowe Zawody w Szachach Drużynowych
            w ramach licealiady. W zawodach wzięło udział  5  szkół z powiatów leskiego ,sanockiego
             i brzozowskiego.   Nasza drużyna w składzie: Aleksandra Kozubal  (3d ), Zuzanna Jurkiewicz  (2f),
            Piotr Żak  (2a) i Szymon Jamrugiewicz  (2e) zajęła  ostatecznie I miejsce ( przy remisie punktowym
            ze  szkołą  II L.O.  Sanok) dzięki wygranej partii Aleksandry Kozubal na pierwszej szachownicy z zawodnikiem szkoły II LO z Sanoka.

            Zawodnikom gratulujemy  udanych występów i życzymy dalszych sukcesów.

             

          • Sukces uczniów w konkursie języka niemieckiego

          •  

            Dnia 7.11.2019 r. pod patronatem organizacji Mogalo odbył się w naszej szkole interaktywny konkurs z języka niemieckiego "Verstehen", podczas którego uczestnicy rozwiązywali 24 zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu o różnym poziomie trudności.

            W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas pierwszych i drugich.

            Uzyskując tytuły laureatów najwyższe miejsca w kraju zajęli kolejno:

            1. Michał Haduch z kl. 2b - 120 pkt.

            2. Marcin Matyasz z kl. 2c - 116,25 pkt.

            Dobre wyniki uzyskały również:

            Amelia Malisz z kl. 2c - 73,75 pkt.

            Martyna Wojnicka z kl. 2c - 59,75 pkt.

            Milena Bryś z kl. 1c - 58,25 pkt.

            Gratulujemy!

        • Powiatowe drużynowe zawody tenisa stołowego dziewcząt i chłopców.
          • Powiatowe drużynowe zawody tenisa stołowego dziewcząt i chłopców.

          • 16 listopada 2017r. w Zespole Szkół Budowlanych w Brzozowie zostały rozegrane zawody drużynowego tenisa stołowego w ramach powiatowej licealiady dziewcząt i chłopców.

            W kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowały:  Karolina Konopka ( 3f ), Alicja Pietranowicz (2b) oraz  Magdalena Nogaj ( 2b ) zdobywając  I  miejsce po dwóch wygranych meczach z Z.S.E.  i  Z.S.B.
            premiowane awansem na zawody rejonowe.

            W kategorii chłopców niespodziewanie nasza drużyna w składzie: Michał Haduch ( 1a ) i Mateusz Susło  ( 3d ) zajęła  2 miejsce z awansem na zawody rejonowe w ramach licealiady. 

             Zawodnikom gratulujemy  udanych występów i życzymy dalszych sukcesów.

             

          • konkurs Geo-Planeta

          • W dniu 24 listopada 2017r. tj. piątek 
            odbędzie się Konkurs Geo-Planeta
            dla uczniów GD i LO

            - 2 lekcja godzina 8.55 – sala 204 ( Gimnazjum )

            - 3 lekcja godzina 9.45 – sala 107 ( LO )