• Finał Wojewódzki Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych 10x800m – 8 miejsce dziewcząt

     • W dniu 22.10.2019r. w miejscowości Pustynia-k.Dębicy odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych 10x800m. Na trasie trawiasto-żużlowej, przy pięknej, słonecznej pogodzie rywalizowało 12 najlepszych drużyn z całego województwa podkarpackiego. W kategorii Licealiady w tym zaszczytnym gronie startowały również dziewczęta z naszego liceum. Wcześniej zajęły bowiem 1 miejsce w Powiatowej i 2 miejsce w Rejonowej Licealiadzie. Dziewczęta wykazały się świetną kondycją i wielką walecznością- zajmując 8 miejsce. To najlepszy -w dotychczasowej historii tej dyscypliny- wynik naszej szkoły.

      Sztafeta wystąpiła w składzie:
      Karolina Cyptor, Julianna Kędra, Gabriela Sobaś, Amelia Malisz, Wiktoria Wojtuń, Oliwia Mendyka, Wiktoria Terefenko, Nina Bartkowska, Kinga Fil,  Joanna Głowacka, Wiktoria Wrona.

      Opiekunem sztafety była p. Magdalena Kaczkowska.

      Gratulujemy!

     • V Międzynarodowy Konkurs Historyczny

     • Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kobyłce ma zaszczyt zaprosić uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w V Międzynarodowym Konkursie Historycznym ”Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”.

      Uczniowie mają za zadanie przygotowanie prac w następujących kategoriach:

      - plakat: „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”,

      - projekt serii znaczków pocztowych: „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”

      - poezja: „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”,     

      - film: „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”.

       

      Zakończenie konkursu 09 grudnia 2019 roku.

     • Film, Zdjęcia i Koncert Jubileuszowy

     • Szanowni Państwo, Absolwenci, uczestnicy Jubileuszu 110-lecia Szkoły

      Informujemy, że zdjęcia z Obchodów Jubileuszowych 110-lecia szkoły i Koncertu Jubileuszowego do nabycia nieodpłatnie w Redakcji Brzozowskiej Gazety Powiatowej (ul. Sienkiewicza 2)

       

      Serdecznie polecamy.

     • Uczniowie LO w Brzozowie nagrodzeni na gali „Nie zagubić talentu" w Dębicy

     • 27 września 2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy odbyła się tegoroczna gala konkursu „Nie zagubić talentu” realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Podczas uroczystości zostali nagrodzeni najbardziej uzdolnieni i wyróżniający się uczniowie z podparpackich szkół. Uroczystość zaszczycili swą obecnością m.in. Marszałek Województwa Władysław Ortyl, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch oraz Dyrektor Departamentu Edukacji Nauki i Sportu UMWP Babara Pelczar-Białek. W tym roku stypendia naukowe przyznano 78 uczniom a 80 uczniów otrzymało nagrody pieniężne. Przyznano też 32 stypendia artystyczne. W gronie wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły, absolwenci gimnazjum dwujęzycznego przy LO w Brzozowie: Miłosz Siadkowski i Aleksandra Haduch. Miłosz, uczeń 1 klasy Ag otrzymał stypendium naukowe na okres 10 miesięcy. Do jego największych osiągnięć w ubiegłym roku szkolnym należało uzyskanie tytułów laureata kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z matematyki i finalisty kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego, wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Matematyczny Kangur oraz tytułów laureata w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych Olimpus z języka angielskiego i matematyki. Z kolei Aleksandra Haduch, uczennica 1 klasy Bg nagrodzana została nagrodą pieniężną. Jej największym sukcesem było uzyskanie w ubiegłym roku szkolnym tytułu laureata kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z biologii, w którym zajęła drugie miejsce w województwie. Gratulujemy Miłoszowi i Oli sukcesu.

     • "Święty Stanisław Kostka wciąż młodych idolem"

     • Konkurs wiedzy o św.Stanisławie Kostce został rozstrzygnięty.

      I miejsce zajął Jakub Kuś

      II miejsce- Natalia Telesz

      III miejsce - Weronika Fic

      Gratulujemy!

     • WYWIADÓWKA DLA KLAS I, II i III I LO

     • Zapraszamy na wywiadówkę:

      -  Rodziców uczniów klas I w dniu 24 września (wtorek) o godzinie 16.00
      -  Rodziców uczniów klas II i III  w dniu 25 września (środa) o godzinie 16.00

     • ERAZMUS +

     • Lokalne rozwiązania dla globalnych wyzwań” to projekt Erasmus+ realizowany od 1 września 2019r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie.

      Organizacją koordynującą projekt jest szkoła Istituto Superiore statale „Mario Rutelli” (Włochy), partnerami projektu są szkoły: Colegiul Energetic (Rumunia), Vilniaus Pranciskaus Skorinos gimnazja (Litwa), Colegio Santo Tomas de Aquino – Liceo Santa Teresa de Jesus (Hiszpania) , FORAVE – Associacao para a Educacao Profissional do Vale do Ave (Portugalia) oraz I Liceum Ogólnokształcace im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie (Polska)

      Celem realizacji projektu jest stworzenie wirtualnej firmy działającej na rynku międzynarodowym, lecz uwzględniającej potrzeby rynku lokalnego i w związku z tym oferującej produkty dostosowane do lokalnych uwarunkowań społecznych, kulturowych i religijnych. Podczas pracy nad kolejnymi etapami projektu uczniowie będą rozwijali kompetencje miękkie, a także umiejętności informatyczne i logicznego myślenia. Zakładając firmę, uczniowie będą uczyli się poprzez rozwiązywanie problemów, współpracę, działanie zadaniowe i wzajemne uczenie się od siebie. Dzięki realizacji projektu w środowisku międzynarodowym, uczniowie będą rozwijali także kompetencje językowe i międzykulturowe.

      Ze względu na tematykę projektu oraz rozwijane w trakcie jego realizacji kompetencje (językowe i informatyczne) oraz długość jego trwania, (wrzesień 2019 – sierpień 2021), projekt skierowany jest do uczniów z dwóch klas: Klasy 1A o profilu matematyczno-informatycznym oraz 1D o profilu dziennikarsko-językowym, gotowych do podejmowania działań projektowych.

      Projekt jest finansowany przez Unię Europejską i jest realizowany w ramach programu Erasmus+, sektor Edukacja szkolna,  Akcja 2: Partnerstwa strategiczne, projekt: Współpraca szkół (KA229).

     • KONKURS WIEDZY O ŚW. STANISŁAWIE KOSTCE - informacja dla uczniów

     • Uczniowie, którzy biorą udział w Konkursie  
      Wiedzy o Św. Stanisławie Kostce w dniu 18.09.2019r.
      „Święty Stanisław Kostka Wciąż Młodych Idolem” proszeni są o zebranie się jutro o godzinie
      7.30 na dolnym korytarzu obok sali lekcyjnej 21 (Religia).

      ks. Piotr Sobolak

     • NABÓR WNIOSKÓW STYPENDIALNYCH 16-27.09.2019r. Stypendium Urzędu Marszałkowskiego na rok szkolny 2019/2020

     •  

      Uprzejmie informuję, że Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektów:

      -„Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo ogólne – rok szkolny 2019/2020”  projekt skierowany jest do uczniów i uczennic znajdujących się w niekorzystnej sytuacji materialnej, kształcących się w szkołach ponadpodstawowych prowadzących kształcenie ogólne, którzy/re osiągają wysokie wyniki w nauce, w szczególności w zakresie przedmiotów przyczyniających się do podniesienia kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych, tj. umiejętności matematyczno – przyrodniczych, informatycznych, językowych, a także pobudzania aktywności edukacyjnej w tym zakresie.

      Termin naboru wniosków o przyznanie stypendium: 16 – 27 września 2019 r.

      Szczegółowe informacje o projektach dostępne są na stronie internetowej: www.podkarpackie.edu.pl w zakładkach: szkolnictwo ogólneszkolnictwo zawodowe.

      Biuro projektów stypendialnych: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Departament Edukacji, Nauki i Sportu, Oddział nauki i projektów unijnych, ul. Lubelska 4 w Rzeszowie.

      Kontakt:

      Szkolnictwo ogólne - tel.: (17) 743 30 57, 743 30 58, 743 30 70, 743 32 03.

      Szkolnictwo zawodowe - tel.: (17) 743 30 69, 743 30 90, 743 30 67, 743 31 69.

      E-mail: dek@podkarpackie.pl

       Regulamin przyznawania stypendiów wraz z załącznikami dostępny jest do pobrania w  zakładce Dokumenty do pobrania.

       

      19 sierpnia 2019 r. Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, uchwałą Nr  67/1786/19 określił Regulamin przyznawania stypendiów w ramach projektu pn. „Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo ogólne – rok szkolny 2019/2020” wraz z  załącznikami. W Regulaminie przyznawania stypendiów zawarte zostały szczegółowe informacje nt. zakresu wsparcia, form wsparcia, kryteriów udzielania stypendiów, przetwarzania danych osobowych uczestników projektu, trybu postępowania w sprawie o  przyznanie stypendium, oceny formalno – merytorycznej wniosków oraz udziału w  projekcie. W załącznikach do Regulaminu przyznawania stypendiów określone zostały:

      1. Ramowy wzór wniosku.
      2. Wytyczne beneficjenta w zakresie ustalenia składu rodziny ucznia i sytuacji materialnej rodziny ucznia na potrzeby realizacji projektu pn. Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo ogólne – rok szkolny 2019/2020
      3. Wzór umowy o przekazywanie stypendium.
      4. Ramowy wzór sprawozdania z realizacji IPR.

      Regulamin przyznawania stypendiów wraz z załącznikami dostępny jest do pobrania w  zakładce Dokumenty do pobrania.

     • Zmiana podziału godzin od 16.09.2019

     • Na stronie szkoły został opublokowany plan lekcji obowiązujący od 16.09.2019

     • „ŚW. STANISŁAW KOSTKA WCIĄŻ MŁODYCH IDOLEM”

     • KONKURSU WIEDZY O ŚW. STANISŁAWIE KOSTKA

      PIERWSZYM PATRONIE NASZEJ SZKOŁY

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

     • Informujemy, że inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w dniu

      2 września 2019r.

      O godzinie 8.00 w Bazylice Miejszej zostanie odprawiona Msza Święta, natomiast o godzinie 9.30 odbędzie się spotkanie na sali gimnastycznej.

      Serdecznie zapraszamy wszytskich Uczniów, Nauczycieli, Wychowawców.

     • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

     • 8:00 - Msza Święta w Kościele

      9:15 - spotkanie ogólne na sali gimnastycznej.

      Po spotkaniu przejście z wychowcami do klas 

       

     • Twarze Matematyki

     • Z okazji ROKU MATEMATYKI na Uniwersytecie Rzeszowskim 11 czerwca 2019r. odbyła się konferencja „Twarze Matematyki”. Wzięli w niej udział uczniowie naszego Liceum klasy I i II z profilu matematycznego.

       Wysłuchaliśmy następujących wykładów:

      O wybitnych matematykach i nauczycielach Podkarpacia, dr hab. Stanisław Domoradzki, prof. UR

      Wybitne kobiety –  matematyczki Podkarpacia, dr hab. Stanisława Kanas, prof. UR

      Rozwój niektórych pojęć matematycznych, dr hab. Stanisław Domoradzki, prof. UR

      Portal „Matematycy Podkarpacia”, prof. dr hab. Zbigniew Suraj.

      Następnie uczniowie i nauczyciele brali udział w warsztatach matematycznych.

      Zapraszamy do zabawy:

      Odgadnij, kto jest na zdjęciu :)