• Orszak Trzech Króli

• 07.01.2024
        • 6 stycznia ulicami Brzozowa, po raz drugi w historii miasta, przeszedł Orszak Trzech Króli, w którym udział wzięli również nasi licealiści, zaś katecheta Piotr Sobolak wcielił się w postać jednego z Królów przybywających pokłonić się i złożyć dary nowonarodzonemu Dzieciątku.

Pochód zwieńczony został wspólnym kolędowaniem na Brzozowskim Rynku oraz wyjątkowym koncertem zatytułowanym „Przekażmy sobie znak pokoju” w wykonaniu naszych wspaniałych chórzystów https://www.facebook.com/umbrzozow/posts/394939019765792, jak zawsze pod batutą niezastąpionego pana Krzysztofa Łobodzińskiego. Mimo niesprzyjającej aury, w wydarzeniu zorganizowanym przez Burmistrza Brzozowa, Starostę Brzozowskiego oraz Proboszcza Parafii w Brzozowie licznie udział wzięli mieszkańcy naszego miasta, tworząc atmosferę radości i świątecznej wspólnoty.

• Rozgrywki sportowe między Uczniami a Absolwentami

• 29.12.2023
        • 28 grudnia od godzin porannych aż do zmroku sala gimnastyczna naszego Kazika tętniła życiem.

Sportowe zmagania rozpoczęli rano szczypiorniści. Liczne grono Absolwentów z kilkunastu roczników stawiło się w naszej szkole, by w świątecznym nastroju rozegrać turniej z drużyną uczniów. Końcowy sukces odniosła drużyna Leśne Dziadki I - czyli najstarsze roczniki (matura 2013 i młodsi).

Tradycyjnie na koniec turnieju rozegrano konkurs rzutów karnych o Puchar Króla Strzelców. Puchar przechodni powędrował do Filipa Błądzińskiego.

Następnie do sportowej rywalizacji przystąpiły szczypiornistki, Absolwentki kontra Uczennice. Starsze koleżanki (matura 1999 i młodsze) nie miały sobie równych w starciu z młodszymi koleżankami z liceum.

Turniej rzutów karnych wygrała Kinga Żyłka z kl.4C.

Na koniec dnia towarzyski mecz rozegrali koszykarze - Absolwenci kontra Uczniowie naszego liceum. Spotkanie to zakończyło się wygraną drużyny Uczniów.

Sportowych emocji, wspomnień i uśmiechów nie brakowało..

Dziękujemy wszystkim za udział w tych sportowych zmaganiach i zapraszamy na kolejne spotkanie za rok.

Będzie to jubileuszowa X edycja turnieju szczypiornistów i V edycja meczu szczypiornistek.

• Spotkanie Wigilijne

• 22.12.2023
        • 21 grudnia licealiści pod opieką pani Agnieszki Wójcik oraz siostry Doroty Białowąs wprowadzili nas w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Stało się to za sprawą przedstawienia, stanowiącego połączenie dźwięków, obrazów i słów, które ukształtowane zostały w formę Bożonarodzeniowych Jasełek. Młodzież wcieliła się w role współczesnych młodych ludzi, ukazanych w różnych sytuacjach życiowych, szukających odpowiedzi na pytanie, co tak naprawdę powinno być w naszej codzienności najcenniejsze. Inscenizacja połączona została z efektownym pokazem tańca w wykonaniu dziewczyn przygotowanych przez panią Agnieszkę Wójcik oraz ucztą dla melomanów - koncertem kolęd i pastorałek zagranym przez naszych uzdolnionych artystów, oczywiście pod batutą pana Krzysztofa Łobodzińskiego, którzy zachwycili nas, wzruszyli i oczarowali przygotowanymi aranżacjami.

We wspólnym świętowaniu nie zabrakło oczywiście bożonarodzeniowych życzeń oraz, co było nowością względem ubiegłych lat, wspólnego dekorowania choinki ozdobami własnoręcznie przygotowanymi przez każdą z klas.

Nasze szkolne progi odwiedzili również wyjątkowi goście - nauczyciele emeryci, przez wiele lat związani z ILO, Starosta Brzozowski Zdzisław Szmyd oraz Przewodniczący Rady Rodziców Zbigniew Owsiany. Było nam niezmiernie miło cieszyć się świąteczną atmosferą w tak zacnym gronie.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas miłości, dobra i radości Z całego serca zatem życzymy Wam Kochani, aby Wasze domy wypełniły się tym szczególnym Świątecznym Ciepłem, zaś w jego blasku stopniały wszystkie smutki, wyblakły troski, a wszelkie niepokoje odeszły w niepamięć.

Wesołych Świąt

……………………………………………………………

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć:

Obejrzyj ten film na Facebooku https://fb.watch/p5UlziTEYn/

• Lekcja historii w Muzeum Regionalnym

• 22.12.2023
        • Poczucie bezpieczeństwa to wartość, bez której trudno wyobrazić sobie komfort życia, co w naturalny sposób powiązane jest z rolą instytucji stojących na straży społecznego porządku naszej codzienności. Czy zawsze tak było? Jak przedstawia się historia Organizacji Policji Państwowej?

Temat początków istnienia Policji stał się przedmiotem wykładu zorganizowanego w Muzeum Regionalnym w Brzozowie przy współpracy z Wydziałem Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, który poprowadzony został przez kom. Marcina Dziubaka. Spotkanie miało różnorodny charakter, rozpoczęło się od omówienia Organizacji Policji Państwowej w okresie międzywojennym na obszarze II Rzeczypospolitej, a zakończyło filmem oraz obejrzeniem wystawy zdjęć. Był dobrze wykorzystany, odmienny od szkolnej codzienności czas