• Sukces chemików

• 24.01.2024
        • Uczniowie klasy 4B - Julia Częczek oraz Sebastian Pęcherek zakwalifikowali się do III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej i 1 marca powalczą o tytuł laureata oraz zwycięstwo w finale!!!

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w finale!!!

• WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY POWIATU I KADENCJI

• 22.01.2024
        • Drodzy Uczniowie !

23 lutego 2024 r. w trzech szkołach ponadpodstawowych, dla których Powiat Brzozowski jest organem prowadzącym, tj. w:

- I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego,

- Zespole Szkół Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej,

- Zespole Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki

przeprowadzone zostaną - po raz pierwszy - wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Brzozowskiego.

W każdej ze szkół, spośród zgłoszonych kandydatów wybranych zostanie pięciu uczniów, którzy staną się członkami Młodzieżowej Rady Powiatu Brzozowskiego I kadencji.

Kandydatem na członka Młodzieżowej Rady Powiatu Brzozowskiego może być uczeń, który:
          1) w chwili wyboru jest mieszkańcem Powiatu Brzozowskiego,
          2) nie jest zawieszony w prawach ucznia,
          3) nie jest prawomocnie skazany za przestępstwo umyślne,
          4) nie toczy się wobec niego postępowanie przed sądem dla nieletnich,
          5) nie został wobec niego orzeczony środek wychowawczy, poprawczy lub wychowawczo – leczniczy,

6) w ostatnim dniu rekrutacji kandydatów na członków Młodzieżowej Rady (tj. 19 lutego 2024 r.) ma ukończone piętnaście lat i nie ukończył osiemnastego roku życia,
          7) uzyskał poparcie co najmniej trzech uczniów mających czynne prawo wyborcze.

Wybór zostanie dokonany w drodze głosowania tajnego, przeprowadzonego pod nadzorem komisji wyborczych, powołanych przez dyrektorów poszczególnych szkół. Mandat członka Młodzieżowej Rady Powiatu Brzozowskiego uzyskają kandydaci, którzy otrzymali w szkole kolejno największą liczbę głosów poparcia.

Młodzieżowa Rada Powiatu reprezentuje sprawy i interesy młodzieży w instytucjach samorządowych, a jej cele zostały szczegółowo określone w statucie, uchwalonym przez Radę Powiatu w Brzozowie.

Swoje założenia członkowie Młodzieżowej Rady mogą osiągnąć poprzez współpracę
          z Radą Powiatu, współpracę z samorządami szkolnymi, z organizacjami młodzieżowymi
          i innymi  organizacjami życia edukacyjnego, społecznego, kulturalnego dla młodzieży na terenie Powiatu Brzozowskiego.

Kadencja Młodzieżowej Rady Powiatu Brzozowskiego trwać będzie dwa lata.

Deklarując wolę współpracy ze strony władz Powiatu Brzozowskiego liczymy na duże zainteresowanie i chęć startu kandydatów w wyborach.

Powodzienia!

• 2A na lodowisku

• 20.01.2024
        • Pierwszy semestr dobiega końca, co mimo zapowiedzi ferii wiąże się z czasem wytężonej pracy. Jak zatem odpocząć od nadmiaru nauki, skierować myśli na inne tory, jednocześnie świetnie się bawiąc….?

Idealnym sposobem na to jest wycieczka klasowa, którą w zeszłym tygodniu w swój plan tygodnia wpisała klasa 2a. 16 stycznia uczniowie, pod opieką opiekunów - pani Katarzyny Rozenbajgier oraz pana Tomasza Dobrowolskiego, wybrali się do Krosna na lodowisko oraz do McDonalda. To klasyczny pakiet wyjazdowy, który nasi uczniowie uwielbiają oraz doskonały sposób na odpoczynek zimową porą.

• ILO na podium w ogólnopolskim rankingu szkół!

• 19.01.2024
        • Po raz kolejny z rzędu nasze liceum sięgnęło po prestiżowe wyróżnienie, zdobywając tytuł Brązowej Szkoły w ogólnopolskim rankingu szkół ogólnokształcących „Perspektywy”!

Jak zawsze, nie byłoby to możliwe, gdyby nie nasi wspaniali uczniowie, którzy świetnie poradzili sobie na egzaminie maturalnym , co było efektem intensywnej, czteroletniej pracy oraz współpracy z naszymi nauczycielami. Brązowy znak jakości to zatem potwierdzenie wysokiej jakości pracy szkoły, powód do dumy oraz motywacja, aby nie zwalniać tempa i sięgać po więcej!!