13.10.2023

Z roku na rok tradycją w naszej szkole jest celebrowanie Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji 13 października spotykaliśmy się w szerokim gronie uczniów i nauczycieli, obdarowując się nawzajem życzeniami szczęścia i pomyślności, które tym razem przyjęły formę Koncertu Życzeń dedykowanego Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Administracji. Była to fantastyczna muzyczna uczta, przygotowana przez naszą uzdolnioną młodzież, jak zawsze pod batutą pana Krzysztofa Łobodzińskiego oraz dopracowana i poprowadzona przez uczniów klas 2A i 2B1 wraz z wychowawcami Katarzyną Rozenbajgier oraz Barbarą Niecko, przy cennej współpracy nauczycielki języka polskiego Anny Futymy. Ważnym momentem uroczyści było również ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy tym samym stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności, oficjalnie dołączając do grona uczniów ILO.

• Warsztaty edukacyjne

11.10.2023

W związku z realizacją projektu „EKOPRACOWNIA zielone serce szkoły”, wdrażanego w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, uczniowie klas 3E i 3Ba wzięli udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w Gospodarstwie Rolnym Urbanek w Korczynie, należącym do pana Andrzeja Urbanka.
            W pięknym sadzie młodzież miała okazję dowiedzieć się o nowoczesnych technikach nawadniania kropelkowego, które zapewnia mniejsze zużycie wody w produkcji rolnej oraz poznać metody dożywiania dolistnego roślin, powodującego ograniczenie zużycia nawozów sztucznych. Zapoznali się również z zasadami prowadzenia nowoczesnego gospodarstwa rolnego oraz metodami zarządzania zespołem pracowników.

• „EKOPRACOWNIA - zielone serce szkoły”

11.10.2023

Od września uczniowie ILO mają przyjemność korzystać z ekopracowni, która powstała dzięki dotacji (w kwocie 41 141, 48 zł) uzyskanej przez szkołę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Realizacja zatwierdzonego w czerwcu projektu w pierwszej kolejności objęła prace remontowe w sali 202, tj. przygotowanie instalacji wodnej i elektrycznej do montażu uprawy hydroponicznej - zainstalowanej na ścianie, automatycznie nawadnianej i odpowiednio oświetlonej uprawy ponad 200 żywych roślin, malowanie ścian oraz odnowienie parkietu. Ponadto, sala została odpowiednio doposażona w nowe meble, fototapetę, nowy sprzęt multimedialny (laptop, wizualizer, projektor i monitor interaktywny) oraz pomoce naukowe, takie jak: symulator obiegu wody w przyrodzie, model wiatraka, zestawy do badania kwasowości gleby.

• Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne!

10.10.2023

Psycholog szkolny - Magdalena Zimoń zaprasza wszystkich Uczniów na cykliczne spotkania, które odbywać się będą w każdy wtorek w godzinach 14.05 - 14.50 (8 lekcja) w sali 105.

Pierwsze spotkanie (organizacyjne) odbędzie się we wtorek 17 października. Na spotkaniach będziemy m.in. poruszać kwestie zdrowia psychicznego, omawiać interesujące Was tematy z zakresu psychologii, organizować warsztaty tematyczne w szkole.

• Zegar

Niedziela 28.04.2024