• Drogie Ósmoklasistki, Drodzy Ósmoklasiści!

• 14.06.2023
        • Czy podjęliście już decyzję dotyczącą wyboru szkoły średniej, w której kontynuować będziecie naukę? Jeśli tak, to bardzo cieszy nas fakt, że ten trudny wybór jest już za Wami. Jeśli przy tym postanowiliście również dołączyć do naszej szkolnej społeczności - nasza radość jest tym większa!

Wszystkim Tym, którzy jeszcze nie zdecydowali, przypominamy - termin złożenia wniosku o przyjęcie do szkoły, do oddziałów B, C, D, E oraz F mija 16 czerwca.

• PRZYSTANEK CZAS NA PODKARPACKĄ MŁODZIEŻ

• 14.06.2023
        • W dniu 13.06.2023r. uczniowie klas 3c, 3d, 2c wzięli udział w spotkaniu informacyjnym w ramach projektu "PRZYSTANEK - CZAS NA PODKARPACKĄ MŁODZIEŻ"Uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się z możliwościami i formami wsparcia jakie niesie ze sobą realizacja ww. projektu. Młodzież zachęcona została także do składania wniosków i ubiegania się o sfinansowanie własnych inicjatyw w wielu różnych dziedzinach, począwszy od wydarzeń sportowych, poprzez wydarzenia kulturalne, plebiscyty po wolontariat.

• Amelia Wróblewska wśród nagrodzonej młodzieży Powiatu Brzozowskiego

• 14.06.2023
        • 12 czerwca najzdolniejsza młodzież z Powiatu Brzozowskiego wyróżniona została nagrodami ufundowanymi przez Starostę Brzozowskiego Zdzisława Szmyda. W gronie nagrodzonych znalazła się Amelia Wróblewska - nasza tegoroczna maturzystka, która dała się poznać nie tylko jako uzdolniona uczennica, ale również świetnie zapowiadająca się artystka, której prace malarskie mieliśmy przyjemność zobaczyć na zorganizowanym w szkole w grudniu ubiegłego roku wernisażu.

Amelko, serdecznie gratulujemy!

• REKRUTACJA - ważna informacja dla kandydatów

• 06.06.2023
        • Poniżej prezentujemy instrukcję skutecznej rekrutacji.

Należy wypełnić wniosek on-line, podpisać, a następnie zeskanowany wniosek załączyć do swojego konta (Wybierz akcję ----> Załączniki ----> Dodaj załącznik  ----->  złóż wniosek).

WAŻNE - bez dodanego załącznika podanie nie jest widoczne w systemie naboru. Po dodaniu załącznika należy wybrać opcję "Złóż wniosek".

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu 134341774.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółową instrukcją składania wniosku, znajdującą się na stronie naboru elektronicznego.

• „Bezpieczne wakacje bez uzależnień”

• 06.06.2023
        • Nasi uczniowie rozpoczęli już odliczanie dni do wakacji, planując jednocześnie, w jaki sposób spędzą czekający ich, letni czas. Najważniejsze jednak jest to, aby był to czas zorganizowany bezpiecznie, ze świadomością, jakich sytuacji unikać, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo przykrych konsekwencji, włącznie z ryzykiem utraty zdrowia lub nawet życia.

O zagrożeniach czyhających na młodych ludzi oraz świadomym korzystaniu z wolności mówili policjanci z KPP w Brzozowie - podinsp. Marek Śliwiński i mł. asp. Tomasz Hałka oraz przedstawiciele PSSE w Brzozowie - powiatowy inspektor sanitarny Zofia Cwynar i z-ca inspektora Agata Karamus, którzy 5 czerwca odwiedzili naszą szkołę z wykładem „Bezpieczne wakacje bez uzależnień”. W spotkaniu wzięła udział młodzież wszystkich klas ILO, nie tylko słuchając prelekcji, ale biorąc również udział w testach przy użyciu narkogogli - specjalnych okularów pozorujących widzenie osoby znajdującej się pod wpływem środków odurzających - narkotyków i dopalaczy. Tym samym uczniowie uświadomili sobie zgubny wpływ używek na organizm, który polega na:

* obniżeniu zdolności koncentracji,

* spowolnieniu czasu reakcji,

* niemożności określenia kierunków,

* zniekształceniu widzianego obrazu,

* zmianie w ocenie odległości,

* zmniejszeniu możliwości oceny sytuacji,

* podwójnym widzeniu,

* braku koordynacji mięśniowej.

Bądźmy świadomi, dokonujmy mądrych i odpowiedzialnych decyzji oraz dbajmy o nasze zdrowie i bezpieczeństwo!