• Konkurs Piosenki Polskiej „Nie Takie Stare”

• 21.06.2023
        • 15 czerwca o godz. 18:00 w sali widowiskowej BDK odbył się kolejny dziewiąty Finał Konkursu Piosenki Polskiej  „Nie Takie Stare”.
          W koncercie finałowym usłyszeliśmy w tym roku piosenki z repertuaru: zespołu „Vox”
          i Ryszarda Rynkowskiego, Edyty Górniak, Kayah oraz S
          ławy Przybylskiej.
          Na scenie zaprezentowali się finaliści konkursu z towarzyszeniem zespołu, pod kierownictwem Pana Zygmunta Podulki.
          Wokali
          ści z naszego Liceum zdominowali i podzielili między sobą czołowe miejca
          w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Wyniki konkursu:

Oliwia Mielcarek (4B)  – I miejsce
          „List"
          Maria Bober (1C) – II  miejsce  „Nie proszę o więcej"
          Maja Ciesielska (1A) – III miejsce  „Kolorowy wiatr"
          Oliwia Fiołek (3D) I wyróżnienie  „Nie proszę o więcej"
          Ksawery Łobaza (1A) wyróżnienie  „Wznieś serce nad zło
          Weronika Gromek (3E)  wyróżnienie  „Pięknie żyć

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych występów.

• Jak przygoda to tylko w Warszawie, w Warszawie…

• 16.06.2023
        • W dniu 12 czerwca uczniowie klas 1B i 1C wyruszyli do Stolicy. Warszawa otworzyła przed nimi nie tylko karty bogatej i poruszającej historii, ale również zachwyciła swoją nowoczesnością. Podczas dwudniowej wycieczki licealiści mogli odwiedzić Starówkę, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac w Wilanowie, czy Łazienki Królewskie. Zobaczyli również balowe sale Pałacu Kultury i Nauki, a z tarasu widokowego podziwiali panoramę miasta. Odbyli też krótką i zawrotnie szybką podróż Metrem, a zwiedzając Stadion Narodowy mogli zajrzeć do pomieszczeń, które podczas wydarzeń sportowych dostępne są  tylko dla VIPów i specjalnych gości. Nie obyło się oczywiście bez wizyty w szatni naszej Reprezentacji.

• Wycieczka do Czech

• 15.06.2023
        • „Zgubić się” na Moście Karola, „odnaleźć” na Placu Wacława, podziwiać Zamek na Hradczanach, pójść na spacer Złotą Uliczką…. - spędzić czas w Pradze

Pomysł na wycieczkę szkolną do Czech należy do uczniów klas 1D1 i 1D2. Praga to cudowne miasto, ale zorganizowany wyjazd nie skupił się jedynie na zwiedzaniu stolicy państwa, ponieważ kolejne atrakcje czekały na licealistów drugiego dnia, kiedy to celem podróży stał się Morawski Kras i Przepaść Macochy, łącząca się z labiryntem podziemnych korytarzy.

To były dwa intensywne i spędzone w fantastyczny sposób dni, które niewątpliwie zostaną w pamięci uczniów na długo. A jako że nasza młodzież kocha wycieczki, niebawem nowe relacje z kolejnych małych i wielkich wypraw

• Dwudniowa wycieczka na Lubelszczyznę

• 15.06.2023
        • 12 – 13 czerwca klasy 1a, 2e i kilka osób z innych klas udały się na wycieczkę na Lubelszczyznę. Na początku odwiedzili Puławy, gdzie zwiedzali kompleks pałacowo – parkowy rodu Czartoryskich, zwanym „polskimi Atenami”. Zobaczyli między innymi Świątynię Sybilli, Pałac Marynki. Po zwiedzaniu Puław przejechali w stronę Kazimierza Dolnego. Tam spacerowali unikatowym na skalę Europy wąwozem lessowym „Korzeniowy Dół”. Następnie udali się na zwiedzanie Kazimierza Dolnego. Kolejny dzień rozpoczął się od przejazdu do Kozłówki, gdzie zwiedzali przepiękną rezydencję rodu Zamoyskich, w której zachowały się oryginalnie wyposażone wnętrza. Po spacerze po ogrodach pałacowych wycieczka udała się na Majdanek – obóz zagłady. Następnie przejazd do centrum Lublina i krótki spacer Krakowskim Przedmieściem i po  Starym Mieście.