• Miesiąc marzec upłynął pod znakiem konkursów z języka niemieckiego

• 30.03.2023
        • > 10.03.  w Krośnie odbył się  IX Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów, którego celem głównym jest doskonalenie znajomości języka niemieckiego oraz  motywowanie uczniów do jego nauki. Patronat nad konkursem objęli Prezydent Miasta Krosna oraz Ambasada Szwajcarii w Polsce. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3d Julia Hućko i Maja Owsiany oraz Izabela Kożokar z klasy 2d.

​​​​​​​​​​​​​​Uroczysta Gala wręczenia nagród i wyróżnień laureatom konkursu już 14 kwietnia!

> Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego to konkurs dla szkół ponadpodstawowych organizowany każdego roku przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Tegoroczna VIII edycja tego konkursu dotyczy Austrii. Z przyjemnością informujemy, że po eliminacjach szkolnych do etapu regionalnego zakwalifikowali się Izabela Kożokar z klasy 2d, Maja Owsiany z klasy 3d i Jakub Wójcik z klasy 3b, którzy już jako zespół będą reprezentować nasze Liceum 21 kwietnia w Przemyślu.

Życzymy powodzenia!

> 16 marca uczennice klas 3d i 2d wraz z nauczycielkami języka niemieckiego wzięły udział w konferencji germanistycznej „Rund um Deutsch als Fremdsprache” zorganizowanej przez Katedrę Germanistyki Instytutu Neofilologii KNH we współpracy z Niemiecką Centralą Wymiany Akademickiej (DAAD). Studenci – wśród nich absolwent naszego Liceum Sylwester Pietryka - oraz doktoranci germanistyki zaprezentowali wystąpienia w języku polskim i niemieckim, adresowane do nauczycieli, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów.

> Jak co roku w marcu uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w organizowanym przez Łowców Talentów Jersz Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR. Konkurs ma na celu odkrywanie, rozwijanie i promowanie talentów i osiągnięć uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

> Dnia 18 marca 2023 r. w Katedrze Germanistyki UR odbył się finał II Konkursu Wymowy Niemieckiej „Sprich dich aus!” W rundzie finałowej wzięło udział 10 uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego i małopolskiego, wyłonionych wcześniej w pierwszym etapie konkursu. Wśród najlepszych znalazła się Emilia Szpiech z klasy 3d.
          Wydarzenie honorowym patronatem objął Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie oraz Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD).

• Koszykówka - awans do Baraży

• 30.03.2023
        • Po zaciętej walce nasi koszykarze zdobyli II miejsce w półfinale Wojewódzkiej Licealiady.

W przeprowadzonych rozgrywkach chłopcy dali z siebie wszystko, niestety w ostatniej kwarcie, z powodu kontuzji, boisko opuścił nasz najlepszy obrońca Alan Bartkowski i musieliśmy uznać wygraną przeciwnika.

Wyniki rozegranego turnieju:

I LO Brzozów - I LO Krosno 59:68

I LO Brzozów - LO Strzyżów 54: 27

I LO Krosno - ZSLic.Ustrzyki 54: 35

ZSLic.Ustrzyki - LO Strzyżów 47: 48

Dziękujemy za ogrom sportowych emocji oraz życzymy sukcesów w kolejnych wyzwaniach!!!!!

• Organizacja Konkursu Języka Angielskiego OLIMPUS

• 26.03.2023
        • KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

OLIMPUS SESJA WIOSENNA

odbędzie się 29.03.2023r o godzinie 8.00

w salach 210 i 205 – dla klas I, II i IV

oraz 30.03.2023r - DLA KLAS III (informacja u nauczycieli uczących języka angielskiego)

• Dni Otwarte

• 24.03.2023
        • Za nami dwa fantastyczne Dni Otwarte, w trakcie których Ósmoklasiści mieli okazję poznać naszą szkołę od środka, a tym samym: zapoznać się z ofertą kształcenia, uczestniczyć w zorganizowanych pokazach, oraz tańczyć i śpiewać z naszymi chórzystami.

To był wspaniały czas przede wszystkim dzięki zaangażowanym w zorganizowanie wydarzenia Licealistom - jesteście wielcy oraz dzięki pozytywnej energii wniesionej w mury „Kazika” przez naszych cudownych Gości - Ósmoklasistów oraz ich Opiekunów, którzy zaszczycili nas swoją obecnością

Przeżyjmy to jeszcze raz!!!

————————————————————-

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia