• „Niepodległa do Hymnu”

      11.11.2022

      11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości oraz dzień pamięci o przeszłości w ILO celebrowany był 10 listopada i przyjął formę uroczystej akademii, przygotowanej przez panią Magdalenę Skoczek wraz z klasą 2c, przy współpracy z uczniami klas 2d i 3c pod opieką pani Joanny Nowak-Kopeć i pani Marzeny Komskiej-Ciesielskiej. Całość uroczystości składała się z dźwięków i obrazów, nawiązujących do historii Polski, stanowiąc jednocześnie podróż do przeszłości wypełnionej pokojem ale i wojnami, żałobą i radością, szczęściem i łzami. O oprawę muzyczną, stanowiącą integralną część całego przedstawienia, zadbała uzdolniona muzycznie młodzież naszej szkoły wraz z panem Krzysztofem Łobodzińskim.

     • Pamiętamy

      01.11.2022

      Uroczystość Wszystkich Świętych to czas zadumy i pamięci o tych, których nie ma już wśród nas. To czas przywoływania wspomnień i wydobywania z zakamarków serca zapamiętanych, wspólnych chwil.

      Ostatnie dwa lata były dla naszej szkolnej społeczności czasem pożegnań. Rozstaliśmy się nauczycielkami - Panią Agnieszką Kostką (+09.07.2021) i Panią Sabiną Nogaj (+20.08.2022) oraz uczennicami - Olivką Barabasz (+24.12.2020) Oliwką Buczkowicz (+18.06.2022) i Julką Kurzydło (+01.07.2022)

     • Zajęcia terenowe w Sudetach

      27.10.2022

      Lekcje geografii w plenerowym wydaniu tym razem przybrały formę warsztatów terenowych przygotowanych w ramach współpracy z Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach i GeoLearning. Zajęcia prowadzili pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego, którzy nawiązali świetny kontakt z uczniami naszej szkoły pasjonującymi się geografią, a zwłaszcza geologią.

     • Wycieczka chórzystów

      26.10.2022

      21 października chórzyści i ministranci z naszego liceum wraz z opiekunami - księdzem Piotrem Sobolakiem, siostrą Dorotą Białowąs oraz panem Krzysztofem Łobodzińskim wybrali się w Bieszczady - góry zachwycające o tej porze roku feerią jesiennych barw. Wyjazd, który finansową opieką objęty został przez Starostę Brzozowskiego Pana Zdzisława Szmyda i stanowił nagrodę za zaangażowanie w oprawę uroczystości powiatowych, opierał się przede wszystkim na wędrówce górskimi szlakami. Trasa wyprawy wiodła z Mucznego przez Bukowe Berdo, Tarnicę aż po Wołosate. Oczywiście kluczowym celem licealistów było zdobycie Tarnicy, co nie znaczy, że wyjazd nie obfitował w wiele innych atrakcji. Uczniowie wrócili zatem do domów bogatsi o niezapomniane wrażenia oraz porcję wiedzy i ciekawostek przekazanych na szlaku przez przewodnika górskiego.

     • Zaćmienie słońca

      25.10.2022

      25 października mogliśmy podziwiać zaćmienie słońca - niecodzienne zjawisko, widoczne na niebie w różnych częściach świata zaledwie raz na kilka lat. Ten ciekawy, rozgrywający się na niebie spektakl przyciągnął uwagę uczniów i stał się lekcją astronomii, przełamując przy tym rutynę szarego, szkolnego dnia.

     • Lekcje muzealne

      21.10.2022

      W dniu 11 października 2022 klasa 2c i 3c wybrały się wraz z wychowawcami P. Magdaleną Skoczek, P. Marzeną Komską-Ciesielską oraz P. Katarzyną Kozak na wycieczkę do Łańcuta na lekcje muzealne. Tematem były style w sztuce oraz analiza obrazu. Następnym punktem programu wycieczki było zwiedzenie Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych i nowych rzeczy a także utrwalić informacje z zakresu języka polskiego i historii. Nasza młodzież brała aktywny udział w tej niecodziennej formie lekcji. Warto łączyć przyjemne z pożytecznym.

  • Librus Synergia
   • RANKING LICEÓW I TECHNIKÓW

  • Zegar

   Poniedziałek 05.06.2023
  • liczba odwiedzin: 11012718