• Wspomnienia z Malty

25.11.2023

Nauczyciele, którzy wyjechali na Maltę w ramach programu Erasmus + , mają za sobą intensywne dni, których czas wypełniony został nauką języka angielskiego oraz odkrywaniem uroków tego pięknego i słonecznego kraju. Gdzie dotarli? Co zobaczyli? Jak zapamietają pobyt na Malcie?

„We wspomnieniach z pewnością pozostanie nam Valletta - malownicza, wysunięta najdalej na południe stolica Europy i jednocześnie bogata w zabytki, renesansowa twierdza zaprojektowana przez ucznia Michała Anioła - Francesca Laparellego. Niepowtarzalnego klimatu urokliwych, zalanych słońcem oraz przyozdobionych kolorowymi kwiatami uliczek doświadczyliśmy w Mdinie - dawnej stolicy Malty, mieście otoczonym murami i usytuowanym w najwyższym punkcie wyspy, Sliema ugościła nas różnorodnymi smakami lokalnej kuchni, zaś w Marsaxlokk mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda rybacka wioska, w tym wypadku słynąca z nied

• Drugi etap projektu kosmicznego CanSat 2024

21.11.2023

Drużyna Code Bee znalazła się w grupie 33 drużyn z kraju, które złożyły najlepsze raporty PDR i tym samym przeszła do 2 etapu Konkursu CanSat 2024. Konkurs CanSat organizowany jest przez Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik.

Celem drużyny jest zbudowanie miniaturowego satelity, który będzie mierzył stężenie dwutlenku azotu w atmosferze. Dwutlenek azotu negatywnie wpływa na pszczoły. Mamy nadzieję, że nasze badania pomogą w ich ochronie.

• Poszerzamy horyzonty z programem Erasmus+

20.11.2023

Zaszczyt inauguracji serii mobilności w ramach realizacji programu Erasmus+, możliwej dzięki uzyskanej przez szkołę akredytacji, przypadł grupie nauczycieli, którzy na Malcie uczestniczyć będą w kursie językowym, szlifując znajomość języka angielskiego i podnosząc tym samym swoje kompetencje niezbędne w pracy nauczyciela. Dziś ruszyły zajęcia, które obejmować będą 30 godzin nauki języka angielskiego w międzynarodowych grupach oraz na różnych poziomach zaawansowania.

• Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

17.11.2023

W dniu 20.11.2023 (poniedziałek), w naszej szkole odbędzie się DZIEŃ TOSTA. Akcję organizuje Szkolne Koło Wolontariatu. Uzbierane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup karmy dla psów w schronisku w Sanoku. Zapraszamy całą społeczność szkolną do przyłączenia się do akcji w poniedziałek. Koszt tosta to 3 i 4 zł.

• KRĘGI KULTUROWE ŚWIATA-Dzień Tolerancji

15.11.2023

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji 16 listopada w naszym liceum zorganizowany zostanie dzień tematyczny. Tematyką będą KREGI KULTUROWE ŚWIATA (zachodni, wschodnioeuropejski, islamski, hinduski, buddyjski, chiński, japoński, latynoamerykański, afrykański). Każda klasa po wylosowaniu danej kultury będzie miała za zadanie przebrać się w tym charakterystycznym stylu dla tego kręgu (czwartek-16.11). Jako zachęta - osoby przebrane nie będą pytane w tym dniu.

• Wycieczka integracyjna 2A

15.11.2023

Cudze chwalicie - swego nie znacie W myśl tej starej jak świat zasady klasa 2A, wraz z wychowawczynią Katarzyną Rozenbajgier, listopadowy czas rozpoczęła wycieczką do Krosna oraz wizytą w Muzeum Podkarpackim, gdzie uczniowie zgłębili temat historii miasta, zapoznali się z wystawą szkła zorganizowaną z okazji 100-lecia Huty Szkła w Krośnie oraz obejrzeli wystawę Malarstwa Władysława Markiewicza.

• Zegar

Sobota 27.04.2024