• 1B i 1F na łyżwach

19.12.2023

W piękny poniedziałkowy poranek dwie klasy pierwsze: 1b i 1f pod opieką wychowawców Katarzyny Kozak, Krzysztofa Łobodzińskiego i pana Tomasza Dobrowolskiego wybrały się do Krosna. Celem było przeze wszystkim lodowisko. Na miejscu okazało się, że nawet ci, którzy łyżwy mieli pierwszy raz na nogach, nieźle sobie poradzili! Nawet drobne upadki nie przeszkodziły w zabawie. Po łyżwach wybraliśmy się do kina, film "Uwierz w Mikołaja" to świetny wybór na przedświąteczny czas. Zadowoleni i zmęczeni uzupełniliśmy kalorie w McDonaldzie, oczywiście :)

• XXXI Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej

19.12.2023

W dniu 8 grudnia 2023r. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w XXXI Podkarpackim Konkursie Poezji Religijnej.

W tym roku z ponad stu zgłoszeń, które zostały wysłane w formie pliku mp3, Jury zakwalifikowało do finału 18 wykonawców. Wśród nich znalazły się dwie nasze uczennice Gabriela Leń (2e), oraz Julia Wacek (2d2), które miały okazję zaprezentować się wśród najlepszych wokalistów w województwie. Gabriela Leń zaśpiewała piosenkę „Biada” z repertuaru zespołu NiemaGOtu, Julia Wacek pieśń „Być bliżej Ciebie chcę”.

• Sukcesy chemików

15.12.2023

Z ogromną przyjemnością informujemy, że czwórka naszych licealistów zakwalifikowała się do II etapu olimpiad chemicznych:

✔️Julia Częczek, Amelia Leśniak i Sebastian Pęcherek, uczniowie klasy 4b, 19 grudnia powalczą o udział w etapie centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej,

✔️Dominika Remiec, uczennica klasy 3ba, 12 stycznia 2024 r. zmierzy swoje siły w walce o etap finałowy Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju.

• Szkolne Koło Wolontariatu znów pomaga

13.12.2023

12 grudnia nasi uczniowie spędzili w wyjątkowy sposób - bo z sercem na dłoni! Wraz z pedagogiem szkolnym Urszulą Prajsnar odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Starej Wsi, przekazując prezenty zgromadzone dzięki ofiarności Waszych Serc oraz wykorzystując środki zgromadzone podczas Kiermaszu Wypieków! Śmiało możemy rzec, że na ten jeden dzień w roku stali się wyjątkowymi pomocnikami Św. Mikołaja, zaś najpiękniejszym prezentem, który otrzymały dzieci, był poświęcony im czas - wspólne ubieranie choinki, kolędowanie, przyozdabianie pokoi oraz niekończące się rozmowy.

• Kiermasz wypieków

11.12.2023

„Przez żołądek do serca” - dziś w naszej szkole to znane przysłowie zyskało zupełnie nowe znaczenie A wszystko za sprawą Kiermaszu Wypieków, akcji zorganizowanej z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu, z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz pomocy mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Starej Wsi. To pyszne wydarzenia nie byłoby możliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie uczniów i nauczycieli, którzy przygotowali sprzedawane w szkole pyszności. Akcja pomocy potrzebującym miała zatem dziś smak naszych ulubionych deserów i finalnie zakończyła się zebraniem 1344,10 zł. Część zgromadzonej kwoty przeznaczona zostanie na zakup artykułów szkolnych dla dzieci, natomiast suma 1000 zł trafi do placówki w formie darowizny.

• Mikołajki na łyżwach

11.12.2023

Mikołajki w naszej szkole to nie tylko upominki ale również klasowe wyjazdy. A gdzie wybrać się zimową porą ze swoją klasą, jeśli nie na lodowisko?

Taką wersję mikołajkowego prezentu wybrały klasy 1d i 2e, które doskonale wiedzą, że najpiękniejszym prezentem, który możemy sobie nawzajem podarować, jest wspólnie spędzony czas!

• Karol Rak stypendystą Prezesa Rady Ministrów

08.12.2023

Karol Rak, uzdolniony uczeń klasy 4A, wyróżniony został Stypendium Prezesa Rady Ministrów, które jest formą nagrody przyznawanej uczniom wykazującym szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. Gala wręczenia stypendiów odbyła się 7 grudnia w Sali Kolumnowej im. Ojców Niepodległości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, zaś dyplomy wręczone zostały przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzatę Rauch.

Karol to pasjonat nauk ścisłych, który od pierwszej klasy startuje w olimpiadach i konkursach matematycznych, odnosząc sukcesy na różnych szczeblach, w tym na szczeblu ogólnopolskim oraz może pochwalić się najwyższa średnią w szkole - 5.62 uzyskaną na koniec minionego roku szkolnego.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia oraz życzymy wielu kolejnych sukcesów!

• Odwiedziny Świętego Mikołaja

05.12.2023

Mimo że 6 grudnia dopiero jutro, Św. Mikołaj odwiedził naszych licealistów już dziś. Wraz z Nim oraz Jego Świtą w szkole zapanowała atmosfera radości oraz przedświątecznego nastroju, na korytarzach rozbłysły choinkowe światełka zaś najgrzeczniejsi uczniowie i nauczyciele obdarowani zostali słodkimi upominkami.

• Zegar

Niedziela 28.04.2024