• Konkurs - "Europa z naszej ulicy"

      12.01.2023

      Zostały już tylko trzy tygodnie na przesyłanie zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 stycznia.

      Jeśli chcesz być aktywny i dowiedzieć się jak możesz brać czynny udział w życiu społecznym, a w nagrodzę wyjechać do Brukseli zgłoś się ze znajomymi do konkursu Europa z naszej ulicy.

      Zadaniem uczestników konkursu jest znalezienie i pokazanie związków swojej okolicy, miejscowości czy regionu z kulturą i wartościami europejskimi. Forma przekazu może być różnorodna, od prezentacji, po przygotowanie projektu folderu, krótkiego filmu, cyklu podcastów o różnorodnej tematyce związanej ze wspólną historią, czy też kulturą całej Europy. Wybór formy i tematu zależy od nieograniczonej wyobraźni młodzieży.

     • Uwaga - konkurs!

      10.01.2023

      Ruszyła druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu ,,Złote Indeksy Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS, Integracja – kultura – edukacja”, w którym główną nagrodą jest uzyskanie indeksu na wybrany kierunek studiów realizowany na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie.

      Szczegółowe informacje na temat regulaminu i zgłoszenia udziału w konkursie w pokoju pedagoga. Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu do końca tygodnia, ponieważ termin nadsyłania prac jest określony do 31 stycznia 2023r.

     • Lekcje na zamku w Łańcucie

      06.01.2023

      Pierwsze dni nowego roku za nami, przed nami nowe plany, wyzwania i cele! Mamy nadzieję, że czeka nas wiele ciekawych wydarzeń i niecodziennych lekcji, chociażby takich jak te przeprowadzone w zamku w Łańcucie, w których w grudniu uczestniczyli uczniowie klas 1a i 1d1.

      Spotkania edukacjne i warsztaty plastyczne, w których wzięli udział nasi uczniowie, poświęcone były tradycjom bożonarodzeniowym, a tym samym świątecznym zwyczajom, symbolom oraz kulturze kulinarnej, stanowiącej nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia.

     • Wesołych Świąt

      23.12.2022

      Zapraszamy do obejrzenia koncertu:

      Miniony czwartek w naszej szkole był dniem wyjątkowym. Uczniowie pod opieką pani Agnieszki Wójcik, pani Jolanty Gliściak oraz siostry Doroty Białowąs wprowadzili nas w świąteczną atmosferę, przygotowując inscenizację stanowiącą połączenie słów z dźwiękami i obrazami. Nasi uzdolnieni artyści, pod batutą pana Krzysztofa Łobodzińskiego, zagrali fantastyczny koncert składający się z kolęd, pastorałek i utworów skłaniających do refleksji o człowieku i świecie ludzkich spraw. Dziękujemy za niezapomniane wrażenia była to doskonała uczta dla melomanów!

     • Ogłoszenie

      09.12.2022

      Informujemy, że w dniach 12-21 grudnia 2022 r. w naszej szkole przeprowadzona zostanie próbna matura. Matura rozpoczyna się każdego dnia od godz. 8:00. Klasy czwarte piszą egzaminy w salach zgodnie z listami wywieszonymi na tablicy ogłoszeń. Po próbnej maturze mają lekcje zgodnie z planem lekcji.

      19.12.2022- klasy 4a,4d,4e- rozpoczynają lekcje od 5 lekcji. 4B,4C,4F- zgonie z planem od 1 lekcji.

     • "Czy to co robisz ma sens?" - spotkanie z Arkadiuszem "Arkadio" Zbozieniem

      08.12.2022

      6 grudnia licealiści uczestniczyli w spotkaniu z Arkadiuszem „Arkadio” Zbozieniem, które zorganizowane zostało w ramach programu profilaktycznego „Arkadia” pod patronatem MEiN.

      Istota spotkania opierała się na zgubnych skutkach niewłaściwych wyborów oraz destrukcyjnym wpływie używek na kondycję życiową człowieka. Punkt wyjścia do rozważań zawarty został w słowach „Czy to co robisz ma sens?”, których celem było skłonić młodzież do refleksji nad życiem. Arkadio, aby dotrzeć do młodzieży, przede wszystkim mówił o doświadczeniach osobistej walki, jaką stoczył o samego siebie z własnymi wadami i słabościami. Słuchaczom dał się również poznać jako kreatywny artysta, który ma świetny kontakt z młodzieżą.

      W napisanej przez siebie książce Arkadio powiedział: „Nie znam nikogo, kto nie chciałby być szczęśliwy. Nikogo. Dlatego prawie każdy zadaje sobie pytania: (…) Czy idę odpowiednią drogą? Dokąd

  • Librus Synergia
   • RANKING LICEÓW I TECHNIKÓW

  • Zegar

   Poniedziałek 05.06.2023
  • liczba odwiedzin: 11012396