• Spotkanie z rodzicami

• 19.09.2023
        • Zapraszamy rodziców uczniów klas pierwszych  i czwartych  na wywiadówkę, która odbędzie się w dniu 25.09.2023 r. (tj. poniedziałek)

Harmonogram spotkania:

Klasy I:

16.00 - spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych na sali gimnastycznej
          z dyrektorem szkoły, pedagogiem i psychologiem.

16.30 – spotkanie z wychowawcami w salach:
               1A- - sala 207
               1B - - sala 203
               1C - - sala 205
               1D - - sala 204
               1E - - sala 206
               1F - - sala 208

Klasy IV
          16.00- spotkanie z wychowawcami w salach:
          4A - sala 110
          4B - sala 103
          4C - sala 107
          4D  - sala 108
          4E - sala 109

16.30- spotkanie z dyrektorem trójek klasowych klas czwartych w sali 105.

• Narodowe Czytanie w Parku Jordanowskim

• 12.09.2023
        • Jak co roku licealiści z ILO wraz z Panią Dyrektor Dorotą Kamińską zaangażowali się w ogólnopolską, społeczną akcję propagującą znajomość literatury narodowej, biorąc udział w Narodowym Czytaniu, zorganizowanym w Parku Jordanowskim w Brzozowie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3D pod opieką pani Joanny Nowak - Kopeć, którzy przygotowane fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” przeczytali z ogromną wrażliwością na słowo.

Na scenie zobaczyliśmy:

Milenę Kędrę jako Martę Korczyńską,

Oliwię Paraniak jako Justynę Orzelską,

Nikodema Kręgielewskiego jako Jana Bohatyrowicza,

Izabelę Kożokar oraz Marcelinę Misiurek jako dziewczęta z zaścianka.

Ponadto, głos zabrali również narratorzy komentujący świat przedstawiony:

Anna Rychlicka,

Dawid Pietryka,

Natalia Dytko,

Maja Gębacz,

Matylda Korona.

Nasi młodzi lektorzy nie tylko przywołali treść powieści Elizy Orzeszkowej, ale zadbali również o odpowiednie stroje inspirowane minionymi czasami oraz odtworzyli zbudowany w utworze nastrój, oddając emocje towarzyszące postaciom.

Było pięknie!

• Ekopracownia - zielone serce szkoły

• 08.09.2023
        • Nowy rok szkolny to w naszym liceum szereg innowacji przygotowanych z myślą o zbudowaniu jak najlepszego edukacyjnego zaplecza dla naszych uczniów! Jedną z nich jest ekopracownia, która służyć będzie rozwijaniu przyrodniczych pasji  oraz zdobywaniu wiedzy nie tylko w teorii.

Ekopracownia powstała dzięki dofinansowaniu, które szkoła uzyskała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Realizacja przedsięwzięcia w pierwszej kolejności objęła prace remontowe w sali 202, tj. przygotowanie instalacji wodnej i elektrycznej do montażu uprawy hydroponicznej, malowanie ścian oraz odnowienie parkietu. Tak przygotowana sala została odpowiednio doposażona - pojawiły się nowe meble, ścianę zdobi fototapeta, zaś zajęcia prowadzone będą przy użyciu nowego sprzętu multimedialnego (laptop, wizualizer, projektor i monitor interaktywny) oraz pomocy naukowych, takich jak: symulator obiegu wody w przyrodzie, model wiatraka, zestawy  do badania kwasowości gleby.

Natomiast najciekawszym i najpiękniejszym elementem wyposażenia sali jest automatycznie nawadniana i odpowiednio oświetlona uprawa hydroponiczna, na którą składa się ponad 200 żywych roślin!

Najbliższy rok dla naszych młodych przyrodników zapowiada się zatem bardzo ciekawie!! Lekcje biologii i geografii, dzięki realizacji zadań ujętych w projekcie, będą o wiele bardziej zajmujące!! Licealistów czeka pielęgnacja i obserwacja wzrostu specjalnie sprowadzonych do szkoły roślin, doskonalenie technik mikroskopowania z wykorzystaniem zakupionych preparatów mikroskopowych, planowanie i prowadzenie doświadczeń ale również szereg wyjazdów na lekcje terenowe, służących nie tylko wykorzystaniu zdobytej wiedzy w praktyce, ale stanowiących także okazję do odkrywania tajemnic skrywanych w przyrodzie.

Poznajcie zielone serce naszej szkoły!

• Kiermasz podręczników

• 06.09.2023
        • Od jutra (7.09) do przyszłego czwartku (14.09) na każdej długiej przerwie na korytarzu (koło sekretariatu i sali 23) będzie można kupić i OSOBIŚCIE sprzedawać podręczniki. Sprzedających prosimy, aby na podręcznikach była informacja kto sprzedaje, z której klasy i cena.