• Plan lekcji

• 20.09.2024
        • Na stronie szkoły został opublikowany nowy plan lekcji obowiązujący od poniedziałku 23.09.2024

( plan będzie widoczny od 21.09.2024)

• 19.09.2024 Wywiadówka dla rodziców klas 1 i 4

• 19.09.2024
        • Harmonogram spotkania:

16:00 - spotkanie na sali gimnastycznej

16:30 - spotkanie z wychowawcami w salach

Klasy IV

16.00 spotkanie z wychowawcami w salach

4a    - sala    20
          4ba  - sala  108
          4bm - sala  109
          4c    - sala  107
          4d    - sala    23
          4e    - sala

• Misja drużyny CodeBee

• 17.09.2024
        • 14 września drużyna CodeBee razem z Sekcją Balonową Studenckiego Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej testowała swojego CanSata podczas lotu balonem stratosferycznym.

Pamiętacie drużynę CodeBee i jej udział w międzynarodowym konkursie CanSat? Do finału  niestety nie dotarliśmy ale dostaliśmy wyróżnienie w konkursie a jako nagrodę Vouchery do zwiedzenia Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Gdy już w czerwcu planowaliśmy wyjazd do Warszawy otrzymaliśmy od Sekcji Balonowej Studenckiego Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej propozycję wyniesienia naszego CanSata na wysokość nawet 30 000 metrów n.p.m. z możliwością wyrzucenia/uwolnienia go na dowolnej wysokości. Razem z drużynami z Olsztyna i Piotrkowa Trybunalskiego podjęliśmy to wyzwanie. Termin wypuszczenia balonu w stratosferę a wraz z nim naszego minisatelity został ustalony na 14 września.

Wczesnym rankiem 13 września wyruszyliśmy do Warszawy łącząc w ten sposób naszą misję ze zwiedzaniem stolicy. Centrum Nauki Kopernik obecnie jest w remoncie ale Warszawa posiada też inne miejsca, które chcieliśmy zobaczyć. Królowa polskich rzek Wisła zaskoczyła nas rekordowo niskim stanem gdy zmierzaliśmy do pierwszego punktu zwiedzania - Muzeum Zamku Królewskiego. Wystrój wnętrz, zgromadzone dzieła sztuki a przede wszystkim historia z nim związana na długo pozostaną w naszej pamięci. Podczas przemierzania urokliwych ulic Warszawy zobaczyliśmy Pałac Prezydencki, zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz Pałac Kultury i Nauki wraz z Tarasem Widokowym skąd rozpościera się niepowtarzalny widok na Warszawę. Odwiedziliśmy także "melt museum" gdzie interaktywne instalacje zacierają granice między światem realnym i wirtualnym. Późnym popołudniem udaliśmy się do Łazienek Królewskich, a wieczorem podziwialiśmy pokaz Multimedialnego Parku Fontann. Nocleg w akademiku Politechniki Warszawskiej pozwolił nam poznać warunki mieszkaniowe studentów Politechniki.

W sobotę 14 września o godzinie 10:00 wyruszyliśmy w drogę na lotnisko w Przasnyszu-Sierakowie gdzie Politechnika Warszawska posiada Ośrodek Badań Lotniczych i Kosmicznych. Na lotnisku zastaliśmy przygotowane zaplecze do złożenia eksperymentów i gondoli. Ponad dwugodzinny czas wykorzystaliśmy na wykonanie testów łączności naszej stacji naziemnej z CanSatem i doposażeniu naszego minisatelity w pochłaniacz wilgoci w związku z przewidywanymi opadami deszczu. Był to też czas na zapoznanie się z innymi drużynami, ich przygotowaniami a także misją balonową Koła Astronautycznego.  Po umieszczeniu naszych CanSatów w gondoli zostaliśmy aktywnie włączeni w proces napełniania balonu helem oraz samym wypuszczeniem balonu w stratosferę. Podczas całego przedsięwzięcia obecna była ambasadorka Edukacji Kosmicznej ESERO-Polska.

Skonstruowany przez naszą drużynę CodeBee od podstaw minisatelita posiadał komputer pokładowy, zasilanie, czujniki: NO2, ciśnienia i temperatury, nadajnik GPS oraz kartę SD gdzie na bieżąco dane przekazywane z czujników były zapisywane. Do CanSata został doczepiony uszyty przez nas spadochron. CanSat łączył się ze stacją bazową przesyłając na bieżąco wyniki pomiarów. Podczas lotu oraz po wyrzuceniu przez gondolę nasz minisatelita przesyłał nam dane pomiarowe niestety zabrakło w nich danych lokalizacyjnych. Trudno w tej chwili wyrokować co mogłoby być tego przyczyną. Z przesłanych danych wiemy, że nasze urządzenie wylądowało niestety pomimo prób poszukiwawczych nie udało nam się go odnaleźć. Pogoda a przede wszystkim silny wiatr znacząco nam utrudnił działanie i zwiększył obszar poszukiwań. Pomimo odczuwanego niedosytu jesteśmy pewni, że zdobyta wiedza i doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.

Uczestnicy misji: Anna Szajnowska, Bartłomiej Dereń, Jakub Wojtoń i Jarosław Rychlicki oraz zaprzyjaźnione dokumentalistki naszej wyprawy: Katarzyna Żak i Żaneta Sokołowska.

Dziękujemy Staroście Brzozowskiemu za sfinansowanie naszego wyjazdu.

• Zbiórka dla powodzian!

• 17.09.2024
        • Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę darów dla powodzian. Potrzebne produkty spożywcze i artykuły sanitarne można przynieść do szkoły w dniach od 18 września godz. 8:00 do 20 września godz. 9:00 i złożyć w gabinecie pedagoga szkolnego.

Pamiętajcie!

Dobro wraca!

• Nauka i podróże z programem Erasmus+

• 16.09.2024
        • 31 sierpnia zakończyliśmy realizację pierwszego roku akredytacji w programie Erasmus+ . Był to fantastyczny czas wyjątkowych wyzwań, niezapomnianych wrażeń i nowych doświadczeń!

Podsumowanie pierwszego roku akredytacji

Zapraszamy na stronę projektu, gdzie znajdziecie mnóstwo informacji o tym, co działo sie u nas na przestrzeni całego roku. Są tam relacje z mobilności, ale także działania w szkole, wypracowane efekty naszych działań i materiały, z których możecie sami skorzystać.

To nie wszystko! Projekt nadal trwa. Podpisaliśmy już kolejną umowę finansową na bieżący rok szkolny i otrzymaliśmy przelew w kwocie 53 330 euro na kolejne mobilności.

Już niedługo rozpoczniemy też rekrutację do udziału w programie. Będzie się działo!!