• Szybki kurs języka włoskiego

12.01.2024

Uczniowie, którzy w sobotę lecą do Włoch w ramach programu Erasmus+, postanowili przygotować się do podróży również od strony językowej oraz nauczyć się podstaw języka włoskiego! W tym celu, dzięki uprzejmości oraz zaangażowaniu naszej szkolnej poliglotki pani Marzeny Komskiej – Ciesielskiej, licealiści uczestniczyli w specjalnie dla nich zorganizowanych lekcjach języka włoskiego, zyskując sporą dawkę pewności siebie oraz językowe narzędzia, które ułatwią im aklimatyzację w nowym, międzynarodowym i wielokulturowym środowisku.

• Dzień Francuski

09.01.2024

Lekcja języka obcego nie zawsze musi kojarzyć się z czasami, przyimkami, zaimkami, nowym słownictwem czy idiomami. Nie zawsze trzeba siedzieć w ławkach , słuchać nauczyciela i robić notatki. Można przejąć inicjatywę i urozmaicić monotonię nauki. Tak też zrobili uczniowie drugich klas na języku francuskim. Licealiści z 2a, 2b1, 2b2, 2c i 2e przygotowali pyszne smakołyki kojarzące się z Francją: tarty, sery, bagietki, wypieki z ciasta francuskiego, makaroniki itp. W uroczych beretkach i innych elementach garderoby w stylu francuskim przekazali swoim kolegom wiadomości na temat Francji, ciekawostki o tym fascynującym kraju. W miłej atmosferze szybko mija 45 minut . Z pewnością powtórzymy jeszcze ten "Francuski Dzień"

• #ihaveadream

08.01.2024

Od poniedziałku (8.01) na naszym korytarzu przed sekretariatem znajdziecie tablicę #ihaveadream i coś do pisania. Zapiszcie swoje marzenia, pomysły czy sugestie (krótkie pozytywne myśli) dotyczące szkoły-możliwe do zrealizowania. Nie jest to obowiązkowe, ale zachęcamy, by podzielić się własnymi wpisami abyśmy razem tworzyli szkołę, o której zawsze marzyliśmy (wpisy nie mogą dotyczyć imiennie i bezpośrednio nauczycieli). Tablica będzie znajdować się przed sekretariatem do piątku (12.01) 📝✨

• Orszak Trzech Króli

07.01.2024

6 stycznia ulicami Brzozowa, po raz drugi w historii miasta, przeszedł Orszak Trzech Króli, w którym udział wzięli również nasi licealiści, zaś katecheta Piotr Sobolak wcielił się w postać jednego z Królów przybywających pokłonić się i złożyć dary nowonarodzonemu Dzieciątku.

Pochód zwieńczony został wspólnym kolędowaniem na Brzozowskim Rynku oraz wyjątkowym koncertem zatytułowanym „Przekażmy sobie znak pokoju” w wykonaniu naszych wspaniałych chórzystów https://www.facebook.com/umbrzozow/posts/394939019765792, jak zawsze pod batutą niezastąpionego pana Krzysztofa Łobodzińskiego. Mimo niesprzyjającej aury, w wydarzeniu zorganizowanym przez Burmistrza Brzozowa, Starostę Brzozowskiego oraz Proboszcza Parafii w Brzozowie licznie udział wzięli mieszkańcy naszego miasta, tworząc atmosferę radości i świątecznej wspólnoty.

• Spotkanie Wigilijne

22.12.2023

21 grudnia licealiści pod opieką pani Agnieszki Wójcik oraz siostry Doroty Białowąs wprowadzili nas w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Stało się to za sprawą przedstawienia, stanowiącego połączenie dźwięków, obrazów i słów, które ukształtowane zostały w formę Bożonarodzeniowych Jasełek. Młodzież wcieliła się w role współczesnych młodych ludzi, ukazanych w różnych sytuacjach życiowych, szukających odpowiedzi na pytanie, co tak naprawdę powinno być w naszej codzienności najcenniejsze. Inscenizacja połączona została z efektownym pokazem tańca w wykonaniu dziewczyn przygotowanych przez panią Agnieszkę Wójcik oraz ucztą dla melomanów - koncertem kolęd i pastorałek zagranym przez naszych uzdolnionych artystów, oczywiście pod batutą pana Krzysztofa Łobodzińskiego, którzy zachwycili nas, wzruszyli i oczarowali przygotowanymi aranżacjami.

• Lekcja historii w Muzeum Regionalnym

22.12.2023

Poczucie bezpieczeństwa to wartość, bez której trudno wyobrazić sobie komfort życia, co w naturalny sposób powiązane jest z rolą instytucji stojących na straży społecznego porządku naszej codzienności. Czy zawsze tak było? Jak przedstawia się historia Organizacji Policji Państwowej?

Temat początków istnienia Policji stał się przedmiotem wykładu zorganizowanego w Muzeum Regionalnym w Brzozowie przy współpracy z Wydziałem Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, który poprowadzony został przez kom. Marcina Dziubaka. Spotkanie miało różnorodny charakter, rozpoczęło się od omówienia Organizacji Policji Państwowej w okresie międzywojennym na obszarze II Rzeczypospolitej, a zakończyło filmem oraz obejrzeniem wystawy zdjęć. Był dobrze wykorzystany, odmienny od szkolnej codzienności czas

• Zegar

Sobota 27.04.2024